Autor Wątek: Powiat chełmski i okolice  (Przeczytany 712 razy)

Offline Mężczyzna Tomek_bikelover

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 08.07.2022
Powiat chełmski i okolice
« 6 Lut 2024, 20:32 »
Kolega @Transatlantyk namówił mnie żebym wstawił fotorelacje z wycieczki i tak też robię  :)

W niedziele 4 lutego wybraliśmy się na lekką setkę. Wystartowaliśmy z okolic Łęcznej i kierowaliśmy się w kierunku południowo wschodnim na początek do miejscowości Rejowiec Fabryczny.
W tym mieście czekała na nas opuszczona stara cementownia. Dotarcie do niej to trochę był taki urbex ;) Następnie nieco dalej zawitaliśmy do Rejowca w którym to można podziwiać domek Mikołaja Reja, cerkiew unicką pw. św. Michała Archanioła, murale oraz Park Pałacowy. Małe miasteczko, a tyle atrakcji :)
Kolejnym przystankiem na trasie była wieś Żdżanne. Tutaj czekała ruina karczmy oraz neogotycki zabytkowy spichlerz.
Przed zmrokiem udało się zobaczyć jeszcze pomnik przyrody - Dąb Zygmunt oraz ciekawy kościół w Kumowie.

https://photos.app.goo.gl/ZGjcfiv3VmxKnmL5A

Offline Mężczyzna Połciu

  • Wiadomości: 499
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 19.05.2017
    • Stronka wyjazdowa
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 6 Lut 2024, 20:38 »
Jak na tak krótki dzień, udało ci się sporo przejechać i odwiedzić fajne miejsca. Dziękuję za fotki i czekam na kolejne.

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3298
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 6 Lut 2024, 20:42 »
Odczuwam trochę niedosyt, jak dla mnie mało zdjęć  8)

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3415
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 6 Lut 2024, 21:14 »
W Rejowcu byłem w 2021, wtedy cementownia dogaszała ostatki produkcji, zaczynały się wyburzenia. Wtedy w wyrobisku jeszcze nie było wody, teraz jest chyba już całe zalane.



Ciekawie zobaczyć, jak się ten poprzemysłowy teren zmienia. Mam nadzieję, że całości nie wyburzą i zostawią jakiś kawałek, to w końcu bodaj stuletni obiekt.

Offline Mężczyzna Tomek_bikelover

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 08.07.2022
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 6 Lut 2024, 21:48 »
Jak na tak krótki dzień, udało ci się sporo przejechać i odwiedzić fajne miejsca. Dziękuję za fotki i czekam na kolejne.

Dokładnie wyszło 107 km. Powrót z Chełma do Lublina pociągiem 😊 Mam sporo zdjęć z wycieczek. Mogę zacząć je dodawać. Tylko, że to będą z datą przeszłą, ale nie dłuższą niż rok 😉

Odczuwam trochę niedosyt, jak dla mnie mało zdjęć  8)
Zawsze mogłoby być więcej zdjęć. Znam to  ;D

W Rejowcu byłem w 2021, wtedy cementownia dogaszała ostatki produkcji, zaczynały się wyburzenia. Wtedy w wyrobisku jeszcze nie było wody, teraz jest chyba już całe zalane.



Ciekawie zobaczyć, jak się ten poprzemysłowy teren zmienia. Mam nadzieję, że całości nie wyburzą i zostawią jakiś kawałek, to w końcu bodaj stuletni obiekt.

Tak. Wyrobisko jest już całe zalane.

Offline Mężczyzna Rowerownik

  • Wiadomości: 576
  • Miasto: Okolice Wrocławia
  • Na forum od: 18.05.2014
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 6 Lut 2024, 23:01 »
Fajna okolica! Mnie do Rejowca przyciągnęły hałdy wapieni. Świetne miejsce do poszukiwań skamieniałości.
2017



Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7898
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 7 Lut 2024, 08:53 »
Ja tam nie narzekam na ilość zdjęć. Ważniejsza jest jakość ( nie koniecznie ta techniczna, chodzi o fotografowane obiekty i to co one przedstawiają). Zbyt duże galerie foto są dla mnie wadą relacji. Natomiast zdecydowanie brak mi choćby krótkich opisów do zdjęć.  Przykładowo coś takiego : "Cementownia w Rejowcu", albo "Kościół w Chełmie". Wtedy jak coś mnie zainteresuje, to wiem dokąd mam jechać, aby sobie to zobaczyć.


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 7 Lut 2024, 11:34 »
Zbyt duże galerie foto są dla mnie wadą relacji. Natomiast zdecydowanie brak mi choćby krótkich opisów do zdjęć.  Przykładowo coś takiego : "Cementownia w Rejowcu", albo "Kościół w Chełmie". Wtedy jak coś mnie zainteresuje, to wiem dokąd mam jechać, aby sobie to zobaczyć.
Się, podpisuję :D
Za galerię, dziękuję.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Tomek_bikelover

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 08.07.2022
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 7 Lut 2024, 14:51 »
Ja tam nie narzekam na ilość zdjęć. Ważniejsza jest jakość ( nie koniecznie ta techniczna, chodzi o fotografowane obiekty i to co one przedstawiają). Zbyt duże galerie foto są dla mnie wadą relacji. Natomiast zdecydowanie brak mi choćby krótkich opisów do zdjęć.  Przykładowo coś takiego : "Cementownia w Rejowcu", albo "Kościół w Chełmie". Wtedy jak coś mnie zainteresuje, to wiem dokąd mam jechać, aby sobie to zobaczyć.

Opisy dodałem :)

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1935
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014

Offline Mężczyzna Tomek_bikelover

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 08.07.2022
Odp: Powiat chełmski i okolice
« 7 Lut 2024, 18:31 »

na przedostatnim zdjęciu
https://www.straznicyczasu.pl/viewtopic.php?t=17605

Dzięki. Nie znalazłem tego, a na google mapy żadnych informacji o tym.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum