Autor Wątek: Częstochowa - Koszęcin - Herby  (Przeczytany 6680 razy)

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 245
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 21 Cze 2022, 13:45 »
11-12.06.2022
W końcu udało nam się zebrać i wrócić do rodzinnych wycieczek rowerowych. Ta była debiutem syna jeśli chodzi o samodzielne kręcenie z noclegiem na kempingu.
Wyruszyliśmy spod bloku o 11 skoro świt. Częstochowę pokonaliśmy głównie ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Po minięciu granic miasta w Wygodzie skierowaliśmy się na boczne dróżki prowadzące nas nad zbiornik Pająk, gdzie zatrzymaliśmy się na obiecaną z góry przerwę na lody. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy mijając Ośrodek Harcerski „Pająk” i skręciliśmy na odcinek drogi św. Jakuba (Camino). Wybór akurat tej trasy podyktowany był chęcią ominięcia dróg z ruchem samochodowym. Niestety szlak ten jest wybitnie pieszy, więc najmłodszy uczestnik wycieczki zaliczył mały kryzys. Po zażegnaniu zjazdu formy chwilą odpoczynku i batonikiem ruszyliśmy dalej. Niestety za Hutkami szlak okazał się nieprzejezdny więc musieliśmy lekko zmodyfikować trasę. Po wygrzebaniu się z bagien i przedarciu się przez las wyjechaliśmy w Mzykach i ruszyliśmy w kierunku Łazów. Tam krótka przerwa na placu zabaw i ruszamy. Do Koszęcina dojeżdżamy już w miarę porządną ścieżką i kierujemy się do parku przypałacowego, gdzie odbywał się piknik leśno-łowiecki. Nie zabawiliśmy tam jednak długo bo syn już niecierpliwił się na pole namiotowe. Jeszcze krótka wizyta w okolicznym sklepie po prowiant i dojeżdżamy do pola namiotowego GOSiR-u. Rozbijamy namiot, obiadokolacja, toaleta i można uderzać w kimę.
Następny dzień rozpoczynamy od śniadania, przesuszenia ręczników i namiotu i ruszamy w drogę. Jedziemy w kierunku Bruśka, gdzie zwiedzamy drewniany kościół św. Jana Chrzciciela (jeden z obiektów Szlaku Architektury Drewnianej). Dalej droga prowadzi nas lasami w kierunku źródełka Krynwałd. Odpoczywamy niedługo i ruszamy niezbyt równą drogą pożarową w kierunku stawu (zbiornika) Siewniok, gdzie planowaliśmy dłuższy postój z ogniskiem. Po chwili zastanowienia wybieramy jednak jazdę w kierunku miejscowości Piłka gdzie zajadamy się przepysznym wędzonym pstrągiem. Głód nas tak pogonił, że minęliśmy rezerwat przyrody Jeleniak Mikuliny bez zwiedzania. Dalej powrót szutrówką do Koszęcina, gdzie bierzemy kierunek na Cieszową. Tutaj drewniany kościół był jednak zamknięty więc zostało nam zwiedzanie z zewnątrz. Dalsza droga prowadzi nas do miejsca oznaczonego na mapie jako Darz Bór. Jest palenisko, sporo zadaszonych ławek i mały zbiornik wodny. Rezygnujemy jednak z ogniska na rzecz kanapek i herbaty. Dalej jedziemy lasem w kierunku stawów niedaleko wsi Hadra, a dalej już asfaltami w kierunku Herbów. Po drodze zwiedzamy jeszcze Diabelski Kamień w Olszynie. W Herbach w oczekiwaniu na pociąg do Częstochowy znalazł się jeszcze czas na lody i mrożoną kawę.



Zbiornik Pająk



Na kempingu



Kościół w Bruśku



Źródełko Krywałd



Zbiornik niedaleko Hadry
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2022, 09:48 Borafu »

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 22 Cze 2022, 09:31 »
dobry debiut!

Offline Mężczyzna Mortifer

  • Wiadomości: 220
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.08.2016
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 24 Cze 2022, 08:18 »
Krywałd.

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 245
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 24 Cze 2022, 09:29 »
Krywałd.
Oczywiście Krywałd. Moja pomyłka. Posta już niestety nie mogę edytować.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 24 Cze 2022, 09:48 »
Krywałd.
Oczywiście Krywałd. Moja pomyłka. Posta już niestety nie mogę edytować.
poprawiłem

Offline Mężczyzna Wycior

  • Wiadomości: 217
  • Miasto: Boruszowice
  • Na forum od: 01.09.2017
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 24 Cze 2022, 14:50 »
Źródełko Krywałd to fajne miejsce, zwłaszcza do odpoczynku. Tuż przy nim pięknie meandruje Mała Panew. Zawsze warto w to miejsce zawitać. 

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 12 Wrz 2022, 06:09 »
Hej, teraz znalazłem posta z wycieczka. Widzę, że cały sprzęt spoczął na Tobie:)

Jak tam sierpniowa wyprawa na Podlasie? W końcu nic nie napisałem bo dzielił nas lekki dystans i szansę na zobaczenie były niewielkie. Na razie przygotowuję opis naszej wyprawy, pozdrawiam!
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 245
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 15 Wrz 2022, 10:39 »
Hej, teraz znalazłem posta z wycieczka. Widzę, że cały sprzęt spoczął na Tobie:)

Jak tam sierpniowa wyprawa na Podlasie? W końcu nic nie napisałem bo dzielił nas lekki dystans i szansę na zobaczenie były niewielkie. Na razie przygotowuję opis naszej wyprawy, pozdrawiam!

Wycieczka wzorowana na Twoim śladzie to bez wątpienie najlepszy nasz wyjazd rowerowy. Suwalszczyzna okazała się strzałem w dziesiątkę, to co tam zobaczyłem zwaliło mnie z nóg. Jeziora, górki, szutry, cisza i spokój - rewelacja. Z pewnością miejsce do kolejnego odwiedzenia bo ten nasz tydzień to było mało.
BTW przy najbliższej okazji muszę odwdzięczyć się piwem (albo miodem augustowskim) za pracę jaką się podzieliłeś na forum. Bez tego ominęło by nas pewnie wiele atrakcji i pięknych szlaków.
Pozdrawiam

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: Częstochowa - Koszęcin - Herby
« 15 Wrz 2022, 11:06 »
Nie ma sprawy, dla mnie najlepszą zapłatą jest to, że kolejne osoby przekonują się do turystyki rowerowej. Cieszę się, że trasa się przydała. Z całej naszej wyprawy to chyba najfajniej właśnie nad Wigrami i w Suwalszczyźnie było. Jestem w trakcie spisywania relacji. Jak będzie gotowa wrzucę na forum w dział o dzieciakach, pozdrawiam!
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum