Autor Wątek: Maraton Podróżnika 2024 - dyskusja i zgłaszanie kandydatur  (Przeczytany 15859 razy)

Offline Mężczyzna 4gotten

  • Wiadomości: 1814
  • Miasto: Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
Czy w okolicach bazy są jakieś sklepy spożywcze, w których można będzie zrobić sobie jakieś zakupy? Niby na google maps jest jakiś w Siedlcu i dwa w Zrębicach, ale nie wiem na ile to aktualne.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Offline Mężczyzna rafalini

  • Wiadomości: 57
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 01.11.2022
Jeśli jedziesz od strony Częstochowy, to w Olsztynie masz do wyboru do koloru: Biedronka, Żabka, Dino, Lewiatan, Delikatesy Centrum...

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2459
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Z tego co zerkałem na ślady nie powinno być nigdzie problemów. Woda błyskawicznie się pojawiła i równie szybko opadła, mostków raczej nigdzie nie naruszyło. W Dolinkach i na Garbie trzeba będzie na totalnie bocznych dróżkach uważać na naniesiony piach/less/...

To dobrze. W Wielkopolsce podobnie. Woda szybko zeszła, zostały tylko naniesiona piach na drodze, w niektórych miejscach.

W okolicach Sułoszowej ten fragment po płaskowyżu został zmieniony. Omija teraz fragment gdzie zbiera się błoto i woda, żeby się w tym nie taplać.

Czy w okolicach bazy są jakieś sklepy spożywcze, w których można będzie zrobić sobie jakieś zakupy? Niby na google maps jest jakiś w Siedlcu i dwa w Zrębicach, ale nie wiem na ile to aktualne.

Polecam zrobić zakupy w Olszynie albo Żarkach. Tam jest wszystko - Biedronki, Dina itd. W Siedlcu z tego co kojarzę jest sklep, ale  do której jest czynny, jak dobry jest asortyment nie wiem.

Offline Mężczyzna Góral nizinny

  • Wiadomości: 389
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 02.10.2013
Poniżej moje propozycje dojazdu do SSM w Siedlcu. Ślad podstawowy z dworca Częstochowa Główna od strony wschodniej ( po drugiej stronie linii tramwajowej ):
https://www.plotaroute.com/route/2642912
Ślad dodatkowy z dworca Częstochowa Stradom ( łączy się z podstawowym koło dworca Częstochowa Raków )
https://www.plotaroute.com/route/2642916
Dla osób które dojadą KŚ najlepsza opcja to dojazd ze stacji Masłońskie Natalin
https://www.plotaroute.com/route/2642987
W Siedlcu są dwa sklepy, a ten obok schroniska jest dobrze zaopatrzony.
Ja polecam dwa miejsca dla smakoszy które warto odwiedzić ze względu na doskonałego pstrąga:
https://pstragarnia.pl/
restauracja Dworek Ostrężnik ul Ostrężnicka 12
Za Dzikiej Róży zapachem idź na zawsze upojony wśród dróg -będzie clę wiódł...   K.I.Gałczyński

[img width=201 height=50]http://st66.static.bikestats.pl/u18136y2014v3.g

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3778
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
W prognozie zaczęły pojawiać się niespodzianki, ale na to już nie poradzicie.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna 4gotten

  • Wiadomości: 1814
  • Miasto: Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
Mógłbyś coś więcej napisać o prognozach? Ma chyba padać, ale będzie ciepło czyli nawet lepiej niż na zeszłorocznym KMT.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3778
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
W sobotę jak na razie ma być ciepło, wręcz gorąco, ale w niedzielę ok. 10-12 stopni chłodniej. Wynikać to ma z wcześniejszego niż się wydawało przejścia frontu polarnego, a mianowicie w nocy z soboty na niedzielę. Prognozy się jeszcze trochę zmieniają, ale trend widać. Podczas frontu burze z ulewami, również w środku nocy (słońce i konwekcja termiczna nie będą potrzebne do rozwoju burz, bo front przesuwając się wymusi ruch powietrza do góry). Jest ryzyko, że utworzy się układ mezoskalowy (taka jest aktualna prognoza), co może spowodować, że te burze zamiast trwać godzinę potrwają kilka godzin.

Jeśli faktycznie front polarny przejdzie w nocy z soboty na niedzielę (to nadal kwestia niepewna, w piątek już będzie wiadomo co i jak), to podczas opadów będzie chłodno, około 10 stopni. Dla niektórych to już temperatura na czapkę i rękawiczki  :icon_twisted: W praktyce pewnie wystarczą takie zrywki jak do bułek w sklepie, żeby tylko woda nie leciała. To nic nie waży, a w razie potrzeby robi różnicę :D

W sobotę ma być ponad +25 stopni, więc nawet chłodniejsza o 10 stopni niedziela będzie wciąż w miarę ciepła. Oczywiście to już kwestia osobnicza, czy przy +15 zakładać nogawki, czy nie.

Co do dojazdu PKP to można jeszcze rozważyć przesiadkę z Włoszczowej Północ na Włoszczową. Wtedy łapie się pociągi w relacji Kielce-Częstochowa. Do Włoszczowej Północ jeździ sporo pociągów. Oczywiście z Warszawy to jest sporo bezpośrednich do Częstochowy.
« Ostatnia zmiana: 6 Cze 2024, 03:45 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna wietrznie_młody

  • Wiadomości: 58
  • Miasto: Kielce
  • Na forum od: 28.12.2015
Co do dojazdu PKP to można jeszcze rozważyć przesiadkę z Włoszczowej Północ na Włoszczową. Wtedy łapie się pociągi w relacji Kielce-Częstochowa. Do Włoszczowej Północ jeździ sporo pociągów. Oczywiście z Warszawy to jest sporo bezpośrednich do Częstochowy.

Z tego co wiem, już wszystkie pociągi regio z Kielc do Częstochowy jeżdżą przez Włoszczowę Północ.

Offline Mężczyzna sombra

  • Lubię ciszę... więc kręcę głównie nocą.
  • Wiadomości: 358
  • Miasto: Skierniewice
  • Na forum od: 04.11.2016
    • blog
Po raz pierwszy o to pytam bo zawsze człek samemu ogarniał rozpiskę sklepów/cpn-ów na trasie ale w tym roku jakoś nie miałem głowy aby zrobić - stąd czy ktoś mógłby podzielić się taką rozpiską?

Offline Mężczyzna Bubu

  • Wiadomości: 555
  • Miasto: Ziemia Dobrzyńska
  • Na forum od: 06.06.2018
    • Relacje z wycieczek i wypraw
Po raz pierwszy o to pytam bo zawsze człek samemu ogarniał rozpiskę sklepów/cpn-ów na trasie ale w tym roku jakoś nie miałem głowy aby zrobić - stąd czy ktoś mógłby podzielić się taką rozpiską?
Ja na razie mam tak:
(Kliknij, by pokazać/ukryć)

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 683
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Ja na razie mam tak:

Jest jeszcze Orlen w Sobkowie (385km, jakieś 500 metrów na wschód od mijanego rynku).
I potem Orlen w Koniecpolu (466km, też 500m w bok za przejazdem kolejowym)

Offline Mężczyzna maciek70

  • Wiadomości: 551
  • Miasto: Milowice
  • Na forum od: 18.05.2018
W Koniecpolu jest jeszcze całodobowa stacja Grader, 469km, wygląda poważnie, nie trzeba zjeżdżać z trasy
95km Wolbrom Moya
225km na wjeździe Do Bolechowic Delikatesy do 19
244 Skała Rynek Żabka
290 km Książ Wielki Żabka do 23
"Jest tylko cienka czerwona linia między rozsądkiem a szaleństwem"

Offline Mężczyzna Bubu

  • Wiadomości: 555
  • Miasto: Ziemia Dobrzyńska
  • Na forum od: 06.06.2018
    • Relacje z wycieczek i wypraw
Ja na razie mam tak:

Jest jeszcze Orlen w Sobkowie (385km, jakieś 500 metrów na wschód od mijanego rynku).
I potem Orlen w Koniecpolu (466km, też 500m w bok za przejazdem kolejowym)

Sobków jest na mojej rozpisce. Koniecpol to już raczej blisko bazy, ja nie planuję. Choć pogoda może spłatać figla, zobaczymy. On jest fajny, 3 lata temu na MPP odwiedzałem go w nocy i ma wygodne kanapy, da się przekimać, zaopatrzenie też było w dechę :)

Offline Mężczyzna sombra

  • Lubię ciszę... więc kręcę głównie nocą.
  • Wiadomości: 358
  • Miasto: Skierniewice
  • Na forum od: 04.11.2016
    • blog
Dzięki serdeczne.

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2459
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Jest jeszcze BP na 170 km. To jest nowa stacja, tzn. inaczej jak mieszkałem jeszcze w Krakowie to ona była wtedy nowa. Pewnie ma z 5 lat już :) W każdym razie jest na trasie i jest na bocznej drodze, nie jest częścią autostrady.

Jest jeszcze Orlen w Działoszynie, ale na pewno nie jest całodobowy i trzeba do niego zjeżdżać.

Tego Orlenu w Sobkowie nie znałem. W ogóle nie spodziewałem się, że tam może być całodobowa stacja. Ktoś ma potwierdzenie, że on jest całodobowy? Z tego co widzę na googlach to to jest bardzo podstawowa wersja. Bez kanap w środku.

Ten Slovnaft w Chęcinach wygląda koszernie, ma sklep i kawiarenke ale rzeczywiście może być tak że w nocy będzie tam okienko. Slovnaft jest specyficzny. Orlen w Chęcinach to jest część S7 chyba, i może być problem z dostaniem się.

Jeszcze w Pińczowie są Orleny, ale ob jakoś 2 km od trasy i do jednego trzeba podjeżdżać solidną górkę.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum