Autor Wątek: Maraton Podróżnika 2023 - dyskusja i zgłaszanie kandydatur.  (Przeczytany 33419 razy)

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Mam nadzieję, że za rok Żubr zaproponuje ponownie Jurę bo naprawdę to świetne trasy i piękne miejsca i dla tych co po Jurze nie mieli okazji rowerowo podróżować to może być fajna przygoda.

Też mam taką nadzieję. I baza i trasy warte tego, by zagościł tam Podróżnik.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19643
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Na pewno warto powtórzyć tę kandydaturę, bo ma spore szanse powodzenia. W tym głosowaniu przegrała tylko nieznacznie, a to dobrze rokuje na kolejne lata. Spełnia wszystkie warunki dobrej propozycji - świetna trasa, wygodny dojazd i rejon dobrze skomunikowany kolejowo i drogowo.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Spełnia wszystkie warunki dobrej propozycji - świetna trasa, wygodny dojazd i rejon dobrze skomunikowany kolejowo i drogowo.

Bardzo ważnym, wręcz koniecznym warunkiem dobrej propozycji jest baza, w której da się zapewnić wszystko, co potrzebne na maratonie. I to jest właśnie najtrudniejsze przy przygotowywaniu kandydatury. Ułożenie dobrej trasy czy zapewnienie dojazdu to przy tym pikuś.
(Na moje oko baza w Siedlcu pod tym kątem jest bardzo OK)

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2460
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Nie widzę przeszkód żeby Jura startowała za rok.

W sumie ja tę kandydaturę chciałem  zgłosić rok temu.

Nie zgłosiłem, bo po pierwsze chciałem żeby Kaszuby wygrały i chciałem to jechać (im się to po prostu należało), bo po drugie Góral i Wycior wcześniej wtedy zgłosili Jurę.

Mam jeszcze drugą trasę, którą chciałbym zaproponować w najbliższych lat, ale ona wymaga dopracowania i objazdu tak gdzieś 1/3 trasy (bo mam mgliste pojęcie jak to tam wygląda).

Dlatego to pewnie po ew. wygranej Jury.

Baza w Siedlcu jest ok. Nie jest to wypas (pod kątem bazy do Mazur nie ma startu), ale wystarczy.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19643
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Baza w Siedlcu jest ok. Nie jest to wypas (pod kątem bazy do Mazur nie ma startu), ale wystarczy.

Baza na Mazurach rzeczywiście zapowiada się ekstra, to powinno być coś bardzo podobnego, jak w tym roku w Krówce na Kaszubach. Tak samo ośrodek harcerski, w lesie i nad jeziorem - dla mnie bajka, szczególnie gdy się nocuje pod namiotem, wtedy mamy taki prawdziwy biwak. Ale tak ładne miejsce żeby spełniało wymagania maratonu i było przystępne cenowo to jest bardzo ciężko jest trafić. Te ośrodki harcerskie to jest dobry trop, bo wiele jest w ładnych miejscach i z reguły nie ma tam typowej turystycznej komerchy.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Baza na Mazurach rzeczywiście zapowiada się ekstra

Za bazę w Ząbiu podziękowania należą się skautowi.

Offline Mężczyzna skaut

  • Wiadomości: 1198
  • Miasto: Józefów - Emilianów
  • Na forum od: 30.11.2014
Ojtam, ojtam. Podziękujecie po imprezie. Gdy wszystko się uda spiąć. Z góry uprzedzam: ośrodek naszych przyjaciół z ZHP w Krówce Leśnej jest o gwiazdkę lepszy od ośrodka ZHR w Ząbiu. W Krówce są nowsze/lepsze domki. Za to w Ząbiu są nowe węzły sanitarne.
I jeszcze ciekawostka: ośrodek w Ząbiu za PRL i do lat dwutysięcznych należał do Biura Ochrony Rządu. Zainteresowanym tematem pokażę domek, który służył premierowi Jaroszewiczowi. Towarzysz Piotr źle się czuł w pobliskim Łańsku i "uciekał" do Ząbia, aby nie patrzeć na urlopie na te same gęby, co w pracy. Zachowała się też sala kinowa (drewniana), gdzie funkcjonariusze BOR oglądali sobie zachodnie filmy zatrzymane przez cenzurę.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Mnie urzekły szczególnie te malutkie domki nad samym jeziorem :-)


Offline Mężczyzna sombra

  • Lubię ciszę... więc kręcę głównie nocą.
  • Wiadomości: 361
  • Miasto: Skierniewice
  • Na forum od: 04.11.2016
    • blog
Przed chwilą rozmawiałem z Panią z tegoż Ośrodka i poinformowała, że na razie nie przyjmuje rezerwacji. Otworzy ją dopiero w przyszłym roku. Ale zapewniała, że cały ośrodek w tym terminie jest zajęty na Podróżnika.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Dokładnie tak. W sprawie rezerwacji noclegów dzwońcie do ośrodka dopiero po 1. kwietnia 2023.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Start zapisów już dziś o 20:00.
Szczegóły na stronie: https://mp.kolo-ultra.pl/zapisy/

Z tej okazji mamy też dla Was film:


Offline Mężczyzna sombra

  • Lubię ciszę... więc kręcę głównie nocą.
  • Wiadomości: 361
  • Miasto: Skierniewice
  • Na forum od: 04.11.2016
    • blog
Się człek chciał zapisać a tu "rejestracja wstrzymana"...
Czemuuuuuuuuuuuuuuu...

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Wdarł się chochlik, zdarza się. ;-) Już wszystko działa.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna sombra

  • Lubię ciszę... więc kręcę głównie nocą.
  • Wiadomości: 361
  • Miasto: Skierniewice
  • Na forum od: 04.11.2016
    • blog
Działa, działa... zapisany...
Kasa poszła przelewem więc pewnie na liście zjawię się po jej zaksięgowaniu.

Offline Mężczyzna KondzioLBN

  • Wiadomości: 24
  • Miasto:
  • Na forum od: 11.06.2021
Zapisany. Kasa poszła, zgłaszam obecność na liście startowej  :P
Filmik super  ;D nawet udało mi się załapać na kilka ujęć  :o
Mosso TCA730

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum