Autor Wątek: Okręg Maramuresz  (Przeczytany 2644 razy)

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 08:20 »
ja miałem teraz kilka soczystych sekcji pieszych, jednakże wybranych z pełną świadomością
Toż to kwintesencja górskiego bikepackingu! Wpychasz, nie raz przez haszcze, żeby mieć super widok a potem mega zjazd :)

Offline Kobieta emonika

  • Wiadomości: 1171
  • Miasto: Kościerzyna/Kaszuby
  • Na forum od: 26.05.2014
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 09:27 »
Dzięki za ten raj dla oczu - piękne zdjęcia :)
"Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność i daje więcej światła"

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 10:50 »
Tak jak w poprzednim roku, na majówkę wybraliśmy sie do Rumuni. Tym razem padło na Maramuresz bo blisko ( bliżej niż mamy na zlot) bo swojsko i górzyście.
Auta zostawiliśmy na parkingu na przełęczy przy drodze i ruszliśmy na wyznaczony szlak.
Ciekawie było, pogodę mieliśmy dobrą ( mamy w ekipie talizman słońca) ale równocześnie było dość trudno, część szlaków była mało jezdna a i przewyższenie znaczne. Ale tak czasem bywa.
Za rok jak się wszystko dobrze ułoży to też jedziemy. To już chyba tradycja!

Zrobiłem kilka zdjęć, są też opisy: https://photos.app.goo.gl/6to2Y5q3Tg724U8Y9


podbijam po gpx'a bo myslę o tym kierunku wakacyjnie :)

niektóre miejsca wygladaja okropnie na rower.
Na ile ocenisz że to sztuka dla szutki była ? niektóre fotki jak pchacie po połoninach odbieraja trochenadziej ze jest sens robic wypych na góre jak na górze pchacie po łace a jak nei ma łaki to sprowadzacie w kosówce :D?

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 10:55 »
https://muntii-nostri.ro/ro/routeinfo/moisei-vf-batrana-pietrosu-borsa

Widziałem tę mape papierowa w sklepie podróżnika i myślałem zew miare na lekko sie da radę- teraz jak widzę wasze zdjęcia i profil  tych tras rowerowych online gdzie jest 1600m up na 10km to w terenie to nie jest podjeżdzalne, szczególnie z jakims bagażem :)

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 11:18 »
myślałem zew miare na lekko sie da radę- teraz jak widzę wasze zdjęcia i profil  tych tras rowerowych online gdzie jest 1600m up na 10km to w terenie to nie jest podjeżdzalne, szczególnie z jakims bagażem

W Rumunii prawie zawsze da się tak dobrać trasę aby było możliwie dużo podjeżdżalne i zjeżdżalne.

Tam w górach żyją i gospodarują ludzie (nie tylko leśnicy i turyści). Zatem niemal wszędzie jest jakiś dojazd, nadający się do podjechania (dawniej) wozem, a obecnie terenówkami. Najlepiej opierać się na przebiegu górskich płajów, rozmieszczeniu styn pasterskich, itp.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 11:29 »
Nie wiem jak w Rumunii, ale u nas twardziele pojazdami terenowymi wjeżdżają na Mogielicę z Hali Stumorgowej, gdzie nachylenie liczone z tangensa (czyli klasyczne drogowe) wynosi 75%, zaś rower w obie strony trzeba prowadzić i to bardzo ostrożnie, bo łatwo spaść ze zbocza. Na dodatek na szlaku leży pełno kamlotów.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 11:56 »
Rewelacyjny wyjazd i foty.
Chciał bym też napisać, do Rumunii mam bliżej niż na zlot.
Ale za to prom do Szwecji masz prawie z podwórka

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 12:53 »
fajne te krokusy na tym stoku,
gratulacje, pozdrawiam

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8663
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: Okręg Maramuresz
« 9 Maj 2024, 12:56 »
29 kwi
pon., 13:31
GMT+01:00


Obraz
OPUS MAGNUM

Wprzódy dostrzeż,
uchwyć, oddaj (przesłanie potęgując).

Maestria!

Ten obraz kontemplując,
ni wracam, ni oglądam następne.

Szacunek.
B. dziękuję!

tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 685
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: Okręg Maramuresz
« 10 Maj 2024, 15:05 »
A tak ja widziałem cały wyjazd:

https://photos.app.goo.gl/NzfRvghZqaqRLU1L9

To już drugi, wspólny wyjazd do Rumunii w takim składzie (brakowało tylko Mikołaja) i w mojej ocenie bardzo udany. Ucierpiał trochę Marcin, ale do końca dał radę. Były ogniska, pogoda na medal, wspaniałe widoki. Cieszę się, że mogłem być 1/5 tej ekipy, dzięki chłopaki.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Okręg Maramuresz
« 10 Maj 2024, 15:43 »
Piękne zdjęcia, Rumunia w terenie ma swój niekłamany urok. To jeden z ostatnich krajów w Europie, gdzie jeszcze doświadczymy takiej pustki.

Offline Mężczyzna Thedio

  • Wiadomości: 236
  • Miasto: Łańcut
  • Na forum od: 26.02.2013
Odp: Okręg Maramuresz
« 10 Maj 2024, 16:26 »
https://muntii-nostri.ro/ro/routeinfo/moisei-vf-batrana-pietrosu-borsa

Widziałem tę mape papierowa w sklepie podróżnika i myślałem zew miare na lekko sie da radę- teraz jak widzę wasze zdjęcia i profil  tych tras rowerowych online gdzie jest 1600m up na 10km to w terenie to nie jest podjeżdzalne, szczególnie z jakims bagażem :)

Z tymi drogami to Pablo ma rację, jest ich dużo tylko że nie zawsze trafisz na tą jedyną, przynajmniej my tak mieliśmy. Na przykład ten ślad https://muntii-nostri.ro/ro/routeinfo/telciu-saua-tomnatic-saua-batranei-0  droga skończyła się pewnie  coś koło 1000mnpm i zamieniła sie w starą drogę zrywkową z wiatrołomami a po jakimś czasie zamieniła się w gesty las. Co ciekawe to szlak jakiś tam leciał bo widzieliśmy kilka oznaczeń na drzewach, ale kiedy ktoś ostatni raz tamtędy jechał to już zagadka ( my w Maju). Podobnie z zaznaczonymi na mapach.cz szlakami rowerowymi i turystycznymi. Czasem są a czasem ich nie ma. Ja uważam że warto tam pojechać i ten rower trochę popchać, ale do tyczenia śladu podchodzić dość ostrożnie, warto też szukać białych dróg na mapach.cz one z reguły są drogami o różnej nawieszchni ale drogami.

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2781
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Okręg Maramuresz
« 10 Maj 2024, 20:12 »
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2024, 20:21 sinuche »

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Okręg Maramuresz
« 10 Maj 2024, 20:27 »
Intrygująco wysoki poziom wody w tej rzece, właściwie na granicy zapełnienia koryta, kolor też wskazuje na stan wody wysokiej, a np. w tym samym czasie rzeki u nas w Beskidach już były klarowne i odsłaniały łachy kamieni, kąpiele były przyjemne, woda sączyła się po kamieniach, a nie spływała turbulentnie. Ciekawe, czy to spływ z topniejących śniegów, czy jakieś większe opady tuż przed majówką? Wszak majówka raczej bez opadów była, a na pewno nie takich po 200-300 mm.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2781
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Okręg Maramuresz
« 10 Maj 2024, 20:35 »
https://photos.google.com/share/AF1QipOACsnX5JZPFKG2o7_HhzriKNOzBR4Lkv5LgPohJQZaB0LWTJxMs5OwA39N3bA3SQ/photo/AF1QipMbrj_0tuSdrV8-UJp-BSsqgNDwdbHPX5JEsIBJ?key=TWkwVlRlekNyUGpXZlpkZWFFbmdnaTZVbXExUkR3

Ale na fotce, sądząc z GPS i mapki, to nie jest Tisza (która w ukraińskich Karpatach ma ródło), tylko Viseu.
Czysto rumuńska rzeka :)


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum