Autor Wątek: Dookoła Andaluzji 2023  (Przeczytany 5552 razy)

Offline Mężczyzna Rowerownik

  • Wiadomości: 576
  • Miasto: Okolice Wrocławia
  • Na forum od: 18.05.2014
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 26 Sty 2024, 21:53 »
Na przechowalnię kartonu polecam trzcinowisko przy samym lotnisku, można też się tam kimnąć.




Co do zakupów to to świetna jest sieć Dia coś między Dino a Biedronką.


Przy kilkudniowym błąkaniu się po pustkowi zaopatrywałem się w niej takie puchy za euraka i miałem spokój z jedzeniem.

Offline Mężczyzna AWIK

  • Wiadomości: 178
  • Miasto: Juszkowo
  • Na forum od: 01.04.2008
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 31 Sty 2024, 15:55 »
Bardzo dziękuję za Wasze rady i wskazówki.
Już się nie mogę doczekać.
Pierwszy i ostatni nocleg już zarezerwowałem.

Offline Mężczyzna AWIK

  • Wiadomości: 178
  • Miasto: Juszkowo
  • Na forum od: 01.04.2008
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 2 Mar 2024, 22:05 »
Pytanie jeszcze o pakowanie roweru  - czy w kartonie z rowerem mieliście też sakwę, narzędzia i części do roweru?

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 2 Mar 2024, 22:11 »
Się wtrące, choć nie do mnie pytanie.
Narzędzia możesz mieć w kartonie, albo w bagażu rejestrowanym, bo w podręcznym raczej nie przejdą.

Offline Mężczyzna pawelpodroznik

  • Wiadomości: 234
  • Miasto: Gajówka, Pogórze Izerskie
  • Na forum od: 18.04.2014
    • http://www.MagiczneIzery.pl
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 2 Mar 2024, 22:29 »
Pytanie jeszcze o pakowanie roweru  - czy w kartonie z rowerem mieliście też sakwę, narzędzia i części do roweru?

moje doświadczenie raczej skromne, bo tylko lot na i z kanarów. Ale wszystko zapakowałem do kartonu z rowerem. Ale mentalnie byłem gotowy na przepakowanie.

Za 2 tyg. też lecę do Malagi i wszystko włożę do kartonu z rowerem, ale:
- będe mial przygotowaną torbę z ikei, gdyby jednak kazali coś zabrać, aby w torbie ikea zabrać jako podręczny/w ostateczności nadać na bagaż.
- bagaż podzielę tak, aby jak każą wyjąć rzeczy, to to co nie nadaje się na podręczny jednak zostało z rowerem, ciuchy, kosmetyki itp. wezmę ze sobą jako bagaż podręczny/ włożę na siebie.

--
Rower to moja wielka pasja :) Wszystkich pasjonatów zapraszam na piękne Pogórze Izerskie. Są tu świetne trasy na każdy rodzaj roweru. Dla rowerzystów zawsze znajdę miejsce na namiot i podpowiem moje ulubione szlaki :)

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 2 Mar 2024, 22:50 »
Pytanie jeszcze o pakowanie roweru  - czy w kartonie z rowerem mieliście też sakwę, narzędzia i części do roweru?

Latałem kilkanaście razy z rowerem.
Do kartonu wkładam "wszystko jak idzie". Uważam tylko aby limitu wagowego nie przekroczyć.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1297
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 2 Mar 2024, 23:01 »
Podobnie jak przedmówca, zapakowałem ile się dało do kartonu z rowerem. Nie miałem innego bagażu rejestrowanego, tylko pudło i podręczny: sakwa i torba na kierownicę.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 3 Mar 2024, 09:51 »
Z wrzucaniem do kartonu to tylko taka uwaga, że wszystko trzeba przywiązać lub przykleić do roweru. Karton czasem dostajemy w kawałkach i lepiej, żeby nic nie mogło z niego wypaść.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna AWIK

  • Wiadomości: 178
  • Miasto: Juszkowo
  • Na forum od: 01.04.2008
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 12 Kwi 2024, 17:51 »
Właśnie wróciłem z południowo-zachodniej części Andaluzji.
Jeszcze raz dziękuje za wszystkie porady i podpowiedzi.
Najbardziej stresowałem się spakowaniem roweru. Jak się okazało całkiem nie potrzebnie.
Rower doleciał cały.
Trochę zaskoczyła mnie temperatura - do południa było ok. 12st. i dość późny wschód słońca - ok. 8.
Przejechałem trasę z Antequery przez Molino, Rondę, Setenil, Olverę, El Bosque, Gibralatar, Tarifę, Barbatę do Kadyksu.
Z Kadyksu pojechałem pociągiem do Sewilli, tam trochę poszwędałem się po tym przepięknym mieście i wróciłem pociągiem do Malagi.
W Maladze, bez problemu dostałem karton do ponownego spakowania roweru w Bikephilosophy Málaga.
Piękne widoki, smaczne jedzenie, trochę słońca, widoki na Afrykę, wiatr wiejący od Atlantyku...
Marzenie spełnione.

Offline Mężczyzna pawelpodroznik

  • Wiadomości: 234
  • Miasto: Gajówka, Pogórze Izerskie
  • Na forum od: 18.04.2014
    • http://www.MagiczneIzery.pl
Odp: Dookoła Andaluzji 2023
« 19 Kwi 2024, 20:28 »
Właśnie wróciłem z południowo-zachodniej części Andaluzji.

mmhmm zazdroszczę słońca :)
Sam wróciłem 27 marca, jeszcze nie napisałem na forum (trochę brakuje czasu). Ale okolice wspaniałe. U mnie na 10 dni, były 3 dni słońca a później armegedon. Nawet teść oglądając TV w Polsce mówił, że "Hiszpania miała atak zimy" (fajnie, ja wtedy akurat byłem w Andaluzji, gdzie widziałem na żywo :D

Hiszpania to jest to :)
--
Rower to moja wielka pasja :) Wszystkich pasjonatów zapraszam na piękne Pogórze Izerskie. Są tu świetne trasy na każdy rodzaj roweru. Dla rowerzystów zawsze znajdę miejsce na namiot i podpowiem moje ulubione szlaki :)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum