Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184720 razy)

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Śpiwór
« 3 Mar 2015, 19:52 »
Jeżeli dobrze pamiętam to 710 zł.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3304
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór
« 3 Mar 2015, 19:54 »
natomiast FN Troms za 300zł i do tego się przymierzam. :P

Mam Tromsa i mogę śmiało polecić, nocowałem w temperaturach oscylujących w okolicach 0 st i bardzo dobry był komfort cieplny (spałem w samej bieliźnie termo, zdaję sobie sprawę że to są subiektywne odczucia ale można przyjąć że te -1 st temp. komfortu które podaje producent to jest bliskie prawdy). Największa dla mnie wada to rozmiar po spakowaniu (z tym że ja mam XL) jest to już niestety ogromny zajmujący pół sakwy pakunek.
I tu jest dobra jakość do ceny

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna vuki

  • Wiadomości: 1018
  • Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
Odp: Śpiwór
« 3 Mar 2015, 22:50 »
A co powiecie na temat Hannah, parametry zbliżone do FN Tromsa a cena 50% niższa:

http://allegro.pl/hannah-spiwor-mumia-wiosenny-letni-dl-195cm-i5101101683.html
MiRowerDajePower

Offline Mężczyzna litthium

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 02.05.2012
Odp: Śpiwór
« 3 Mar 2015, 23:36 »
jestem zdecydowany na puchacza,
co myślicie o zestawi comulus Panyam 450 (dla dziewczyny) i Lite Line 400 (dla mnie) jako śpiwory wiosna-lato-jesien. Czy Panyam 450 nie będzie przesadą jeżeli zamierzamy go używać również latem (oczywiście jako kołdra)?.


Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Śpiwór
« 3 Mar 2015, 23:47 »
Czy Panyam 450 nie będzie przesadą jeżeli zamierzamy go używać również latem (oczywiście jako kołdra)?.
Nie. Za to jak zamierzasz go używać poniżej zera lub jechać przez tydzień w deszczu, to polecałbym wziąć wersje 600 :P
Największa zaleta panyama to kołnierz termiczny, zamykasz się jak sardynka i jest to parę stopni komfortu.

My home is where my bike is.

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Śpiwór
« 4 Mar 2015, 17:31 »
Jak zależy Ci też na cenie to tanim puchaczem jest Roberts Skaut 400. Puch niby bardziej kaczy niż gęsi (troszkę cięższy i lekko pachnie) ale za to trwalszy i odrobinę lepiej znoszący wilgoć. Cena detaliczna - ok 450zł. Ja swój kupiłem za ok 250. Używam od 5 lat i nie ma problemów. Da się spać przy 0*C jeśli nie wieje za bardzo. Przy +5*C da się spać na waleta.
Jeśli noclegów przy 0*C będzie więcej niż 2-4 w roku a i poniżej zera jakieś się trafią (na nizinach: kwiecień, późny październik pod chmurką) to brałbym Yeti GTII 600.

PS na upalne lato 400g puchu to za dużo. Nawet jako kołdra się to nie nadaje - grzeje od samego dotknięcia.

Offline Mężczyzna litthium

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 02.05.2012
Odp: Śpiwór
« 4 Mar 2015, 23:30 »
Dzięki panowie za rady, coraz bardziej zaczynam zagłębiać się w temat.


Offline Mężczyzna litthium

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 02.05.2012
Odp: Śpiwór
« 18 Mar 2015, 00:36 »
Jutro wysyłamy zamówienie do Cumulusa. Gdyby ktoś był jeszcze chętny to jest to ostatni dzwonek na dopisanie się do listy zamówień. 
UPUST 20% 
Proszę pisać na priv.
« Ostatnia zmiana: 8 Kwi 2015, 22:35 litthium »


Offline Mężczyzna litthium

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 02.05.2012
Odp: Śpiwór
« 8 Kwi 2015, 22:36 »
Pilnie poszukiwany śpiwór dla kobiety na temperaturę od -5 do +10, której zawsze jest zimno. Zastanawiam który będzie dla niej lepszy: Panyam 600 czy Panyam 450.
Czy w Panyam 600 da się radę wytrzymać w temperaturze około +10 stopni bez zapocenia.


Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Śpiwór
« 8 Kwi 2015, 22:51 »
Nie będzie problemu. Ja używam Mysterious Traveller 700 i tak zdecydowanie za gorąco to było tylko jak spałem pod dachem. W namiocie przy +10 będzie OK, w razie gdyby było cieplej zawsze można rozpiąć trochę zamek.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna litthium

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 02.05.2012
Odp: Śpiwór
« 8 Kwi 2015, 23:12 »
dzięki olo:)


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 25 Maj 2015, 17:34 »
ja bym go po prostu wyprał, mi to bardzo pomogło na "zimne noce", gdy śpiwór był po całym lecie użytkowania, bez spania we wkładce. Wkładkę kupiłem w decathlonie, jedwabną http://www.decathlon.pl/przecierado-jedwabne-rando-id_8242798.html
Jak sprawuje się ta wkładka? Skręca się wewnątrz / przeszkadza / utrudnia wchodzenie do śpiwora?

Po około 45 noclegach śpiwór wyraźnie traci loft i materiał robi się nieprzyjemnie sztywny. Pranie śpiwora podczas wyjazdu odpada, a wkładkę można by mieć zawsze świeżą.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Odp: Śpiwór
« 25 Maj 2015, 18:03 »
A czemu po prostu nie ubrać czystych skarpet, spodni, koszulki do spania? Sumarycznie może tyci więcej materiału, ale w razie co funkcjonalność większa.

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Odp: Śpiwór
« 25 Maj 2015, 18:06 »
A czemu po prostu nie ubrać czystych skarpet, spodni, koszulki do spania?

można juz nie posiadać:)
Wkładka nie jest zła, jacek ma jedwabną i mu nie przeszkadza, ja swojej nie lubię (mam z mikrofibry, kupiona od arkadoo i jest nieprzyjemna dla mnie w dotyku, ale pod przymusem stosuję)

Pranie śpiwora podczas wyjazdu odpada

podczas naszych dwóch meisięcy po prostu czasem, gdy było ostre słońce to wyjmowaliśmy spiwory i nagrzewaliśmy/dosuszaliśmy na słońcu i wietrze, czasem efekt napuszenia był niesamowity po niedługim czasie.
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 25 Maj 2015, 18:14 »
A czemu po prostu nie ubrać czystych skarpet, spodni, koszulki do spania? Sumarycznie może tyci więcej materiału, ale w razie co funkcjonalność większa.
W czyste ubrania przeważnie przebierałem się po wymyciu, wtedy też często brudne ubrania były prane. Zdaje się, że nie zawsze spałem w czystych. Tylko co z tego, że ubrania będą świeże, skoro jestem cały brudny i zakurzony po przejechaniu 200 km? Niestety nie zawsze ma się chęć, czas i możliwość wymycia.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum