Autor Wątek: Maraton Podróżnika 2024 - dyskusja i zgłaszanie kandydatur  (Przeczytany 16952 razy)

Offline Mężczyzna Tomek_bikelover

  • Wiadomości: 90
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 08.07.2022
Liczyłem na trasę 510 km, ale 522 km też uznam 😄

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2478
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Jakoś dokręcimy te 12 km.

Skaut, ja już nie mogę edytować tego postu. Ola pewnie poprawi jak wrzuci na początek wątku ten post.

Offline Mężczyzna skaut

  • Wiadomości: 1210
  • Miasto: Józefów - Emilianów
  • Na forum od: 30.11.2014
OK. Ważne,że tytuł wątku jest poprawny.

Offline Mężczyzna apryjom

  • Wiadomości: 28
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 30.11.2018
500 km

https://ridewithgps.com/routes/43316040

Trasa jest trudna, w terenie pagórkowatym. Ale to jest taka trudność, którą ja bardzo lubię. Nie będzie bardzo stromych podjazdów powyżej 12 procent i więcej. Za to będzie ich bardzo dużo, nawet mnóstwo, solidnych ścianek 50 i 100 metrów. Będzie interwałowo, szczególnie na pierwszych 300 km. Ostatnie 200 km będzie nieco lżejsze (choć też z obecnymi pagórkami), będzie np. dłuższy płaski fragment w okolicach Pińczowa.

Suma podjazdów to ponad 5000 metrów.

Ja również jak kolega '4gotten' byłem pierwszy raz na Jurze podczas tegorocznego MPP.
Propozycja trasy na Jurze wygląda bardzo zachęcająco, również pod kątem zdobywania nowych kwadratów hehe.

Pozwoliłem sobie przerzucić ślad do Komoota, który lepiej sobie radzi z sumowaniem przewyższeń niż RwGPS. Wg niego będzie to 4700m w pionie (więc prawie pół km mniej).

Rozumiem, że trasa będzie jeszcze (w przypadku jej wyboru) dopieszczana. Znalazłem na niej taki smaczek (chodzi o 167km):

single track (<100m)

« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2023, 13:50 apryjom »

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 475
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Trasa 500 jest bardzo smakowita, tereny na rower wspaniałe  :D choć tak formalnie między 253,3 a 490km to nie Jura. Co w niczym nie zmienia atrakcyjności.

...
Rozumiem, że trasa będzie jeszcze (w przypadku jej wyboru) dopieszczana.

Da się trasę tak "dopieścić" na tym terenie że hej, ale będzie znacznie dłuższa niż ta zamieszczona przez Żubra i trzeba by jechać cały czas na nawigacji po wiochach i bezdrożach.

Tak przy okazji na chwilę obecną prace drogowe prowadzone są m.in. na odcinakach:

- Koniecpol do granicy województwa (kierunek na Secemin) brak przejazdu;
- Gołaczewy;
- Jaroszowiec - Pazurek;
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Tak przy okazji na chwilę obecną prace drogowe prowadzone są m.in. na odcinakach:

- Koniecpol do granicy województwa (kierunek na Secemin) brak przejazdu;
- Gołaczewy;
- Jaroszowiec - Pazurek;
Skarżyce - Żerkowice. Ale może do maratony skończą?

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 475
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Zbyszku - w Skarżycach prace od dawna nie są prowadzone, jest położony asfalt i da się przejechać. Firma zdaje się zeszła z placu nie kończąc budowy, tak przynajmniej wygląda i są "ostre jazdy" z całą inwestycją.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2478
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Ja również jak kolega '4gotten' byłem pierwszy raz na Jurze podczas tegorocznego MPP.
Propozycja trasy na Jurze wygląda bardzo zachęcająco, również pod kątem zdobywania nowych kwadratów hehe.

Pozwoliłem sobie przerzucić ślad do Komoota, który lepiej sobie radzi z sumowaniem przewyższeń niż RwGPS. Wg niego będzie to 4700m w pionie (więc prawie pół km mniej).

Rozumiem, że trasa będzie jeszcze (w przypadku jej wyboru) dopieszczana. Znalazłem na niej taki smaczek (chodzi o 167km):

Dzięki za czujność. Tam jest rzeczywiście babol. Dziwne, że nikt tego nie zauważył przez ponad rok (bo na zeszłorocznej propozycji jest tak samo). Ślad powinien iść przez Tenczynek, główną ulicą tzn. Zamkową. Sprawdziłem całość trasy, i wydaje się że tylko w Tenczynku jest taki błąd. W innych miasteczkach (a w miastach błędy w śladzie są najczęstsze) jest ok.
Koomot podpowiada, że asfalta nie ma na 236 km i tu potwierdzam. Przez kilometr w Ojcowskim Parku Narodowym jest dobrej jakości bruk. Była o tym mowa rok temu. Na 416 km to to jest błąd akurat komoota. Tam jest na pewno normalna droga asfaltowa.

Trasa jest już wersją ostateczną, na niej są zawarte wszystkie kluczowe tezy które autor chciał zawrzeć w rozprawce.
Natomiast jeśli wygra moja trasa, to na pewno jakieś zmiany kosmetyczne się pojawią. Też pod kątem ewentualnych remontów.

Te remonty co Michał i Zbyszek wymienili, to z nich problematyczny jest remont drogi Jaroszowiec-Pazurek. Ponieważ ten fragment trudno ominąć bez już spore ingerencji w trasę. No, ale mam nadzieję że do czerwca skończą.

Da się trasę tak "dopieścić" na tym terenie że hej, ale będzie znacznie dłuższa niż ta zamieszczona przez Żubra i trzeba by jechać cały czas na nawigacji po wiochach i bezdrożach.

Oczywiście, tylko też często jest tak że spore kluczenie po okolicy, które w turystyce się sprawdza, na maratonie już może nudzić.
Ja osobiście, jeśli mówimy o trasie maratonu 500 km czy nawet 300 ktora jest pętlą, to wolę jak oddala się od bazy i trochę pozwala Polski zwiedzić. Cieszę się, że Ci się podoba :)


Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 475
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Trasa jest już wersją ostateczną, na niej są zawarte wszystkie kluczowe tezy które autor chciał zawrzeć w rozprawce.

[...]

Oczywiście, tylko też często jest tak że spore kluczenie po okolicy, które w turystyce się sprawdza, na maratonie już może nudzić.

To oczywiste - Twój projekt i inne priorytety niż krótkodystansowe wycieczki. Wszystkiego się nie da zawrzeć na jednej trasie, a jak komu przypadnie do gustu to wróci poznać resztę.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 248
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017


- Koniecpol do granicy województwa (kierunek na Secemin) brak przejazdu;

I ten odcinek będzie jakiś czas jeszcze rozgrzebane. Za niedługo oba mosty (nad Pilicą i nad kanałem) będą wyburzane. Ten pierwszy będzie szło ominąć przez centrum Koniecpola, a przy tym drugim będzie bajpas.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
W trasie na 300km na 47km skręca się w Bzowie w ulicę Konopnickiej - pod prąd jednokierunkową. Należy pojechać dalej Zwierzyniecką i skręcić ostro w lewo w Poległych.
Kawałek dalej na 50km w Pdzamczu lepiej jechać cały czas od rynku ul. Krakowską nie skręcając w ul. Bonerów.

Offline Mężczyzna maciek70

  • Wiadomości: 563
  • Miasto: Milowice
  • Na forum od: 18.05.2018

Rozumiem, że trasa będzie jeszcze (w przypadku jej wyboru) dopieszczana. Znalazłem na niej taki smaczek (chodzi o 167km):

single track (<100m)



Przebieg w Tenczynku poprawiony.

W trasie na 300km na 47km skręca się w Bzowie w ulicę Konopnickiej - pod prąd jednokierunkową. Należy pojechać dalej Zwierzyniecką i skręcić ostro w lewo w Poległych.
Kawałek dalej na 50km w Pdzamczu lepiej jechać cały czas od rynku ul. Krakowską nie skręcając w ul. Bonerów.

Poprawione.

Dziękujemy za uwagi.
"Jest tylko cienka czerwona linia między rozsądkiem a szaleństwem"

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2478
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Tak przy okazji na chwilę obecną prace drogowe prowadzone są m.in. na odcinakach:

- Koniecpol do granicy województwa (kierunek na Secemin) brak przejazdu;
- Gołaczewy;
- Jaroszowiec - Pazurek;

Mamy już przygotowane objazdy, jakby co.

Drogę Secemin - Koniecpol można łatwo ominąć przez Żelisławice.

Jaroszowiec - Pazurek raczej na pewno trzeba będzie ominąć, bo ten remont ma trwać kilkanaście miesięcy.
Jest pomysł, jak to zrobić nie wjeżdżając do Olkusza. Zrobię wszystko by do Olkusza nie wjeżdżać.

Offline Mężczyzna KondzioLBN

  • Wiadomości: 24
  • Miasto:
  • Na forum od: 11.06.2021
Październik się kończy a my mamy jedną propozycję. W tym roku chyba nie będzie głosowania 🤔🫣
Mosso TCA730

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2478
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Październik się kończy a my mamy jedną propozycję. W tym roku chyba nie będzie głosowania 🤔🫣

No wygląda, że nie będzie. Choć może ktoś wrzuci jeszcze petardę.

Ale też ta trasa, którą ja wrzuciłem jest uważam świetna. Rok temu w ankiecie przegrała chyba 5 albo 6 głosami? Zebrała prawie połowę głosów. Dlatego też, ja od razu po ankiecie rok temu, stwierdziłem noo wrzucam jeszcze raz tę propozycję i za rok jedziemy na Jurę.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum