Autor Wątek: Święto Niepodległości ponad chmurami w Karkonoszach  (Przeczytany 691 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Listopad bywa mglisty i pochmurny na nizinach, nie inaczej było podczas długiego weekendu 11-13.11.2022.


Skoro w tym tygodniu minęła rocznica tego wyjazdu, to przygotowałem fotorelację. Noclegi wysokogórskie jak na polsko-czeskie warunki rowerowe, bo wszystkie trzy powyżej poziomicy 1000 m n.p.m. Dwa pod dachem, jeden pod gwiazdami. Wszystkie bezpłatne.


Walory widokowe wybitne, więc wykorzystałem je na zobaczenie tego, czego normalnie na rowerze nie oglądamy - np. spacer z rowerem na Śnieżne Kotły w celu zobaczenia zachodu słońca i cienia rzucanego przez Karkonosze nad Polską.


Widzialność potwierdzona reperami około 189 km. Natomiast gdyby była fizyczna możliwość zobaczyć Alpy, to bym je widział :D


Kulinarnie też całkiem fajnie było, dwie smaczne potrawy udało się kupić, a mianowicie słynne naleśniki z serem i jagodami w Chatce Górzystów:


a także pieczeń ponad chmurami, niczym w samolocie - Dvorská bouda


Link do fotorelacji:
https://photos.app.goo.gl/CAX5R9XZF1hNCRBR8
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Bazyl3

  • Wiadomości: 655
  • Miasto: świętokrzyskie
  • Na forum od: 02.09.2015
Muszę w końcu zacząć opisywać swoje zdjęcia, bo z czasem sam już nie wiem co i jak :) Obejrzałem i poczytałem. Dzięki :)

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Michał, trzymasz poziom, kadry świetne, te kolory to obłęd! Z wielką przyjemnością obejrzałem galerię.

Offline Mężczyzna Elwood

  • Od 2009-03-26
  • Wiadomości: 1580
  • Miasto: Przystanek Oliwa
  • Na forum od: 07.02.2023
Piękne obrazki.
Ja zdobyłem Górę Niepodległości. Tak od teraz będę nazywał kulminację Kępy Swarzewskiej. W tym dniu zdobyta.
Też było widokowo po zachodzie słońca.


Na moim zdjęciu tego nie widać:)

Zachęcasz Pan bym i ja w końcu w alpy planety PL (tymczasem) ruszył.

Kto ma rację dzień wcześniej od innych, przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Mężczyzna MarekMTB

  • Wiadomości: 35
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 20.02.2023
Piękna wyprawa i genialny klimat w górach - takich widoków na próżno szukać latem...
I oczywiście fotorelacja też bardzo udana!
Byliśmy na Zadziernej z rowerami na naszym bikepackingu - w końcowej fazie niezły wypych :)

M.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Piękna wyprawa i genialny klimat w górach - takich widoków na próżno szukać latem...
I oczywiście fotorelacja też bardzo udana!
Jesień ma swoje zalety, ale ma też i wady. Trzeba bardzo precyzyjnie wpasować się w okno pogodowe, bo załamanie pogody w listopadzie na wysokościach rzędu 1000-1500 m n.p.m. zwykle wiąże się z opadami śniegu i wichurą.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum