Autor Wątek: Okręg Maramuresz  (Przeczytany 2665 razy)

Offline Mężczyzna Thedio

  • Wiadomości: 238
  • Miasto: Łańcut
  • Na forum od: 26.02.2013
Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 21:40 »
Tak jak w poprzednim roku, na majówkę wybraliśmy sie do Rumuni. Tym razem padło na Maramuresz bo blisko ( bliżej niż mamy na zlot) bo swojsko i górzyście.
Auta zostawiliśmy na parkingu na przełęczy przy drodze i ruszliśmy na wyznaczony szlak.
Ciekawie było, pogodę mieliśmy dobrą ( mamy w ekipie talizman słońca) ale równocześnie było dość trudno, część szlaków była mało jezdna a i przewyższenie znaczne. Ale tak czasem bywa.
Za rok jak się wszystko dobrze ułoży to też jedziemy. To już chyba tradycja!

Zrobiłem kilka zdjęć, są też opisy: https://photos.app.goo.gl/6to2Y5q3Tg724U8Y9


Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3809
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 21:55 »
Super galeria. Piękne widoki, malownicze ;-) ale nawet jak na mój gust zbyt wysoki stosunek wypychu do jazdy. Doceniam biwaki w górach, też tak jeżdżę, aby biwakować na górze, z widokami, a nie w zapyziałej dolince. Nie wiem, czy jazda z sakwami po takich szlakach to najlepszy wybór, sakwy jednak mocno utrudniają w terenie, ciężki tył jest, kosówka haczy itd., ja jeżdżę w formie bikepackingu, tak byłem spakowany na wycieczce przez Beskidy ostatnio, 10 dni jazdy, 9 biwaków w terenie, zapas 14 liofów, wróciłem w poniedziałek 6 maja, wszystkie dni słoneczne...


Miałem kilkadziesiąt przenosek przez wiatrołomy, szło bardzo szybko, a z sakwami to nawet sobie tego nie wyobrażam.

Tym razem padło na Maramuresz bo blisko ( bliżej niż mamy na zlot) bo swojsko i górzyście.

Ciekawe, czy tak samo wygodnie jechałoby się transportem publicznym. Bo na zlot wsiadasz w jeden pociąg, przesiadasz się w drugi w Tczewie, no i jesteś w Czarnej Wodzie tuż obok miejscówki zlotu, robisz 930 km w 11 godzin 24 minuty. Zrób 930 km pociągami z Polski do Rumunii w takim samym czasie, z legalnym przewozem rowerów.
« Ostatnia zmiana: 8 Maj 2024, 22:01 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Połciu

  • Wiadomości: 505
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 19.05.2017
    • Stronka wyjazdowa
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 22:07 »
Rewelacyjny wyjazd i foty.
Chciał bym też napisać, do Rumunii mam bliżej niż na zlot.
Mam nadzieję, że na kulinarnej będzie prezentacja ze szczegółami.

Offline Mężczyzna Thedio

  • Wiadomości: 238
  • Miasto: Łańcut
  • Na forum od: 26.02.2013
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 22:08 »
Piękne widoki, malownicze ;-) ale nawet jak na mój gust zbyt wysoki stosunek wypychu do jazdy. Doceniam biwaki w górach, też tak jeżdżę, aby biwakować na górze, z widokami, a nie w zapyziałej dolince. Nie wiem, czy jazda z sakwami po takich szlakach to najlepszy wybór, sakwy jednak mocno utrudniają w terenie, ciężki tył jest, kosówka haczy itd., ja jeżdżę w formie bikepackingu, tak byłem spakowany na wycieczce przez Beskidy ostatnio, 10 dni jazdy, 9 biwaków w terenie, zapas 14 liofów


Nie wszyscy którzy chcą jeździć po górach mają ekwipunek bikepacking, chęci zastępują nieraz najlepszy sprzęt. A wygodniej jest, ja jechałem wąskimi kosówkami, sakwiarze mieli trochę trudniej. A wypych to jest wpisany w ryzyko. Objawia się brak wiedzy, romantyczność i kiepska znajomość terenu.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3809
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 22:14 »
Nie wszyscy którzy chcą jeździć po górach mają ekwipunek bikepacking, chęci zastępują nieraz najlepszy sprzęt. A wygodniej jest, ja jechałem wąskimi kosówkami, sakwiarze mieli trochę trudniej. A wypych to jest wpisany w ryzyko. Objawia się brak wiedzy, romantyczność i kiepska znajomość terenu.
OK, wiadomo, że trzeba sobie radzić z tym, co się ma. Wypych jest gwarantowany w górach  :icon_twisted: ja miałem teraz kilka soczystych sekcji pieszych, jednakże wybranych z pełną świadomością  :D Po prostu tak mi pasowało do trasy, widoków, biwaku. Po prostu z galerii wynika, że tej jazdy w sumie było mało w stosunku do pchania, ale może to taki dobór zdjęć. Podczas pchania się więcej fotografuje  :P

Macie ślad gpx z tej trasy? Może się z czasem przydać.
« Ostatnia zmiana: 8 Maj 2024, 22:21 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Online Mężczyzna MaciekK

  • Wiadomości: 1675
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.07.2017
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 22:59 »
Piękny wyjazd. Apropos "bikepacking vs sakwy", moim zdaniem, w waszym wypaku procent pchania by się drastycznie nie zmienił po zakupie toreb podsiodłowych, bo żaden rower nie był jak czołg. Po prostu przygoda w terenie, wraz z dobrodziejstwem inwentarza.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3693
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 23:10 »
ja jeżdżę w formie bikepackingu, tak byłem spakowany na wycieczce przez Beskidy ostatnio, 10 dni jazdy, 9 biwaków w terenie, zapas 14 liofów

A gdzie miejsce na browary?

Super wyjazd Panowie!

Edit:
... ale, że nie zaprosiliście na taki wyjazd.
« Ostatnia zmiana: 8 Maj 2024, 23:17 PABLO »

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3809
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 23:17 »
A gdzie miejsce na browary?

Super wyjazd Panowie!

U mnie była zabezpieczona rezerwa cargo na alkohol, wykorzystywana mniej więcej co drugi dzień.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3693
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 23:18 »
U mnie była zabezpieczona rezerwa cargo na alkohol, wykorzystywana mniej więcej co drugi dzień.

To chyba w ramach apteczki :-)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3809
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 8 Maj 2024, 23:23 »
To chyba w ramach apteczki :-)
Oszczędzałem wątrobę przed zlotem.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1274
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 04:28 »
Fajny wyjazd, fajne zdjęcia!
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2787
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 05:45 »
Pięknie :)
Jeszcze śnieg leżał na halach, musiało być chłodno w nocy.
Wioski - ulicówki, z rzeźbionymi bramami wjazdowymi, trafiaja się też płoty, drzewa, obwieszone garnkami - klasyka tego regionu.


ps. nie przejmujcie się, że na fotach wypychy. Bikepackingowcy krytykują, ale to "miszcze", nigdy nie wypychają a na podjazdach, w najtrudniejszych odcinkach jeszcze fotki (z ręki) strzeklają :D

« Ostatnia zmiana: 9 Maj 2024, 05:51 sinuche »

Offline Mężczyzna R_och

  • Talizman słońca 🌞
  • Wiadomości: 1756
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 06:40 »
No ciężko było, ale jakże magicznie i tak ... . Zresztą na moje spojrzenie przyjdzie czas. Na razie zdjęcia od Marcina. Zlotowicza lecz nie forumowicza.
https://photos.app.goo.gl/H8RkMYjwU4Liui8r9
Ps. Ślady wstawię jak przyjdzie moja pora.  ;)
Teraz trochę roboty jest
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3312
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 08:07 »
Fajny wypad, trochę za dużo wypychu, a za mało asfaltu (jak kto woli), fotki piękne.
Dzięki.

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Kobieta magda

  • Wiadomości: 3327
  • Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 08:15 »
Pięknie! Zawsze z przyjemnością oglądam galerie z waszych wypadów :)


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum