Autor Wątek: Podlasie - wyprawa szlakiem najciekawszych atrakcji przyrodniczych  (Przeczytany 34461 razy)

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8726
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 248
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Z racji tego, że polskie koleje nie są przygotowane na turystów rowerowych i zostaje mi podróż z rowerami na dachu, czy orientuje się może ktoś, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód na tydzień (jakiś parking strzeżony czy prywatna posesja) w Augustowie lub okolicach?

Offline Mężczyzna OLDRIP

  • Wiadomości: 328
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 15.04.2021
W Tykocinie jest też Pierogarnia, mają tam też duży wybór pierogów w owocami, ale UWAGA lepiej zrobić rez. tel. w sezonie kolejki jak do najmodniejszej knajpy w stolicy + wcześnie zamykają.

A jak ktoś jest wege to Tejsza (placki ziemn.)  i Pierogarnia, gdzie indziej ciężko.

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 248
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Ależ proszę bardzo, po to jest to forum! My w zeszłym roku dokończyliśmy nadmorskie R10. W tym roku przez 3 pierwsze tygodnie sierpnia będziemy przemierzać Podlasie zaczynając od Hajnówki. Jeżeli wybierzecie ten region napisz, może gdzieś w połowie drogi się spotkamy i dzieciaki się poznają:)
Ruszamy dzisiaj z Augustowa mniej więcej po Twoim śladzie. Może być, że dogonicie nas gdzieś na szlaku. Będę wypatrywał Waszych Breezerow

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1274
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Po 9 dniach jazdy jesteśmy w Jagłowie. Za chwilę jadę do Dubicz Cerkiewnych po auto by przyprowadzić je bliżej do Suchowoli. Zajmie mi to dzień. Jutro rano ruszamy w kierunku Augustowa i będziemy spać najprawdopodobniej w stanicy Swoboda. Jedziesz z dzieciakami?
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 248
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Z jednym łobuzem dzisiaj planujemy nocleg gdzieś na Wigrami.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1274
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
My nad Wigrami będziemy pewnie w czwartek. Będę dalej pisał na priv.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1274
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Cześć!

W końcu pomiędzy natłokiem rodzinnych obowiązków a pracą udało mi się ukończyć opis naszej wspólnej wakacyjnej wyprawy przez Podlasie. Plan został zrealizowany praktycznie w stu procentach, udało się też dodać kilka punktów ekstra. Z tego miejsca jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi w sprawie punktów i atrakcji, które mi podpowiedzieliście.

Podróż, na którą mieliśmy zarezerwowane 25 dni udało się odbyć w 18. Dzięki temu pojechaliśmy jeszcze na kilka dni nad morze. Według danych z licznika wyszło niecałe 750 kilometrów plus 60 nad morzem. Dokładając do tego pięciodniowy wyjazd w Pieniny dzieciaki w 25 dni przejechały 1 000 kilometrów.

Szczegółowa relacja wraz ze zdjęciami i mapami z trasy znajduje się pod linkami, w razie pytań zapraszam do dyskusji:

https://tataimapa.pl/podlasie-2022-cz-i/
https://tataimapa.pl/podlasie-2022-cz-ii/

Tutaj opis nieplanowanej części wyjazdu:
https://tataimapa.pl/bonus-mierzeja-wislana/

No i standardowo kilka zdjęć na szybko:











Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5153
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Świetnie się to ogląda, poza świetnymi kadrami widać w tym jakąś radość. Widać też rower Twojej żony, który bardzo się dla mnie podoba, cieszy dobre wrażenie po krótkim kontakcie ze Stachem ;)


Online EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Bardzo fajny wyjazd. Wschodnia ściana Polski była pierwszym i nie tylko jedynym wyjazdem mojej rodziny. Wspomnienia mam bardzo dobre. Taka ciekawostka dotycząca Puszczy Białowieskiej. Jak planowałem to się obawiałem się właśnie komarów, tymczasem jak my byliśmy była tam spokój co bardzo wtedy pozytywnie nas zaskoczyło. Ze wschodniej ściany nie zrobiliśmy jeszcze części Włodawa - Hrubieszów. Nie wiem kiedy to w końcu zrobimy. Najfajniejsza jest ta radość u małych dzieci, potem przychodzi okres nieco trudniejszy. Pozdrawiam.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1274
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
wojtek:
Rower żony to nowszy rocznik tego co mój, różni się w zasadzie kolorem. A dla mojej żony głównie kolorem. Najważniejsze, że jest wygodny nawet pod dużym obciążeniem. Stach dobrze się nie zaopiekował, a w zasadzie autem:) Bardzo sympatyczna osoba, no i jego żona także. Pamiętam smak drożdżówki z ręcznie zbieranymi jagodami, którą nas poczęstowała. Zupełnie jak wypieki mojej teściowej. Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Może w przyszłym roku uda nam się spotkać na zjeździe (w tym roku wypadł w komunię córki).

EASYRIDER77:
Nasz przejazd, chociaż prowadził przez wszystkie parki narodowe i wzdłuż głównych rzek to jednak wiele ciekawych miejsc ominął. I dobrze, bo będzie po co wracać. Co do radości małych dzieci tu masz 100% racji chociaż bywały i ciężkie chwile. Niemniej wkładam dużo wysiłku w to by wakacje zaplanować w ten sposób by dzieciaki chciały z nami jeździć jak najdłużej. Oczywiście mam gdzieś z tyłu głowy, że przyjdzie taki czas kiedy wybiorą znajomych, ale ja jeździłem z moimi rodzicami do 18 roku życia więc jest szansa, że jeszcze jakieś 8-10 lat się wspólnie poszwędamy.

Teraz przygotowują 'fizyczne' albumy ze zdjęciami rodzinnymi z tego roku no i z fotografiami z wakacji, potem święta no i od nowego roku rozpoczynam planowanie wyjazdu do Szwecji/Niemiec.

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam!
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum