Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184693 razy)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Śpiwór
« 4 Gru 2012, 09:24 »
Cytat: globalbus w Wczoraj o 21:33
btw mam pytanie, na ekstremalne temperatury - mam 2 śpiwory, jeden syntetyk (2kg żywej wagi) i puchówkę, co lepiej do środka?
Na zewnątrz daje się syntetyki żeby puch nie łapał wilgoci. Zależy też od tego, który jest większy - jeśli syntetyk jest węższy to puch straci loft, a tego nie chcemy.

Na logikę - bliżej ciała ten, który lepiej izoluje. Jak słabszy izolator dasz przy ciele, to ciepło będzie się szybciej przez tę warstwę przenikać i dopiero zewnętrza warstwa przytrzyma na dłużej. Czyli będziesz musiał wypełniać ciepłem tę pierwszą warstwę szybciej, niż gdyby była z lepszego izolatora.
Takie moje gdybanie.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Śpiwór
« 4 Gru 2012, 10:59 »
nic nie warte testy Worek... w 1. godzinie od położenia się, to na prawdę ciężko zmarznąć. problemu po kilku godzinach się zaczynają dopiero. idź na całą noc na ten balkon to zobaczymy ;) choć jak wspomniał Wilk, to i tak do normalnego biwaku sporo odstaje.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 4 Gru 2012, 11:05 »
E tam. Przynajmniej wiem, że przez godzinę nie zamarznę :P Spać na balkonie trudno - jest bardziej twardo niż na ziemi i do tego balkon jest lekko pochylony żeby woda z niego spływała.

Na prawdziwe testy niestety teraz nie mam czasu  :icon_confused:
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Śpiwór
« 4 Gru 2012, 11:07 »
równie dobrze mógłbyś się morsować, i mówić że przynajmniej przez 5 minut Ci zimno nie jest, więc Twój zestaw kąpielowy jest naprawdę dobry ;)

czasu nie masz? uczysz się po nocach? :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 4 Gru 2012, 11:25 »
równie dobrze mógłbyś się morsować, i mówić że przynajmniej przez 5 minut Ci zimno nie jest, więc Twój zestaw kąpielowy jest naprawdę dobry ;)
a ja myślałem, że mnie kąpielówki tak dobrze grzeją przy -10 :'(

czasu nie masz? uczysz się po nocach? :P
Próbuję nadrobić to czego nie chciało mi się zrobić za dnia ;)
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Polsson

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Toruń
  • Na forum od: 27.02.2011
Odp: Śpiwór
« 7 Lut 2013, 19:06 »
Zostałem poproszony o wybór śpiwora. Ekspertem nie jestem toteż proszę takowych o pomoc tudzież wstępną ocenę. Chodzi o śpiwór trzysezonowy (powiedzmy, że maj - wrzesień). Budżet jakim dysponuję to +/- 150 zł. Trochę mało, wiem. Przeczytałem poradnik na ngt - http://ngt.pl/8-spiwor-garsc-informacji.html i rozpocząłem przeszukiwania Internetu.

Te trzy marki zwróciły moja uwagę:

Volven Traveller
http://www.volven.pl/product/358775/%C5%9Apiw%C3%B3r%20Traveller

Hannah Blossom
http://allegro.pl/spiwor-hannah-blossom-do-13st-okazja-i3004116306.html

Fjord Nansen Hamar
http://www.outdoorzy.pl/6444-fjord-nansen-spiwor-hamar-l.html

a może warto dołożyć nieco złotówek do Volvena Alpine II?
http://www.volven.pl/product/358776/%C5%9Apiw%C3%B3r%20Alpine%20II

Przede wszystkim pytanie - czy w ogóle podążam dobrym tropem? Może pominąłem jakieś oczywiste z Waszego punktu widzenia modele. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nocne przymrozki w maju czy wrześniu to w Polsce nic dziwnego i momentami może być nieco chłodno.

Osobiście jestem nieszczęśliwym posiadaczem Alpinusa VSS Ultralight 600. Jego ogromną zaletą jest waga i objętość, ale pewnych rzeczy się nie oszuka. W poprzednim roku dwa razy nieco zmarzłem w górach, kiedy temperatura w namiocie spadła do 3-4 stopni. Chciałbym więc, by Paulina dorobiła się czegoś trochę cieplejszego.
« Ostatnia zmiana: 7 Lut 2013, 19:24 Polsson »

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Śpiwór
« 7 Lut 2013, 19:24 »
Alpinusa to odłóż na oddzielną półkę. Jak mi córka zgubiła mój mały spiworek 500g to kupiłem alpinusa 600g i można marznie się w nim śpiąc w mieszkaniu. Robb miał, o ile dobrze pamiętam, podobne wrażenie że śpiwór Alpinua chłodzi.

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Śpiwór
« 7 Lut 2013, 21:25 »
Śpiwory Hannah to loteria. Inne informacje są w katalogach, inne temperatury na metkach śpiworów. Czasem jest napisane na śpiworku, że jest ocieplony primaloftem, czasem nie... Nikt nie potrafi powiedzieć co tak naprawdę jest w tych śpiworach. Katalogi tłumaczone są przez google translator. Ogólnie nie polecam.

Musisz liczyć się z tym, że kobiety bardziej marzną niż mężczyźni. Musisz się liczyć też z tym, że w tej cenie niczego lekkiego i ciepłego nie znajdziesz.
http://8a.pl/syntetyczne/spiwor-coleman-biker To jest dobry śpiworek wart tej ceny... ale termika jest raczej czerwcowo-wakacyjna.

Jeśli chcesz coś ciepłego to proponuję Kilówkę Małachowskiego. Dopłacić trzeba będzie trochę ale masz śpiwór z komfortem 10*C (termika producenta jest zaniżona), przy niższych temp też da się w tym przespać. Do tego jest całkiem spory wybór wielkości śpiworka(szansa na lepsze dopasowanie do sylwetki a co za tym idzie mniejsze straty ciepła).

Pozdr

Offline Kobieta magda

  • Wiadomości: 3326
  • Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Odp: Śpiwór
« 7 Lut 2013, 21:49 »
Za 150 to ciężko. Za 200 już coś kupisz. Np Loap lhasa
Znajoma ma jakiś śpiwór Loap, nie pamiętam modelu, ale pożyczałam i byłam zadowolona. Ona również zadowolona. Fajnie wykonany. Tylko oczywiście duży i ciężki.


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 7 Lut 2013, 22:12 »
Ostatnio na allegro pojawiały się puchowe za 150 zł lub mniej. Oczywiście były sporych rozmiarów i ważyły prawie 1,5 kg ale za to termika powinna być już niezła.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 7 Lut 2013, 23:14 »
Nie to ;) Są w zakończonych, może coś jeszcze się pojawi.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 8 Lut 2013, 06:38 »
Dołóż do Volvena Alpine II. Ewentualnie rozważ Fjord Nansen Troms. Nie wiem jak wykonany jest ten Volven, ale temperatury w testach osiągnął przyzwoite w stosunku do masy.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna faja

  • Wiadomości: 361
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2013
Odp: Śpiwór
« 11 Lut 2013, 20:18 »
A co sądzicie o śpiworze Małachowskiego 300 Ultralight.
Przymierzam się do kupna śpiwora. Jego parametry są chyba OK o ile są rzetelnie opisane.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym śpiworem albo chociaż z produktami Małachowskiego, a może z jakimś śpiworem innego producenta  o podobnych parametrach (waga, temperatura comf.)?

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Śpiwór
« 11 Lut 2013, 21:27 »
Podobne parametry ma Cumulus Lite Line 400
http://www.cumulus.pl/Lite-Line-400,spiwory-puchowe,4.html
Symfonian ponownie zbiera zamówienia na Cumulusy więc jakbyś się zdecydował na tę firmę to możesz liczyć na sporą zniżkę.
Co do Lite Line 400 -  póki co spędziłem w nim tylko jedną noc :D Przy około 1 stopniu spało mi się bardzo dobrze :)
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum