Autor Wątek: Mason Bokeh  (Przeczytany 11893 razy)

Offline Kobieta magdad

  • Wiadomości: 1490
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
Odp: Mason Bokeh
« 30 Maj 2023, 09:56 »
No właśnie w ostatnim czasie w kilku miejscach(youtube, blogi) widziałam informacje żeby stelaż przewozić osobno, bo może zrobić zniszczenia. A ja od zawsze przewożę dokładnie tak jak Daniel i nigdy nic się nie stało.

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2759
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Mason Bokeh
« 30 Maj 2023, 10:07 »
Tak naprawdę nie wiedziałem, że tak nie można, od zawsze tak robię, nauczyłem się od aarda :)
Wracam do jeżdżenia.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 377
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: Mason Bokeh
« 30 Maj 2023, 12:34 »
Nie bardzo wiem jaki masz cargo cage (mocowanie przy widelcu?), więc tak jakoś mi się wydawało (podreślam: wydawało), że drgania przedniego widelca mogą powodować zbyd duże przesuwanie się stelażu, i w konsekwencji dobijanie nim do dolnej ścianki mocowania. A jeśli pomiędzy znalazłby się kawałek materiału namiotu, to mogłoby być przetarcie.

Ja miałem ostatnio taki problem, że worki na przednim widelcu mi się przecierały. Były dociśnięte paskami i w miejscu styku z mocowaniem na widelcu materiał się przetarł (ale to słabe worki były, teraz mam mocniejsze).

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2759
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Mason Bokeh
« 30 Maj 2023, 12:59 »
A, czyli że miałoby się przecierać nie na obwodzie, a przy podstawie? Tu sprawa jest prosta, moje mocowanie ma demontowalną podstawę, którą zdjąłem, żeby namiot zamocować dostatecznie nisko.

Wracam do jeżdżenia.

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Odp: Mason Bokeh
« 2 Wrz 2023, 08:49 »
nauczyłem się od aarda

Tak, oczywiście. Nawet jak mnie nie ma, to wszystko moja wina :p
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Mason Bokeh
« 2 Wrz 2023, 13:11 »
No właśnie w ostatnim czasie w kilku miejscach(youtube, blogi) widziałam informacje żeby stelaż przewozić osobno, bo może zrobić zniszczenia. A ja od zawsze przewożę dokładnie tak jak Daniel i nigdy nic się nie stało.
Tak naprawdę nie wiedziałem, że tak nie można, od zawsze tak robię, nauczyłem się od aarda :)
Nie chcę mi się już dokładnie opisywać zdarzeń, ale stelaż faktycznie potrafi zrobić dziurę. Mnie się zdarzyło tak z pokrowcem.

W tym przypadku warstwa materiału jest jedna, więc o dziurę łatwiej, za to konsekwencje niewielkie. Jeśli jest kilka warstw materiału, to nacisk się rozkładana. Uszkodzenie tropiku jest za to kompletną katastrofą.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Mason Bokeh
« 12 Lis 2023, 20:47 »
Z moich rad - duże znaczenie ma tu szerokość baranka, 90% ludzi ma go za szerokiego. I wtedy właśnie dłoń wygina się do boku. W bikefitingu szerokość kierownicy to wymiar który najłatwiej ustawić - powinien być równy szerokości w barkach. A to co z reguły dostajemy w gotowych rowerach szosowych - to kierownica pasująca na dobrze napakowanego gościa

Brzmi bardzo sensownie! Niestety, właśnie zmierzyłem swój baranek - 42 cm ::)

Eh, jestem napakowany jak Wilk  ::)  :( Też 42 mi najbardziej pasuje, przy 44 czuję że za szeroko...
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2759
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Mason Bokeh
« 16 Sie 2024, 08:09 »
Najnowsze wcielenie Bokeha, w wersji terenowo-wypadowej.

Ma założoną, niezgodną ze specyfikacją Shimano kasetę 11-42 wraz z przedłużką Wolf Tooth.
Wracam do jeżdżenia.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum