Autor Wątek: przyczepka tout terrain  (Przeczytany 2268 razy)

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013
przyczepka tout terrain
« 2 Wrz 2023, 08:33 »
czy ktoś miał do czynienia przyczepką tout terrain? Jeśli tak to poproszę o wrażenia , opinie. Co prawda rozważam jej zakup do transportu psa ale jak ktoś dzieci woził będę wdzięczny jak podzieli się wrażeniami.
https://tout-terrain.de/en/the-products/trailers/6840/singletrailer-ii-sport?c=107

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 25 Kwi 2024, 15:08 »
Pierwsze luźne wrażenia i mały opis
Ok nie zakładam nowego wątku bo tyczy się tego samego sprzętu. Zakupiłem takową przyczepkę. Toutterrain model TOURING na 20 calowym kole. Przeznaczenie: Przewóz psa (choć przyczepa jest zaprojektowana do transportu dziecka)

Podstawowe dane:
Waga -  9,5 kg,
Materiał ramy - stal
Ładowność - 25 kg
Koło - 20 calowe
Amortyzacja - skok zawieszenia160-200 mm, damper powietrzny z regulacją kompresji i odbicia.

Przyczepę montuje się dyszlem do sztycy roweru. Zaczep do sztycy dokupuje się osobno. Kupiliśmy 2 sztuki do 2 rowerów aby łatwo przepinać przyczepę między rowerami. Przyczepa posiada moskitierę, osłonę przeciwdeszczową oraz daszek przeciwsłoneczny.

CIEKAWOSTKA: Jeśli kogoś to interesuje to zmierzyłem że 9,5 kg. przyczepa wraz z 9 kg. pieskiem na pokładzie, czyli razem 18,5 kg.  naciska dyszlem na sztycę z siłą 6,8 kg.

UWAGA: przyczepa jest dość mocno wyspecjalizowana, co pociąga za sobą minusy takie jak brak możliwości złożenia ramy na płasko tak jak inne modele dla dzieci (cała rama/klatka jest spawana). Więc trzeba wziąć to pod uwagę jeśli posiada się małe auto lub bardzo małe mieszkanie. Jedyne co można złożyć to dyszel oraz wypiąć koło.

Dlaczego akurat ten model?

1 Głównym celem było użycie takiej przyczepy która na sztywno połączona jest z rowerem. To powinno dać nam swobodę w poruszaniu się w trudniejszym terenie. Zdarzało nam się niestety wywracać dwukołową przyczepę z psem (hinterher hmax), nawet na płaskim terenie, gdzie jedno koło trafiało na wybój.

2 amortyzacja. Jest tu regularny damper, w pełni regulowany, kompresja, odbicie. Przyczepa ma skok regulowany od 160 do 200 mm co wydaje się dobrze wróżyć na wypłaszczanie nierównych leśnych ścieżek, korzeni itp.

3 zabudowa, osłona przed deszczem, aby w dalszej trasie nasza Samira miała sucho. Wcześniej jeździła w pelerynie ale średnio się to sprawdziło.

Na razie to tyle, przyczepa jest porządnie wykonana. Więcej info niebawem.


Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: przyczepka tout terrain
« 25 Kwi 2024, 15:46 »
Wygląda ok, chociaż to sprzęt bardziej ultralight np w góry. Nawet gdyby było mnie stać to nie sprawdziłaby się bo my w bagażniku woziliśmy dodatkowy bagaż. No i tam gdzie jest pałąk u mnie jest wór z bambetlami:)

Ps. Zastanawiam się jak można wywrócić zwykłą przyczepkę w płaskim terenie jak to napisałeś?
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 25 Kwi 2024, 16:00 »
no tak, masz racje to też minus z tym dyszlem, że na bagażnik nie włożysz nic, trzeba się wtedy sprzętowo przeorganizować.

Co do wywrócenia na płaskim też tak myślałem, dopóki żona nie "wykiprowała' psa na zakręcie asfaltowym prosto w pole kukurydzy :). Ale wiesz jak zwykle się zbiegło kilka czynników takich jak:
1 zakręt z górki na asfalcie
2 niewielkie kamienie które często można spotkać w takich miejscach bo są przez auta narzucane na drogę
3 wąski rozstaw przyczepy
4 brak amortyzacji przyczepy
5 no I pies to nie dziecko które cały czas siedzi, nasza Samira często stoi, rozgląda się no i rzecz jasna podnosi środek ciężkości.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: przyczepka tout terrain
« 25 Kwi 2024, 18:03 »
No to kumam, ja miałem przyczepkę z amortyzacją, dwa dziecko waży więcej i środek ciężkości też był u mnie pewnie niżej, trzy że z dzieckiem jeździłem bezpiecznie:)
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 5 Maj 2024, 22:06 »
Pierwsze 100 km z Samirą w nowej przyczepie bardzo udane:),

https://youtu.be/M7Uf53A-_B0?si=JxcMXrw0BMIDwrhR

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8663
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 6 Maj 2024, 09:52 »

Po opuszczeniu przyczepki skołowaciała nie jest?
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 6 Maj 2024, 11:41 »

Po opuszczeniu przyczepki skołowaciała nie jest?
Nie, może przywykła bo od 8 lat wozimy ją w cargo bike’u, albo koszyku na bagażniku . Ogólnie to ten typ psa co uwielbia podróżować wszelkim transportem, jak gdzieś się szykujemy to się trzęsie już i cieszy. W tej przyczepie ma najwygodniej, amortyzacja z tak dużym skokiem naprawdę fajnie działa, na wybojach, szutrach jedzie jak po stole

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8663
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 6 Maj 2024, 11:50 »

No, tout robi rzeczy db.

Jakie jest zdrobnienie od "Samira*"?

*imię żeńskie
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 6 Maj 2024, 11:54 »

No, tout robi rzeczy db.

Jakie jest zdrobnienie od "Samira*"?

*imię żeńskie

dokładnie Samira to to imię żeńskie, wołamy na nią Samirka lub Samcia :)

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8663
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: przyczepka tout terrain
« 6 Maj 2024, 13:28 »

Fajnie, :)

Skoro w takiej karocy, pozycję w Rodzinie musi mieć - zasadnie - silną.

Ode mnie ją pozdrów, proszę.
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum