Autor Wątek: Jak kupić oryginalne komponenty?  (Przeczytany 26937 razy)

Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2247
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 27 Cze 2023, 12:33 »
To już nie te czasy, że coś produkowało lub kupowało i sprzedawało drożej tak żeby zarobić. Biznes się zmienia, firmy korzystają z "optymalizacji" lawinowo pojawiają się nowe towary w "entych" wersjach. Shimano od dawna miało skomplikowany proces dystrybucyjny i póki co nadal to się komplikuje. Co zrobić...dżungla :)
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 26 Mar 2024, 14:37 »
W ramach ostrzeżenia.
Taka reklama mi się na FB wyświetliła, jako przecenione produkty Assosa
https://www.asoosvip.com/

Strona niemal idealnie sklonowana z oryginalnej Assosa, nie myślałem, że FB zezwala na reklamowanie u siebie chińskim podmiotom ordynarnie podrabiającym produkty cieszące się sporym uznaniem

Offline Mężczyzna poziom

  • Wiadomości: 848
  • Miasto: ELW
  • Na forum od: 11.12.2016
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 26 Mar 2024, 18:09 »
To samo dotyczy tej strony: https://www.raphapolska.com/  :icon_exclaim:
"Never argue with idiots"

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 26 Mar 2024, 18:21 »
nie myślałem, że FB zezwala na reklamowanie u siebie chińskim podmiotom ordynarnie podrabiającym produkty cieszące się sporym uznaniem

Jak zapłacisz to FB wszystko zareklamuje.
Tylko raz zrobiłem zakupy dzięki reklamie na tym portalu. Były to tablice rejestracyjne do samochodu i zanim je kupiłem sprawdziłem w necie czy sklep z reklamy nie jest jakimś lewym interesem. Internety powiedziały, że sklep jest raczej ok, a to co mnie najbardziej przekonało to to, że mieli też sklep stacjonarny w Irlandii.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 27 Mar 2024, 07:39 »
Były to tablice rejestracyjne do samochodu
Co samo w sobie legalne nie jest i korzystanie z takich tablic np. na bagażniku rowerowym podpada pod paragraf z fałszowania dokumentów ;)

Reklamy na FB to chyba ostatnie miejsce reklam, z których bym skorzystał. Tak samo jak marketplace do szukania rzeczy z drugiej ręki do kupienia.

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2759
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 27 Mar 2024, 07:49 »
To zależy od kraju, w Niemczech tablice się po prostu zamawia, legalizacja odbywa się przez naklejkę z urzędu.
Wracam do jeżdżenia.

Offline Mężczyzna kawerna

  • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Wiadomości: 1932
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 27 Mar 2024, 14:09 »
W ramach ostrzeżenia.
Taka reklama mi się na FB wyświetliła, jako przecenione produkty Assosa
https://www.asoosvip.com/

Strona niemal idealnie sklonowana z oryginalnej Assosa, nie myślałem, że FB zezwala na reklamowanie u siebie chińskim podmiotom ordynarnie podrabiającym produkty cieszące się sporym uznaniem
To samo dotyczy tej strony: https://www.raphapolska.com/  :icon_exclaim:


To raczej zwyczajne wyłudzenie numeru karty kredytowej. Czy to są chińskie strony też, się nie założę. Mogą być nawet nigeryjskie, mimo że w HK czy Singapurze rejestrują domeny


... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 27 Mar 2024, 23:38 »
Co samo w sobie legalne nie jest i korzystanie z takich tablic np. na bagażniku rowerowym podpada pod paragraf z fałszowania dokumentów ;)

Ciiiiiiii...
Tylko nic nie mów irlandzkim policjantom bo następnym razem jak mnie zatrzymają to dostanę mandat :lol:
Na szczęście tutejsza drogówka ma mało wspólnego z tą polską.
W samochodzie oprócz zmienionych tablic mam też podświetlane logo:



Nikomu to nie przeszkadza.
Tablicę zmieniam tylko jak mam NCT (przegląd samochodu).
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 28 Mar 2024, 11:54 »
No oczywista sprawa przecież, że mówią o polskich warunkach. Tablica jest traktowana na równi z dokumentem i takie "kolekcjonerskie" traktowane są jak podrabiany dowód osobisty i grozi za to do 5 lat więzienia. Czy to dobrze czy źle - nie wnikam, stwierdzam fakt, bo wiele osób zamawia sobie takie egzemplarze na bagażnik rowerowy zamiast oficjalnych w wydziale komunikacji.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 5 Cze 2024, 16:06 »
Cześć,

Nie wiadomo kiedy, w rowerze wyprawowym "skończyła" mi się kaseta i łańcuch (Shimano Altus CS-HG200-9 11-36T + KMC X9). Sprawdziłem na stravie i wychodzi, że były założone jakieś 14 600 km temu. Mam jeszcze 2 takie kasety i 4 łańcuchy na zapas (żona w rowerze ma ten sam zestaw), ale znalazłem okazyjnie na allegro kasety Shimano Altus CS-HG200-9 11-36T po 70 zł (w sklepie Centrum Rowerowe są po 99 zł).

No to zamówiłem. Dziś otrzymałem kasetę bez opakowania producenta. Na pierwszy rzut oka wygląda jak te z pudełka, które mam w zapasie. Niemniej różni się niektórymi znaczkami, których nie ma w oznakowaniu na stronach produktu. Czy takie tańsze kasety też podrabiają? No i czy taka podrobiona kaseta będzie gorzej/krócej działać? Wagowo jak sprawdziłem mają tyle samo (różnica 2 gramy przy 400 gramach).

Załączyłem zdjęcie, kasetę po lewej otrzymałem dziś bez pudełka, różni się tym, że ma oznaczenie UG podczas gdy ta zamówiona kiedyś z pudełkiem ma w tym miejscu UC.
« Ostatnia zmiana: 5 Cze 2024, 16:11 Felek »
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 681
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 6 Cze 2024, 00:12 »
ma oznaczenie UG podczas gdy ta zamówiona kiedyś z pudełkiem ma w tym miejscu UC.

A to nie jest kod daty produkcji?
https://vintagecannondale.com/info/shimano/


Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: Jak kupić oryginalne komponenty?
« 6 Cze 2024, 06:48 »
Może i tak jest... To byłoby dobrze, w takim razie pakuję tę kasetę na bębenek i sprawdzimy ile ta przejedzie.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum