Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184725 razy)

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3420
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Śpiwór
« 24 Maj 2016, 21:53 »
W tej cenie śpiwory syntetyczne mają zbliżone parametry. Tak koło 1,5 kg wagi i komfort w okolicy 5 stopni. Trochę cięższy będzie miał temperaturę komfortu nieco niższą za trochę wyższą cenę, ale tutaj cudów się nie zdziała.

Sprawdź tylko rozmiar, bo ten ostatni podlinkowany jest o rozmiar większy od pozostałych.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Śpiwór
« 24 Maj 2016, 22:11 »
Ok, thx. Poleciłem jej Tromsa, za 280zł wydaje się być ok, do tego mam jakoś zaufanie do Fjorda ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2460
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Odp: Śpiwór
« 25 Maj 2016, 20:24 »
Mama Tromsa i jest ok, jedyna wada to gabaryty i waga, ale też ja mam wersję XL więc przy wymiarach R jest tego mniej i lżejsze. Jako temperatura komfortu jest podane 1 st. C i dla mnie rzeczywiście tak jest, spałem w okolicach 0 st i było bardzo ok. Dla kobiety myślę że spokojnie w ciemno można założyć że przy 5 będzie nadal komfortowo. I cena 280 zł jest ok. Ja 3 lata temu dałem 309 zł.

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Odp: Śpiwór
« 26 Lip 2016, 18:20 »
Polecam ten co używam od lat.

http://www.domenasportowa.pl/product-pol-12284-Spiwor-Snugpak-Travelpak-2.html

Yoshkoooo, pytanie: czy ten śpiwór wskazany i używany przez ciebie (Snugpak Travelpak 2 – https://www.domenasportowa.pl/product-pol-12284-Spiwor-Snugpak-Travelpak-2.html) faktycznie ma takie parametry, jakie są podane na powyższej stronie www???
To znaczy, czy faktycznie jest w nim komfortowo przy temperaturze 2 stopnie???
Czy jego wymiary (szczególnie po kompresji) są rzeczywiście takie, jak zostało to podane???

Aby bardziej sprecyzować moje wątpliwości: ja używam w lecie śpiwór Snugpak Travelpak Traveller (https://www.domenasportowa.pl/product-pol-12285-Spiwor-Snugpak-Travelpak-Traveller-Czerwony.html) i niby jest w nim komfortowo przy 7 stopniach (tak podaje producent), ale co do tego mam bardzo duuuuże wątpliwości. Ogólnie w lecie nie ma z nim problemów, ale raczej też w lecie temperatury w nocy są wyższe niż 7 stopni (nie miałem akurat okazji go przetestować dokładnie przy tej 7-stopniowej temperaturze).
Szukam czegoś cieplejszego na wrzesień lub na cieplejsze noce w październiku. Mam jeszcze drugi śpiwór, bardzo ciepły, ale też bardzo ciężki i za duży po zwinięciu, a Snugpak produkuje dość „poręczne” śpiwory.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 26 Lip 2016, 18:36 »
Ciężko mi Tobie odpowiedzieć, bo od dawna nie spie na golasa tylko w zestawie kalesony i koszulka z długim rękawem (takie tanie za 40 zł z 4F - już nie mają) poza tym jeśli w nocy nie ma 16 stopni to zawsze śpię w grubaśnych skarpetach (Heat Holders). Nie jest to spowodowane tym, ze śpiwór nie trzyma parametrów (spałem w nim nawet w temperaturach -5'C) ale lubię jak jest mi ciepło w stopy. :D

Skompresowany ma średnicę 18 cm i wysokość 27 cm. Ciepło mi w nim tak samo od 5 lat. :D

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Odp: Śpiwór
« 26 Lip 2016, 19:39 »
Ok,dzięki.
Ja raczej też we wrześniu/październiku przewidywałem spanie w getrach i ciepłej bluzie termoaktywnej z długimi rękawami (mam taką z szumgum; same stopy aż tak mi nie marzną i raczej wystarczą zwykłe skarpetki), ale mój letni śpiwór nawet w ten sposób będzie raczej niewystarczający. Ja zresztą nie mam aż takiego doświadczenia rowerowo-namiotowego poza latem. A latem też często goszczę u kogoś w domu. W każdym razie Snugpak Travelpak 2 jest w dość dobrej cenie i chyba go kupię. Po skompresowaniu i tak jest mniejszy i sporo lżejszy (ponoć 1,1 kg) od tego mojego ciepłego śpiwora no-name, kupionego lata temu, w którym spałem kiedyś w Estonii (ciepło mi było w nim aż za bardzo).

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 26 Lip 2016, 19:56 »
Realna waga ważona to 1840g :)

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Odp: Śpiwór
« 26 Lip 2016, 20:40 »
hhmmm...,
a producent podaje 1100 g (http://www.snugpak.com/outdoor/travelpak-58 –„Weight incudes everything”)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 26 Lip 2016, 20:57 »
Pokrowiec apgrejdowany dodatkowymi taśmami bo firmowy chyba popsułem.

Mój pokrowiec wyglądał całkowicie inaczej, niż te na zdjęciach.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 7 Lis 2016, 00:46 »
Zbliża się 11 listopada, więc pomysłem, że lepszego momentu na zakup nie będzie.

Potrzebuję śpiwór puchowy. Mam już dwa, jeden to x-lite 200, drugi yeti z ~1000 g puchu. Chciałyby coś co dobrze wypełniłoby lukę.

Koniecznie musi być zamek, bo ma służyć jako Top Quilt do hamaka - z rozpiętym będzie można się wygodnie przekręcać. Mumia chyba nie jest najlepszym wyborem.

Jedyne co znalazłem Aegis M2:
 http://s.aliexpress.com/ym6VvIFR

Trochę obawiam się jednak wypełniania 420 g. X-lite 200 jest w Polsce niezbyt użyteczny, a tu tak wiele więcej puchu nie ma..

Jakieś inne pomysły? Ktoś używał? Warto?
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

jendrzych

  • Gość
Odp: Śpiwór
« 7 Lis 2016, 12:42 »
@worek_foliowy
Posiadam śpiwór Volven Polaris, kupiony na wyprzedaży za psie grosze (250PLN) - worek ma komory przestrzenne (H?) i wypełnienie puchem 700CUI o wadze 350g. Używam bez kłopotów od lipcopada do piździernika, w miarę potrzeb uzupełniając odpowiednią bielizną. W moim przypadku (173cm wzrostu, 72kg, 38 lat, ciepłolubny) to idealna ilość puchu dla psiwora uniwersalnego trzysezonowego na nasze warunki klimatyczne. Najniższa temperatura w jakiej był używany, a noc upłynęła spokojnie i w miarę komfortowo, to ca. 3st. C (nad ranem grunt pokryty był szronem). 420g puchu może być nieco ciepłe w czasie polskiego lata, kiedy 200g będzie już niewystarczające, niemniej podlinkowany worek z aliexpress ma komory przeszywane na wylot, więc zapewne będzie chłodniejszy niż wynikałoby z deklarowanej ilości ociepliny. Poza tym, jako że warstwy izolacji się sumują, szukałbym worka 350-400g, bo po zestawieniu z tym co posiadasz, uzuskasz fajny, skalowalny system - 200g, 350-400g, 550-600g, 1000g, 1200g, 1350-1400g itd. :)

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 7 Lis 2016, 14:36 »
Dzięki wielkie! Nawet nie zwróciłem uwagi, że ten Aegismax M2 ma przeszywane komory - niestety dyskwalifikacja. Przy 200 g puchu i tak niskiej cenie jeszcze by przeszło, przy wypełnieniu 420 gorzej..

Mas wolałbym nie sumować. X-lite jednak jest niezbyt wygodny przez brak zamka - mowa o użytku hamakowym. Nowy śpiwór traktowałbym trochę jako zamiennik do hamaka. Ewentualnie dwa śpiwory tylko po to żeby uzyskać w pełni płynne przejście między posiadanymi śpiworami.

Volven Polaris ma puch kaczy, waży też chyba 960 g, czyli też sporo. Na Polskie warunki cena atrakcyjna. Wolałbym jednak nie iść na kompromisy jakościowe,wagowe i objętościowe (!), bo będę się pakował do toreb, które zbyt obszerne nie są.

Ciekawe linki

Aegis mini - ta sama konstrukcja co M2, którym byłem zainteresowany:
http://imgur.com/a/eG5lr
dyskusja
https://www.reddit.com/r/Ultralight/comments/4gpwwk/another_down_bag_from_aegismax_380g_800_fill_566g/

Dyskusja o Aegismax G400 (L), który chyba jest najbardziej interesujący
https://www.reddit.com/r/Ultralight/comments/4r7lo4/gear_review_aegismax_g400/
zdjęcia
http://imgur.com/a/U7T7s


Komory są przeszyte jak trzeba, zamek 3/4 pozwala na odpowiednie rozpięcie do hamaka. Jest też tańsza wersja D400 - puch kaczy. Tylko ten kaptur zbędny :|
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

jendrzych

  • Gość
Odp: Śpiwór
« 7 Lis 2016, 14:51 »
Zgodzę się - duża masa Polarisa (860g bez worka kompresyjnego) to niejaki mankament, ale spakowany do silnylonowego woreczka da się skompresować do jakichś 2-2,5L. Osobiście nie polecam Polarisa - opisałem go, by było odniesienie do moich doświadczeń; jeżeli jest budżet, to lepiej zainwestować w coś o lepszej jakości wykonania. Teraz kupowałbym raczej quilt, bo też sypiam w hamaku a zapinania w mumię nie znoszę (nawet na glebie). Fajne kołdry dedykowane hamakom ma teraz Cumulus w ofercie.
P.S. Będę sobie szył kołderkę z Apexu 133g (4,0oz), bo na łęgach potrafi być paskudnie mokro. Projektowana masa 400g z komfortem ca. 5-8st.C; nada się coby latem nie targać za ciepłego śpiwora, a zimniejszą porą docieplić to co mam. Jakby co, to zrobi się wspólne zamówienie, bo Extremetextil ma spore koszty przesyłki...

blondas

  • Gość
Odp: Śpiwór
« 7 Lis 2016, 16:04 »
Jakby co, to zrobi się wspólne zamówienie, bo Extremetextil ma spore koszty przesyłki...
Jeżeli będziecie coś zamawiali to ja również jestem chętny.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum