Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184694 razy)

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2012, 19:53 »
Mam ochotę wybrać się w najbliższym czasie wybrać się na wycieczkę w góry (na Słowację?). Niestety zapowiadana jest temperatura nocna nawet -8 st., co przekracza zakres komfortu mojego śpiwora ;)

Czy x-lite 200 po wsadzeniu do 1,1 kg marnego syntetyka (koperta, komfort pewnie koło 15 st.) da szansę na przeżycie? Brać coś jeszcze cięższego?

Dodam, że mam zamiar wypożyczyć karimatę i spać pod tarpem, który czeka na uszycie.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2012, 19:59 »
Przeżycie tak, na sen mniej. Chyba, że dołożysz grubszą bieliznę, szczelnie otulisz szyję i czapkę. Ja bym jednak na taki eksperyment się nie zdecydował :)
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2012, 20:07 »
Mam w domu więcej śpiworów, mogę wziąć grubszy, mam też ważącą 3 kg puchową mumię :icon_twisted: Zastanawiam się jakie rozwiązanie będzie optymalne.

Co do puchowego kloca to spałem w nim w domu, dodatkowo jeszcze byłem przykryty dwiema grubymi kołdrami i chyba kocem, było ok ;) Hmm.

Jaką temperaturę komfortu powinien mieć zewnętrzny śpiwór żeby dało się przespać noc?
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2012, 20:12 worek_foliowy »
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2012, 20:10 »
najlepiej wyjdź na balkon i testuj :)

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2012, 20:23 »
Za ciepło, nawet mrozu nie będzie :(

Niezbyt miarodajnie też pewnie wyjdzie bo od płytek będzie mocniej ciągnąć (?), nie wydębiłem też jeszcze karimaty i musiałbym spać na samopompie.

Mimo wszystko kuszące ;)
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Śpiwór
« 22 Lis 2012, 09:47 »
Jaką temperaturę komfortu powinien mieć zewnętrzny śpiwór żeby dało się przespać noc?
trochę niższą, niż temperatura na zewnątrz, hm? czy jakiś inny wzór jest? :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 19:12 »
Zrobiłem jak pisał Yoshko ;) Podzielę się więc przeżyciami.

Rozłożyłem się na balkonie. Temeperatura 7 st., pode mną Thermarest i warstwa Tyveku, ja w X-Lite 200. Nie udało mi się zasnąć, zjeżdżałem z materaca i wiało mi do nosa :D Po niedługim czasie wróciłem do swojego łóżka. Na balkonie było mi cieplej niż w domu.

Kolejny test - termometr pokazywał -1,5 st ;) (temperatura dalej od okna podobno wynosiła -3) Tym razem na Tyveku (zabezpieczenie przed brudem) położyłem pożyczoną Decathlonową karimatę. Znowu dosyć ciepło, od spodu nie ciągnęło (możliwe, że balkon przenosił ciepło z mieszkania), szczęśliwie nie wiało do nosa :) Jedynie odczuwalny lekki chłód w stopach. Po godzinie (?) wróciłem do łóżka bo nie mogłem znaleźć sobie odpowiedniej pozycji.

Spodziewałem się, że będzie mi chłodniej. Podawany komfort minimalny śpiwora to 3 st., a dawał radę nawet przy lekko ujemnej temperaturze. Ciekawe jak odczuwałbym temperaturę po zaśnięciu...
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 20:27 »
Musisz uwzględnić czynnik zmęczenia po całym dniu jazdy, najczęściej najzimniej (odczuwalnie) jest w okolicach 4-5 nad ranem.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 21:00 »
Zrobiłem jak pisał Yoshko ;) Podzielę się więc przeżyciami.

Rozłożyłem się na balkonie. Temeperatura 7 st., pode mną...

Hmm.... a co na to sąsiedzi  ::)
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 21:12 »
Musisz uwzględnić czynnik zmęczenia po całym dniu jazdy, najczęściej najzimniej (odczuwalnie) jest w okolicach 4-5 nad ranem.
No właśnie... O ile odczuwalnie stopni mogłoby być mniej?

Hmm.... a co na to sąsiedzi  ::)
Ostatnio kładłem się po pierwszej w nocy, więc pewnie już od dawna spali ;)
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 21:33 »
zależy też ile nocy przespałeś pod śpiworem do tej pory, u mnie po wypraniu znacznie lepiej się puszy i jest mu bliżej do oryginalnych parametrów niż przepoconemu ;)

btw mam pytanie, na ekstremalne temperatury - mam 2 śpiwory, jeden syntetyk (2kg żywej wagi) i puchówkę, co lepiej do środka?

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna ppiotr

  • Wiadomości: 535
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.10.2012
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 21:36 »
No właśnie... O ile odczuwalnie stopni mogłoby być mniej?

To musisz sprawdzić na sobie, bo każdy ma inaczej. Do tego proporcjonalnie zimniej do stopnia wieczornego zmęczenia. Ja mogę tylko potwierdzić, że najzimniej jest mi nad ranem, koło 3-5.

Mi podczas snu mocno spada puls co wpływa na to, że wyziębiam się jeszcze mocniej.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 21:41 »
zależy też ile nocy przespałeś pod śpiworem do tej pory, u mnie po wypraniu znacznie lepiej się puszy i jest mu bliżej do oryginalnych parametrów niż przepoconemu ;)
Niech no policzę... jedną ;D

btw mam pytanie, na ekstremalne temperatury - mam 2 śpiwory, jeden syntetyk (2kg żywej wagi) i puchówkę, co lepiej do środka?
Na zewnątrz daje się syntetyki żeby puch nie łapał wilgoci. Zależy też od tego, który jest większy - jeśli syntetyk jest węższy to puch straci loft, a tego nie chcemy.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 3 Gru 2012, 23:07 »
a poranki są najgorsze. :|

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Śpiwór
« 4 Gru 2012, 01:32 »
trzeba mniej pić

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum