Autor Wątek: Maraton Podróżnika 2024 - dyskusja i zgłaszanie kandydatur  (Przeczytany 15727 razy)

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5137
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Choć może ktoś wrzuci jeszcze petardę.
Z lenistwa powiem, że oby.
Ale jeśli nie - nie będę się migał ;)

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2451
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Z lenistwa powiem, że oby.
Ale jeśli nie - nie będę się migał

A nie masz na kompie jakiejś fajnej traski, żeby wrzucić?

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2451
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Zwycięstwo i władza.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Trzeba przyznać, że Jurze ten maraton się należał!  :P

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7073
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Aby dopełnić formalności potwierdzamy, że kandydatura "Jura Krakowsko-Częstochowska (i nie tylko)" zgłoszona przez Żubra, została wybrana oficjalną bazą i trasą Maratonu Podróżnika 2024.

Z tego miejsca duże podziękowania należą się dla Żubra za przygotowanie i zgłoszenie kandydatury. Podziękowania podwójne, bowiem Żubr zgodził się także zaangażować w większym stopniu w organizację tej edycji.

Nie sposób jednak przejść obojętnie wobec faktu, że po raz pierwszy w historii kandydatura nie została wybrana w drodze ankiety. W ostatnich latach ubywa chętnych do zgłaszania swoich propozycji. Dawno już minęły czasy gdy mieliśmy po 3-4 opcje do wyboru i druga tura głosowania była niemal pewna.

Wybór trasy w drodze głosowania jest tym, co wyróżnia Maraton Podróżnika na tle innych imprez. Bez tego czynnika, jest to w zasadzie impreza na dystansie 500/300 km jakich wiele. Biorąc również pod uwagę spadającą z roku na rok frekwencję, naturalnie nasuwa się pytanie, czy formuła ta się przypadkiem już nie wyczerpała i czy impreza powinna być organizowana w przyszłych latach, a jeżeli tak w jakiej formule.

Wskazówką jaka może być odpowiedź na to pytanie będzie m.in. liczba uczestników edycji 2024. Informacje o zapisach pojawią się w ciągu kilku dni, zapraszamy wszystkich do udziału :)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Elwood

  • Od 2009-03-26
  • Wiadomości: 1580
  • Miasto: Przystanek Oliwa
  • Na forum od: 07.02.2023
Ile wyniesie wysokość wpisowego?
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Mężczyzna marcinrzy

  • Wiadomości: 62
  • Miasto: Mazowsze
  • Na forum od: 24.07.2019
Ile wyniesie wysokość wpisowego?

"WPISOWE
Do 31.12.2023   300 PLN
Od 01.01.2024   350 PLN
Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje Kod Rabatowy 50 PLN do wykorzystania przy zapisach na kolejny maraton KOŁO ULTRA w sezonie 2024."
https://mp.kolo-ultra.pl/zapisy/

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4961
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Ponarzekajmy - drogo się robi na tych maratonach i taki trend generalny widzę.

Offline Mężczyzna marcinrzy

  • Wiadomości: 62
  • Miasto: Mazowsze
  • Na forum od: 24.07.2019
Ponarzekajmy - drogo się robi na tych maratonach i taki trend generalny widzę.
w ubiegłym roku było to odpowiednio 250 i 300 więc tendencja zwyżkowa utrzymuje się. Oby tylko rosnąca wysokość wpisowego oraz myślę że w dużym stopniu mająca z nią związek,  niezadowalająca frekwencja nie przypięczętowała losu Maratonu Podróżnika :'(

Wybór trasy w drodze głosowania jest tym, co wyróżnia Maraton Podróżnika na tle innych imprez. Bez tego czynnika, jest to w zasadzie impreza na dystansie 500/300 km jakich wiele. Biorąc również pod uwagę spadającą z roku na rok frekwencję, naturalnie nasuwa się pytanie, czy formuła ta się przypadkiem już nie wyczerpała i czy impreza powinna być organizowana w przyszłych latach, a jeżeli tak w jakiej formule.



Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Biorąc również pod uwagę spadającą z roku na rok frekwencję, naturalnie nasuwa się pytanie, czy formuła ta się przypadkiem już nie wyczerpała i czy impreza powinna być organizowana w przyszłych latach, a jeżeli tak w jakiej formule.

Ale też trzymajmy proporcje.
Nie można liczyć na ciągle rosnące zainteresowanie, szczególnie w sytuacji gdy tych imprez w ostatnich latach znacznie przybyło i gdy robią się coraz kosztowniejsze. Na ostatniej edycji jechało 90 osób, to przecież dalej więcej niż było na pierwszych edycjach Podróznika.

Offline Mężczyzna Marek_lbn

  • Wiadomości: 272
  • Miasto: LUBLIN
  • Na forum od: 28.05.2013
czy impreza powinna być organizowana w przyszłych latach, a jeżeli tak w jakiej formule.

W formule jak kilka pierwszych MP. 
Fuji Sportif 1,5 D, Accent Nordkapp.

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2451
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Od kiedy MP organizuje KU to w 2019, 2021 i 2022 było ok. 150 startujących na obu dystansach.

W 2020 było poniżej 100 osób, ale to ze względu na pandemię, termin lipcowy i pewnie też trudna trasę.

W tym roku też było poniżej 100 i tu pytanie dlaczego? Czy to juz tendencja? Ja myślę, że w 2024 nie będzie źle. Trasa jest fajna, maraton ma bazę w centralnej Polsce, więc dojazd git.

Chyba też rok temu spory był odpływ ludzi na tego Ducha Puszcza, ale już myślę że nie będzie na to takiego szału bo ten maraton zbiera takie sobie recenzje.
 

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Chyba też rok temu spory był odpływ ludzi na tego Ducha Puszcza

Dokładnie, to myślę, ze było kluczowe w niższej frekwencji w tym roku
ale już myślę że nie będzie na to takiego szału bo ten maraton zbiera takie sobie recenzje.
Tego tym akurat taki pewien nie był, org Ducha Puszczy się bardzo umiejętnie promuje, teraz jeszcze te Mistrzostwa Polski będą w ramach tego - to ma jednak wpływ na frekwencję.

Natomiast myślę, że baza na Jurze pod względem frekwencyjnym jednak jest sporo lepsza niż pod Olsztynem, przede wszystkim dla ludzi z południowej części kraju.

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2451
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Tego tym akurat taki pewien nie był, org Ducha Puszczy się bardzo umiejętnie promuje, teraz jeszcze te Mistrzostwa Polski będą w ramach tego - to ma jednak wpływ na frekwencję.

No to jest tak, że frekwencja robi frekwencję. Jak taki DP ma otoczkę medialną, to się robi frekwencja i inni to widzą i też się zapisują. Bo o to chodzi, żeby się dużo działo, żeby było dużo startujących, żeby się było z kim pościgać.

MP po prostu brakuje otoczki medialnej i tyle. Bo tak to jest o wiele ciekawszy od Ducha Puszczy. No chociażby to, że Duch się odbywa na terenach gdzie był pierwszy MP 10 lat temu. Przecież to jest impreza, jak na dzisiejsze standardy anachroniczna (chociaż to może dotyczy wszystkich maratonów szosowych do 600 km).

Offline Mężczyzna Tomek_bikelover

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 08.07.2022

MP po prostu brakuje otoczki medialnej i tyle.

Tutaj się zgadzam. Mało tego uważam, że osoba, która rozpoczyna przygodę z ultra może nawet nie wiedzieć, że istnieje taki MP.

DP nie ma w ogóle takiego klimatu. Byłem i nie mogłem się odnaleźć w tym całym tłumie dzień przed startem. Jestem ciekaw czy wszyscy którzy wystartują w DP znajdą blisko nocleg. Z tego co się orientuje taka Białowieża nie pomieści chyba nawet połowy uczestników.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum