Autor Wątek: Ze Świnoujścia na Hel, czyli Najpiękniejsze Słoneczne Perły Bałtyku  (Przeczytany 841 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Słoneczna pogoda zimą na naszym wybrzeżu to skarb cenniejszy niż diamenty. Wszak mało kto chce mieć w galerii 300 zdjęć szaro-burych kadrów. Wszak znacznie lepiej, mieć ponad 250 słonecznych, nie?



Okazja ku temu trafiła się dokładnie rok temu, gdy od 8 do 12 lutego Polska znalazła się pod wpływem wyżu, który zapewnił trochę oddechu od zimowych sztormów, a jednocześnie nie zdołał wysycić się chmurami warstwowymi jak to lubią robić zimowe wyże, zwłaszcza nad Bałtykiem.



Podczas wycieczki biwakowałem pod namiotem, warunki były bardzo łatwe (aczkolwiek były dwa razy w nocy fronty z opadami), a jazda była w miarę możliwości po różnych ścieżkach, plaży itp., chociaż oczywiście dróg rowerowych nie brakowało. Nie będę się tu wiele rozpisywał, opisy są przy wszystkich zdjęciach w fotorelacji. Niedługo znowu piękna słoneczna zima nad morzem, warto korzystać, bo zupełnie inne wrażenia i przyroda niż latem.

https://photos.app.goo.gl/nok8xcjEnGiZm5id6

"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna MaciekK

  • Wiadomości: 1638
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.07.2017
Super sprawa. Jak się nic nie wydarzy pozytywnego w kwestii zimy to planuję coś podobnego na feriach.

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 825
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Foto znad Jeziora Sarbsko jest fantastyczne, jedno z najlepszych jakie widziałem od dawna w Twoich galeriach.

Wiem ile pracy kosztuje taka fotorelacja, jej opis i merytoryka. Życzyłbym sobie i innym jak najwięcej takich relacji, klasa sama w sobie. Dzięki za to co robisz.

Nad nasze morze jeżdżę o lat tylko zimą, właśnie dla tych pustek, ciszy, spokoju i twardego piachu pod kołami. Wtedy można docenić jak piękne mamy wybrzeże i delektować się naturą.
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1935
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014
fajnie.. też mi chodzi po głowie taka wycieczka w te pore..

niby sporą częścią jechałem na maratonie , teraz to bym pojechał trybem melanżowym ;)

Offline Mężczyzna qbotcenko

  • Wiadomości: 2988
  • Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Dawno nad Bałtykiem nie byłem...

Dlaczemu wybrałeś fulla na płaskie tereny? Coś ciekawego było w planach?

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Super sprawa. Jak się nic nie wydarzy pozytywnego w kwestii zimy to planuję coś podobnego na feriach.
W pogodzie będzie się dziać dużo ciekawych rzeczy, na razie mamy powodzie  ;D

Wiem ile pracy kosztuje taka fotorelacja, jej opis i merytoryka. Życzyłbym sobie i innym jak najwięcej takich relacji, klasa sama w sobie. Dzięki za to co robisz.
Nie ukrywam, że długo trwało ogarnięcie tej galerii. Sama selekcja zdjęć z kilku tysięcy, potem opisanie. Chcę jednak z ciekawszych wyjazdów mieć galerie w internecie.

fajnie.. też mi chodzi po głowie taka wycieczka w te pore..
Do połowy marca najlepszy okres, a pod koniec lutego i w marcu słońce zachodzi już w niektórych miejscach nad morzem, to też poprawia walory.

Dlaczemu wybrałeś fulla na płaskie tereny? Coś ciekawego było w planach?
Wygodniej się jedzie po terenie, większe koła 29 cali lepiej toczą się po piasku, no i bagaż równomiernie rozłożony. Ponadto na plaży amortyzacja wbrew pozorom się przydaje, przelatuje się bez problemów przez kopny piasek itd. Z sakwami na plaży człowiek się kopie, tylne koło głęboko myszkuje.

Na odcinku koło Ustki było też kilka przenosek przez drzewa, z sakwami to by była udręka.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3415
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Z tego co widzę, to wiatka za Pogorzelicą przy punkcie widokowym nie skusiła cię na nocleg?

Niby fajnie jak jest słonecznie, ale jednak ze śniegiem i lodem ciekawiej ;)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Z tego co widzę, to wiatka za Pogorzelicą przy punkcie widokowym nie skusiła cię na nocleg?
Nie, tam zresztą jest zakaz biwakowania oznaczony znakiem. Oczywiście w pasie nadmorskim i tak jest zakaz biwakowania, ale w lesie mało kto szuka ludzi w lutym na biwaku, a pod wiatę mogli podjechać na kontrolę. Kiedyś tam biwakowałem, ale to było świeżo po wytyczeniu tego szlaku, mało kto wtedy wiedział o tej wiacie.

Niby fajnie jak jest słonecznie, ale jednak ze śniegiem i lodem ciekawiej ;)
Ze śniegiem i lodem byłem już tyle razy, że to nudne się zrobiło. W weekend będzie okno pogodowe, ale raczej na południu.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum