Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184730 razy)

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2461
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Odp: Śpiwór
« 24 Cze 2015, 12:29 »
Powiem tak, ja od końca marca do początku listopada (w zimniejszych miesiącach nie używałem, i mówimy o naszym klimacie) używam Tromsa i jest ok. Wprawdzie ostatnie lata są w Polsce pod kątem temperatur i pogody łaskawe, ale do 0 st. śpi się w komfortowe, z czego wynika że te podane temperatury mają coś wspólnego z rzeczywistością. 

Kjolen jest tak samo wykonany jak Troms czyli przyzwoicie (ja jeszcze nic nie zepsułem do czego mam niebywałą zdolność, zamek działa jak trzeba). Dobrze Olo pisze żeby dbać o dobrą izolację od podłoża, ja ze swojej strony dopiszę że mój lubi jak nieużywany jest rozwieszony w szafie (niby oczywista oczywistość, ale warto wspomnieć).

Offline Mężczyzna mxdanish

  • Kręcę bo lubiĘ
  • Wiadomości: 178
  • Miasto: Rumia
  • Na forum od: 10.03.2015
Odp: Śpiwór
« 24 Cze 2015, 13:09 »
Dzięki, Żubrze ;) Na śpiwór mam miejsce w schowku pod kanapą, będzie sobie ładnie leżał rozłożony w poszewce. Myślę że mu się krzywda nie stanie.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3304
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór
« 24 Cze 2015, 15:12 »
Kjolena kupilem miesiąc temu i raz już spalem ale przy wysokiej temperaturze . brałem pod uwagę też Troms ale gabaryty po spakowaniu zadecydowały o wyborze

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Kobieta mareda

  • Wiadomości: 184
  • Miasto:
  • Na forum od: 06.09.2013
    • blog nie do końca rowerowy
Odp: Śpiwór
« 24 Cze 2015, 18:41 »
Weź cieplejszy, ja mam tromsa, jeszcze cieplejszy. W ubiegłym roku w lipcu, gdzieś na granicy austryjacko-włoskiej nie za wysoko, nie za nisko, w deszczową noc było mi w namiocie ok. Inni narzekali, że zimno.
Potrzebuję pomocy przy ostatecznej decyzji.
Wybór padł na Fjord Nansen między dwoma modelami:

Kjolen
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=27&prod=558
Finmark
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=27&prod=479

Różnica w cenie znikoma, w wadze około 400g, w gabarytach po spakowaniu jest kilka cm różnicy no i te temperatury.

Czy na noce maj-wrzesień wystarczy zakres temperatur -11/6/12/24 z Finmarka? Czy lepiej wząć ten cieplejszy jednak na -15/-1/5/20?

Dzięki z góry.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2015, 18:47 mareda »

Offline Mężczyzna jajacek65

  • Wiadomości: 28
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.03.2013
Odp: Śpiwór
« 2 Lip 2015, 22:24 »
Czy możecie mi doradzić śpiwór na pierwszą wyprawę? Zamierzam w połowie lipca pojechać do Rumunii na 2 tygodnie. Z tym że podróż będzie częściowo namiotowo-sakwowa a częsciowo pensjonatowa. W mocno deszczową pogodę raczej ucieknę do pensjonatu. Rozbijać się będziemy raczej przy podstawach podjazdów a nie na przełęczach. Nie chcę za dużo inwestować nie wiedząc czy wyprawy namiotowe będą mi odpowiadały. Rozważałem taki z Decathlonu z komfortem +5 stopni za ok. 200 zł. Tudzież coś podobnego z GoSportu lub Sports Direct. Na co ewentualnie zwrócić uwagę? Pod tyłek mam do tego karimatę i matę samopompującą z Decathlonu.

Sorry za nieprzewertowanie wątku od początku, przeczytałem tylko kilka ostatnich stron.

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1283
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Śpiwór
« 2 Lip 2015, 23:08 »
Decathlon ma tą zaletę że jak śpiwór CI nie podejdzie to pewnie bez problemu go zwrócisz.
Właśnie dzisiaj kupiłem ten śpiwór (ale tylko do porównania z moim starym) i wygląda w miarę OK. Robi wrażenie cieńszego niż moje Karkonosze z Eksplo ale ma być niby light i temperatura komfortu jest podobna. Spakowany i skompresowany Forclaz w rozmiarze M jest prawie 2 razy mniejszy niż Karkonosze w rozmiarze XL.
Niestety nie spałem w nim i pewnie nie będę spał więc nie wiem jak to jest z tymi temperaturami (poza tym w najbliższych dniach trudno będzie znaleźć tak chłodne miejsce w Polsce :) )

Offline Mężczyzna jajacek65

  • Wiadomości: 28
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.03.2013
Odp: Śpiwór
« 2 Lip 2015, 23:18 »
Właśnie między innymi kupiłbym w Decathlonie z tego powodu że ze zwrotem nie będzie problemu więc jak mi nie podejdzie to go oddam.

Offline Mężczyzna jajacek65

  • Wiadomości: 28
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.03.2013
Odp: Śpiwór
« 3 Lip 2015, 00:31 »
A co sądzicie o zestawie Sleepin Bed Ligh 10? Komfort 10, mata samopompująca dopinana do śpiworu dzięki czemu się nie spada z maty. Wadą jest chyba waga zestawu, 2.3kg. A śpiwory i maty wozicie w sakwach czy w oddzielnym worku wodoszczelnym?

Offline Mężczyzna jajacek65

  • Wiadomości: 28
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.03.2013
Odp: Śpiwór
« 7 Lip 2015, 08:57 »
Spałem na Mazurach na tym Sleepin Bed Comfort 10 położonym jeszcze na karimatę. Mata samopompująca bardzo szybko się napompowała i było bardzo wygodna. Trochę gorzej z jej składaniem. Montaż maty w szelkach śpiworu też momentalny. Natomiast sam śpiwór typu mumia raczej nie dla mnie. Niewygodnie w nogach poza tym latem przydałby się moim zdaniem śpiwór który rozpina się do końca. Teraz chyba poćwiczę taki Forclaz 10.

Offline Mężczyzna anghan

  • Wiadomości: 1037
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 18.11.2013
    • Kwestia Szlaku
Odp: Śpiwór
« 7 Lip 2015, 22:59 »
Wkładka to fajna sprawa, bo usprawiedliwia ten kolejny dzień kiedy średni świeżym trzeba się zapakować w puch. Moja Gosia ma jedwab z Decathlonu a ja bawełniano jedwabną z Sea-to-Summit. Obie są ok. Można spać w ciuchach, ale nie wyobrażam sobie wciągania na brudne ciało przylegających kalesonów i skarpet.

Słyszałem też opinie, że po 2 miesiącach w górach śpiwór po prostu trzeba wyprać. Myślę, że jedna i druga droga jest dobra

Offline Mężczyzna krzychu

  • Wiadomości: 271
  • Miasto: Rzeszów/Rymanów
  • Na forum od: 04.07.2011
Odp: Śpiwór
« 27 Sie 2015, 13:45 »
Znalazłem coś takiego i zastanawiam się nad kupnem http://www.aliexpress.com/item/Goose-down-400g-Filling-6C-13C-Ultra-light-down-outdoor-goose-down-sleeping-bag-outdoor-adult/32280794526.html Wydaje być się ciekawym 3 sezonowym śpiworem, gęsi puch, 750g, cena poniżej 300zł. Tylko czy wierzyć tym opisom? ktoś zetknął się z chińskimi puchówkami?


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 27 Sie 2015, 14:03 »
Ten link prowadzi do aukcji w wersji z 400 g puchu! Sam puch sporo kosztuje, więc nawet za taką gramaturę cena jest szokująco niska. Poza tym śpiwór ciekawy, wagowo wypada tak samo jak Cumulus w tej samej gramaturze.
http://cumulus.pl/pl/kategorie/spiwory/lite-line-400?gid=23&vid=6

Właśnie ostatnio na allegro były dwa używane Yeti mające prawdopodobnie 800 g puchu. Zdaje się, że sporo cięższe od Cumulusów, pewnie materiały mniej nowoczesne i stąd cięższe. Kupiłem za 260 zł z przesyłką, więc, chyba było warto. Na jakie temperatury/pory roku/rejony można się spodziewać, że taka gramatura będzie odpowiednia?

Posiadam śpiwór z 200 g puchu i zastanawiam się, czy nie trzeba będzie dokupić czegoś pośredniego :P
« Ostatnia zmiana: 27 Sie 2015, 14:08 worek_foliowy »
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna krzychu

  • Wiadomości: 271
  • Miasto: Rzeszów/Rymanów
  • Na forum od: 04.07.2011
Odp: Śpiwór
« 27 Sie 2015, 14:14 »
Ten link prowadzi do aukcji w wersji z 400 g puchu! Sam puch sporo kosztuje, więc nawet za taką gramaturę cena jest szokująco niska. Poza tym śpiwór ciekawy, wagowo wypada tak samo jak Cumulus w tej samej gramaturze.
http://cumulus.pl/pl/kategorie/spiwory/lite-line-400?gid=23&vid=6

No właśnie parametry jak w Cumulusie - 400g puchu, 750g łącznie a cena 1/3 Cumulusa. Ciekawe czy chiński puch jest taki tani, czy to jest jakaś ściema, bo na przykład tylko kilka dolców tańszy jest śpiwór z 240g puchu, ale kaczego: http://www.aliexpress.com/item/HIGHROCK-3-season-5-8-Degree-adult-Ultra-light-portable-mini-Backpacking-camping-outdoor-duck-down/32230352775.html
« Ostatnia zmiana: 27 Sie 2015, 15:06 krzychu »

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4819
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Śpiwór
« 27 Sie 2015, 14:39 »
link mi nie działa. Podeślecie mi o czym mowa?

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 27 Sie 2015, 14:41 »
Za dobrych czasów można było kupić x-lite 200 za 400 zł (zamówienie grupowe). Różnica w cenie jest, ale już nie tak gigantyczna.

link mi nie działa. Podeślecie mi o czym mowa?
Który?
ten drugi: http://www.aliexpress.com/item/HIGHROCK-3-season-5-8-Degree-adult-Ultra-light-portable-mini-Backpacking-camping-outdoor-duck-down/32230352775.html
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum