Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184705 razy)

Offline Mężczyzna Rolf

  • Wiadomości: 1036
  • Miasto: Chorągwica k. Wieliczki k. Krakowa
  • Na forum od: 12.07.2011
Odp: Śpiwór
« 26 Mar 2013, 20:31 »
Biorę XL zatem, dzięki :-)

Offline Kobieta anulcia

  • Every time you're unhappy is a waste of time
  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Warsaw
  • Na forum od: 20.01.2013
Odp: Śpiwór
« 5 Kwi 2013, 20:03 »
Co myślicie o serii Husky Ladies? http://allegro.pl/spiwor-outdoor-husky-ladies-10c-niebieski-r-zip-i3106468050.html
Czy jest wart swojej ceny czy może coś ciekawszego można dostać w tej cenie? Zainteresowała mnie informacja o wyposażeniu śpiworka w specjalny worek ogrzewający stopy. Czy to nie jest aby chwyt reklamowy?

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 5 Kwi 2013, 21:48 »
Ciężki, trudno powiedzieć jak ciepły, bo producent nie podaje temperatury zgodnie z normą EN. Raczej bym się nim nie interesował ze względu na wagę. No ale nie napisałaś kiedy i gdzie chcesz w nim spać.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Kobieta anulcia

  • Every time you're unhappy is a waste of time
  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Warsaw
  • Na forum od: 20.01.2013
Odp: Śpiwór
« 5 Kwi 2013, 22:05 »
Hej, dzięki za odpowiedź. Na razie szukam czegoś na maj/wakacje w zimniejszych krajach tj. okolice UK oraz Skandynawia, jestem strasznym zmarzluchem, a ze stopami to u mnie tragedia, więc biorę odchylenie danych producenta co do temperatury +10 stopni ::). Oczywiście wolałabym cos do 1,5 kg oraz do 300 zł. Da się coś znaleźć? Może Fjord Nansen Hamar?

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 08:12 »
Jakie tam mogę być temperatury? Tu masz opisaną normę - http://en.wikipedia.org/wiki/EN_13537 szukaj śpiworów przebadanych wg niej.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna tomsin

  • Wiadomości: 20
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 10.03.2013
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 08:20 »
Oczywiście wolałabym cos do 1,5 kg oraz do 300 zł. Da się coś znaleźć? Może Fjord Nansen Hamar?

http://www.tuttu.pl/puchowe,spiwor-exped-300-4-c-1-0kg-138-k-697-1726-p

Do 10 kwietnia mają na tą serię zniżkę:
KOD EXPED25 - i masz cenę 344zł


Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 08:47 »
Chcesz żeby zamarzła? :) Teń śpiwór ma komfort +10. Jak z FN, to model np. Troms.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna tomsin

  • Wiadomości: 20
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 10.03.2013
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 10:25 »
Myślę, że +10* w wakacje powinno być ok :) (zakładając, że nie będzie to północna Skandynawia) ostatecznie lekki chłód z rana to nic złego:) Ale jak już śpiwór ma być faktycznie bardzo ciepły, to lepiej brać coś pokroju TROMSa.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 10:31 »
Myślę, że +10* w wakacje powinno być ok :) (zakładając, że nie będzie to północna Skandynawia)

Tiaa...
szukam czegoś na maj/wakacje w zimniejszych krajach tj. okolice UK oraz Skandynawia, jestem strasznym zmarzluchem[/b]

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 10:34 »
Miałem Salewę z komfortem 11' i jedyne miejsce w Polsec gdzie w niej nie zmarzłem to schronisko młodzieżowe. :D

Był to syntetyk z wypełnieniem 360g, więc z puchem 300g może być ciut lepiej. ;)

Offline Kobieta anulcia

  • Every time you're unhappy is a waste of time
  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Warsaw
  • Na forum od: 20.01.2013
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 10:35 »
Dzięki chłopaki. A Exped 500? Waga bardziej niż ok dla mnie. Ta promocja rzeczywiście jest kusząca. Trochę ponad budżet no ale zawsze puch. Bardzo śmieszy mnie sformułowanie "standardowy mężczyzna" :) Chyba jednak wybiorę FN Troms i zainwestuję w lepszą matę.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 11:28 »
Jak kupować puch, to lepszy niż we Fjordach Nansenach. Zamiast Expeda kup Tromsa albo dołóż i kup porządny śpiwór puchowy, który będzie wyraźnie lżejszy od syntetyka.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Śpiwór
« 6 Kwi 2013, 22:06 »
W tej cenie jest Roberts Skaut 400. Puch nie jest rewelacyjny ale powinien być lepszy od tego z FN

Offline Mężczyzna kubbek

  • Wiadomości: 143
  • Miasto: Koszalin
  • Na forum od: 20.04.2011
    • foto-portfolio
Odp: Śpiwór
« 23 Kwi 2013, 08:57 »
szukam czegoś całkiem ciepłego na wiosnę i jesień. moje obecne syntetyki już dawno temu straciły swoje właściwości i nawet używane dwa na raz nie dawały specjalnego komfortu podczas wycieczki w zeszły weekend (Alpinus Łoś + Małachowski Kilówka). zastanawiam się nad:FJORD NANSEN STAVANGER oraz GRONLAND EXPLORER XL. Na puch chyba się nie będę decydował, gdyż mam lekki namiot jednopowłokowy, więc są problemy z wilgocią. Czy jesteście coś w stanie powiedzieć na temat wymienionych spiworów, a może zaproponujecie cos lepszego?
If your pictures aren't good enough, you were not close enough.

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Śpiwór
« 23 Kwi 2013, 11:28 »
Nie wierzę w temperatury nadrukowane na pokrowcu tego drugiego śpiwora.
Zresztą one są dosyć ciężkie i wypchają Ci całą sakwę. Napisałeś że masz lekki jednowarstwowy namiot: warto kompletować do niego wielki i ciężki śpiwór? Ja bym albo dołożył jeszcze trochę gotówki albo kupił coś deczko cieńszego/lżejszego.
Alpinusa szczerze odradzam, a co do Małacha to wspomnę tylko, że mocno zaniżają termikę śpiworów. Twoja kilówka ma nadruk, że optimum to ok 5*C, ja bym tę granicę podciągnął wyżej do 10*C. W każdym sensownym śpiworze o realnej temp komfortu/optimum ok 5*C będzie Ci cieplej niż w tych dwóch które już miałeś.

Może coś cieplejszego też od małachowskiego? Tourist Combi, może Cave..? Warto w przypadku tej firmy zwrócić uwagę na rozmiarówkę śpiworów bo produkują całkiem sporo wariantów (S, M, L, XL etc) i warto dobrać "idealnie" pasujący śpiwór. Cave fajnie znosi dużą wilgotność i więc mógłby się sprawdzić w "mokrym namiocie" ale też do najlżejszych nie należy.

Pamiętaj, że większość producentów podaje termikę śpiworów dla osób śpiących w termoaktywnych ciuszkach a to też podnosi komfort snu...

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum