Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184761 razy)

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Śpiwór
« 16 Lis 2020, 15:40 »
pertexem to by się raczej chwalili, nie wiem czy nawet nie mają obowiązku z wszywaniem metek :D
Spisz we wkładce śpiworowej, czy w ciuchach?

My home is where my bike is.

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6699
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: Śpiwór
« 16 Lis 2020, 15:48 »
Różnie, zależy od temperatury. Po prostu zauważyłem dużo mniejszy zakres między poceniem się a marznięciem, ciągle się musiałem ubierać, rozbierać, zapinać, rozpinać itd. W poprzednich śpiworach zwykle jak się położyłem tak spałem do rana.

Sprawdziłem i żadnych metek nie ma. Więc to pewnie jednak materiał.

Jeśli się ktoś będzie zastanawiał nad tym modelem, to polecam raczej tylko jako sprzęt szturmowy, jak wiadomo że i tak będziemy marznąć, a waga i rozmiar mają duże znaczenie.

Offline Mężczyzna 365

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
Odp: Śpiwór
« 16 Lis 2020, 19:38 »
@miki150. To już wiem jakiego nie kupować ;)
@yoshko. 125$ to nie jest jakaś rewelacja.
A czy jest różnica parametrach śpiwora jeśli chodzi o spanie w namiocie czy hamaku? W sensie czy do hamaka lepiej syntetyk?
Paweł.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 16 Lis 2020, 19:47 »
125$ to nie jest jakaś rewelacja.

Nie jest ale u polskich producentów mógłbym pomarzyć o takiej cenie.

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5146
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Śpiwór
« 16 Lis 2020, 20:15 »
Z okazji 11.11 można było kupić o przynajmniej o 13$ taniej (kupon za 8$ od sklepu i zniżka 5$ na kody).

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4820
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Śpiwór
« 17 Lis 2020, 09:50 »
365 a jaki zakres temperatur komfort Cię interesuje?

Offline Mężczyzna 365

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
Odp: Śpiwór
« 17 Lis 2020, 13:04 »
Mam rozrzut jak ruska katjusza... ;)
Najczęściej się zdarza 3-4 do 10-12, sezony wiosna, jesień. Czasem w górach. Jak pojadę gdzieś w cieplejszej porze roku to będę się tym martwił później. A tendencja jest raczej w drugą stronę czyli kierunek zima - oczywiście polska, gdzie temperatury tez oscylują w okolicy zera. Stąd temperaturowo odpowiada mi FN Nordkap 250 lub 300. W przyszłym roku myślałem żeby spróbować hamaka. Ostatnio jak spałem na glebie bolały mnie plecy - lata niestety lecą więc może hamak będzie bardziej komfortowy. Ale nie o tym.
Wiem - najlepiej mieć dwa śpiwory lub więcej ale póki co mam (będę miał) jeden.
Paweł.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4820
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Śpiwór
« 17 Lis 2020, 13:38 »
to cieplejszy i będziesz spał na golasa

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Śpiwór
« 17 Lis 2020, 13:52 »
to cieplejszy i będziesz spał na golasa
Ja prawie zawsze śpię na golasa, we wkładce od śpiwora. Jedyna wada, jak się opijesz wieczorem i trzeba w nocy wyjść ze śpiwora załatwić potrzeby fizjologiczne :D

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna 365

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
Odp: Śpiwór
« 17 Lis 2020, 14:30 »
Taka wada to nie wada. Najwyżej jakieś wiewiórki uciekną ;)
Ciężko znaleźć jakieś testy puchowego FN ale gdzieś tam trafiłem i ponoć jest trochę szeroki w ramionach. Teoretycznie może to być wada ale w sumie w niższej temperaturze będzie można dorzucić wkładkę bez szkody dla możliwości ruchu wewnątrz. Tak sobie własnie myślę...
Paweł.

Offline Mężczyzna zwierzak

  • Wiadomości: 111
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 03.12.2019
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2020, 23:27 »
Mam rozrzut jak ruska katjusza... ;)
Najczęściej się zdarza 3-4 do 10-12, sezony wiosna, jesień. Czasem w górach. Jak pojadę gdzieś w cieplejszej porze roku to będę się tym martwił później. A tendencja jest raczej w drugą stronę czyli kierunek zima - oczywiście polska, gdzie temperatury tez oscylują w okolicy zera. Stąd temperaturowo odpowiada mi FN Nordkap 250 lub 300. W przyszłym roku myślałem żeby spróbować hamaka. Ostatnio jak spałem na glebie bolały mnie plecy - lata niestety lecą więc może hamak będzie bardziej komfortowy. Ale nie o tym.
Wiem - najlepiej mieć dwa śpiwory lub więcej ale póki co mam (będę miał) jeden.

Ja bym bral 250. Masz hydrofobowy puch a wszystkie wlasciwosci sa takie same. Ciekawa opcja za pol ceny cumulusa no i waga nie taka duza. 650 gram. Ciekawe czy można uszczknac troche przy pakowaniu i kompresowaniu tego spiwora ....

Offline klimkr

  • Wiadomości: 52
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 18.06.2011
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2020, 14:36 »
Test śpiwora FN Nordkapp jest tu http://ginvilla.blogspot.com/
Rysiek

Offline Mężczyzna 365

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
Odp: Śpiwór
« 30 Gru 2020, 12:36 »
Zdecydowałem się na Aegismax G1 w wersji long - porównywałem do obecnego i uznałem, że zwykły mógłby być trochę krótki. Zamówiony za "jedyne" 390 plnów - jakieś niby promocje były i ... nie doczekałem się. Sprzedawca zawalił i nie dostarczył. Czekam na zwrot kasy. Teoretycznie powinienem dostać w ciągu dwóch tygodni.
W tej chwili te śpiwory są droższe o 5-6 dych. Szkoda. Dodam, że kupiłem również namiot i okazało się, że to starsza wersja gorzej "wyposażona" czego nie sposób było się doczytać z chińskiego opisu.

I chyba mnie to na tyle zniechęciło, że nie mam ochoty znowu próbować zakupów z Ali. Poszukiwania w kraju czas rozpocząć.
Paweł.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 30 Gru 2020, 12:41 »
Trzeba było przed finalizacją transakcji skonsultować się z nami. Szkoda, że nie wyszło a z Aegisa jestem nadal zadowolony

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 30 Gru 2020, 14:46 »
Złe doświadczenia z AliExpress mają głównie osoby, które mało kupują. Ja mam zrobionych sporo zakupów, więc może jestem inaczej traktowany. Jeśli cokolwiek jest nie tak, to nie jest mój problem. Jeśli przedmiot jest niezgodny z opisem, to zawsze jestem w stanie wywalczyć znaczną obniżkę i w sumie jeszcze wychodzę na plus..
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum