Autor Wątek: Najbardziej widokowe szlaki Orawy, Podhala i Spiszu  (Przeczytany 1859 razy)

Offline Mężczyzna quiros

  • Wiadomości: 23
  • Miasto: Kato
  • Na forum od: 28.01.2022
Hej. Bardzo fajne zdjecia i opisy oraz wielkie dzieki za ślad.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar 2024, 17:09 quiros »

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 681
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Super fotki i w ogóle trasa. Uwielbiam góry na SK bo jest pusto. Idziesz cały dzień i spotykasz 5 osób. Zastanawiam się jak dokładnie planowałeś trasę - bo czasami drogi czy szlaki turystyczne są w zasadzie nieprzebieżne.

Typowy szlak w Tatrach Niżnych:

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Super fotki i w ogóle trasa. Uwielbiam góry na SK bo jest pusto. Idziesz cały dzień i spotykasz 5 osób. Zastanawiam się jak dokładnie planowałeś trasę - bo czasami drogi czy szlaki turystyczne są w zasadzie nieprzebieżne.
Dokładnie planowałem, w niektórych miejscach przeskakiwałem wysoko w górach poza szlakami, więc oglądałem zdjęcia satelitarne jak to wygląda, czy widać chociaż w terenie zarys drogi/ścieżki.

Typowy szlak w Tatrach Niżnych:
To nie jest typowy szlak w Tatrach Niżnych, bo tam na pieszo kiedyś zrobiłem masę szlaków (łącznie kilkaset km) i nie trafiłem na takie miejsce, żeby był całkowicie zarośnięty. Są czasem nieprawdopodobnie strome, przepaściste, z uskokami na pół metra i więcej, ale nie miałem przypadku takiego, że las był bez szansy obejścia. Natomiast na rower staram się wybierać takie szlaki, które są jakoś przejezdne. W Tatrach Niżnych np jechałem szlakiem rowerowym przez Kozi Grzbiet i było całkiem spoko, poza faktem, że fragment kamienistego podejścia, ale w góry nie jedzie się po asfalt :D Tutaj galeria z tamtego wyjazdu, to też był sztos, kiedyś o tym pisałem na forum:
https://photos.app.goo.gl/QppTd37rU37RJcGa6



"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 681
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
To nie jest typowy szlak w Tatrach Niżnych, bo tam na pieszo kiedyś zrobiłem masę szlaków (łącznie kilkaset km) i nie trafiłem na takie miejsce, żeby był całkowicie zarośnięty. Są czasem nieprawdopodobnie strome, przepaściste, z uskokami na pół metra i więcej, ale nie miałem przypadku takiego, że las był bez szansy obejścia.

No oczywiście troszkę ubarwiam ;) ale nie skłamię, jeśli powiem, że w czasie ostatniej wizyty w Tatrach Niżnych na 4 dni łażenia każdego dnia był co najmniej jeden odcinek mocno zarośnięty. Oczywiście wszystko dało się obejść, czasem trzeba odbić 100 metrów w bok, czasem przeczołgać się pod zwalonym drzewem i jest fajnie - ale z rowerem to już bym był nieco mniej szczęśliwy...
Po prostu miejscami bardziej przypomina to stan utrzymania bocznych szlaków w Beskidzie Niskim niż w Tatrach.

Tutaj galeria z tamtego wyjazdu, to też był sztos, kiedyś o tym pisałem na forum:
https://photos.app.goo.gl/QppTd37rU37RJcGa6

❤️

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum