Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184770 razy)

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Śpiwór
« 5 Sty 2021, 21:56 »
Aliexpress wygrywa przede wszystkim pod względem wyboru towarów,
Dokładnie. Szukałem uszczelek do kuchenki Fire Maple. Sklepy stacjonarne, które sprzedają ten model nie mają żadnych części serwisowych, co uważam za bardzo słabe i pokazuje jak w dupie nas mają mimo wszelkich swoich pięknych słówek. Nie mam zatem żadnego żalu, ze Ali je podgryza. Bardzo dobrze. Na Allegro nie było. Na Aliexpresie problemem nie były uszczelki, ale ich wybór. Co milimetr, jakie chcesz.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Online Wilk

  • Wiadomości: 19649
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Śpiwór
« 6 Sty 2021, 19:50 »
Dokładnie. Szukałem uszczelek do kuchenki Fire Maple. Sklepy stacjonarne, które sprzedają ten model nie mają żadnych części serwisowych, co uważam za bardzo słabe i pokazuje jak w dupie nas mają mimo wszelkich swoich pięknych słówek. Nie mam zatem żadnego żalu, ze Ali je podgryza. Bardzo dobrze. Na Allegro nie było. Na Aliexpresie problemem nie były uszczelki, ale ich wybór. Co milimetr, jakie chcesz.

Ale to już są elementy wybitnie specjalistyczne. Natomiast generalnie Allegro ze sprzętem rowerowym spokojnie wyrabia, wybór jest wielki i rzadko kiedy jest potrzeba posiłkowania się czymś innym w zwykłych zastosowaniach eksploatacyjnych. A pakiet Smart poprawił opłacalność tego. Choć Allegro też od początku tego roku przerzuciło część opłaty za wysyłkę na sprzedawców - a ci z pewnością przerzucą na klientów, tak więc na pewno trzeba się liczyć z podwyżkami.

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4973
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 16:34 »
https://www.pit.pl/aktualnosci/vat-od-zakupow-na-aliexpress-od-1-lipca-2021-roku-1002361

Vat niewiele zmieni. Oszczędność to przede wszystkim marża importera. Żeby towar z chin ściągnąć do Polski, trzeba wyłożyć kasę, zatrudnić ludzi co będą to obsługiwać, systemy informatyczne etc. Do tego kupuje się więcej, więc płaci się cło. Na koniec ryzyko, że chińczyk chińskimi rączkami obrobi transakcje i tylko odprowadzi do polskich czy europejskich skarbówek to co się należy z minimalnymi kosztami. Gra nie warta świeczki, zatem tylko przy gigantycznej marży i małej skali się to opłaca.
Przykładowo sprawdź ile kosztuje szybka na telefon w Polsce i na ali. Solidne szybki są na ali po złotówce, w Polsce po 10-20zł. Większość ceny to marża.

A w ogóle to zajrzałem, żeby poczytać o śpiworach....

Offline Mężczyzna docent161

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 16:57 »
Sedymen mam dostęp do wszelakiego rodzaju o-ringów podaj wymiary to coś Ci dobiorę.
« Ostatnia zmiana: 7 Sty 2021, 19:24 docent161 »

Online Wilk

  • Wiadomości: 19649
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 18:11 »
Vat niewiele zmieni. Oszczędność to przede wszystkim marża importera. Żeby towar z chin ściągnąć do Polski, trzeba wyłożyć kasę, zatrudnić ludzi co będą to obsługiwać, systemy informatyczne etc. Do tego kupuje się więcej, więc płaci się cło. Na koniec ryzyko, że chińczyk chińskimi rączkami obrobi transakcje i tylko odprowadzi do polskich czy europejskich skarbówek to co się należy z minimalnymi kosztami. Gra nie warta świeczki, zatem tylko przy gigantycznej marży i małej skali się to opłaca.
Przykładowo sprawdź ile kosztuje szybka na telefon w Polsce i na ali. Solidne szybki są na ali po złotówce, w Polsce po 10-20zł. Większość ceny to marża.

To zależy w jakim przypadku nie zmieni. Mówisz o towarach sprowadzanych z Ali i sprzedawanych w Polsce, gdzie ta marża jest niejako opłatą za brak konieczności czekania miesiąc na przesyłkę, za to płacisz więcej. W przypadku zupełnej tanizny nie zrobi to różnicy, ale w przypadku droższych produktów oznacza to podwyżkę o 22%, a to jest duża podwyżka

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 18:44 »
Sedymen mam dostęp wszelakiego rodzaju. do o-ringów podaj wymiary to coś Ci dobiorę.
Bardzo dziękuję. Zapamiętam na przyszłość. Teraz zassałem dwa rozmiary z Chin, więc poczekam jak dojdą. Jak problem będzie dalej istniał to się odezwę. Jeszcze raz dziękuję za deklaracje.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1944
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 19:47 »
chciałbym kupić śpiwór wiosna/lato... rozglądam się.. no najlepszy by był cumulus xl200
tylko tysiak to trochę sporo...pamiętam z 5 lat wstecz za 400 dałem z 7...
czy ktoś może polecić jakąś alternatywe?

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3304
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 20:20 »
Przymierzam się do śpiwora o podobnych parametrach i na allegro obserwuje, trochę taniej niż w sklepie firmowym.
https://allegro.pl/oferta/spiwor-puchowy-fjord-nansen-nordkapp-300-xl-9312032333
Nie ma za co ;)

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Śpiwór
« 7 Sty 2021, 20:49 »
Na wiosnę/lato kaptur to raczej zbędny balast.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1944
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014
Odp: Śpiwór
« 8 Sty 2021, 10:03 »
Przymierzam się do śpiwora o podobnych parametrach i na allegro obserwuje, trochę taniej niż w sklepie firmowym.
https://allegro.pl/oferta/spiwor-puchowy-fjord-nansen-nordkapp-300-xl-9312032333
Nie ma za co ;)

thx paweł ,tak jak pisałem wyżej , śpiwór o podobnych parametrach to ja mam..
ale na wiosnę potrzebuje czegoś lżejszego no i mniejszego objętościowo..

i wygląda na to że "szkłem dupy nie podetrzesz"
jest na stronie za 799 napisałem do nich może coś się jeszcze uda ugrać :P

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3304
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór
« 8 Sty 2021, 10:19 »
Podaj link

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1944
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014

Offline Mężczyzna 365

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
Odp: Śpiwór
« 8 Sty 2021, 10:26 »
U mnie stanęło jednak na syntetykach do FN. Jeden na temp. w okolicy zera, drugi lżejszy na cieplejsze noce. Doszedłem do wniosku, że taka opcja też powinna się sprawdzić. Tym bardziej w połączeniu z jednopowłokowym namiotem (w zasadzie takie 1,5 powłoki), w którym wilgoć mogła by niwelować zalety puchu.
Jak to się sprawdzi w warunkach terenowych okaże się już niedługo. A po roku użytkowania będę mógł coś więcej napisać.
Paweł.

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3304
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór
« 8 Sty 2021, 10:53 »
https://cumulus.equipment/pl_pl/spiwor-puchowy-lite-line-200.html

Dzięki
Na szybko sprawdziłem wagę i różnica to 185g na korzyść cumulusa, natomiast cena niestety  różnica to ponad 300zł na rzecz FN.
Napisz czy firma jest elastyczna względem ceny

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 692
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: Śpiwór
« 8 Sty 2021, 19:34 »
Na wiosnę/lato kaptur to raczej zbędny balast.
Z tym bym się nie zgodził  :) W sierpniu temperaturę w namiocie miałem ok. 10st., przy sporej wilgotności i bez kaptura byłoby całkiem niefajnie. Jasna sprawa, że czapki ze sobą w lecie nie wiozłem. 
Pozdrawiam,
Krzysiek


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum