Autor Wątek: Mapy Google.  (Przeczytany 3607 razy)

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Mapy Google.
« 15 Wrz 2010, 19:23 »
Cytat: "Susiedka"
Skala jest ułamkiem, a ułamek 1:x czym ma większy mianownik (x), to jest mniejszy. Więc się jednak będę upierał przy mniejszej skali.

Dokłądnie z tego powodu, który podałeś, im dokładniejsza mapa (czyli taka z bocznymi drogami), tym mniejszy mianownik i tym większa skala :)

Cytat: "Susiedka"
Czemu jest nielegalne nawigowanie? Tak jest w licencji?

Właśnie tak jest napisane w licencji. Np. Google Earth jest legalne nawet do użytku komercyjnego (tzn. dla firm), ale nie do nawigacji. Powody nie są mi znane, ale możesz mieć rację, chociaż wcale bym ich "dziwnymi" nie nazwał ;)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna Susiedka

  • Wiadomości: 414
  • Miasto: Stuttgart
  • Na forum od: 03.09.2010
Mapy Google.
« 15 Wrz 2010, 20:24 »
Boją się konsekwencji nieprawidłowości, stwierdzono doświadczalnie, że niedokładność jest rzędu 100 m, pewno czasami więcej, a przy samolocie 100 m to jest dużo, jak sami zobaczyliśmy. Głupich nie brakuje, którzy chętnie by zaoszczędzili, spowodowali problem, a potem wezwali do sądu i żądali miliony dolarów.
Kraj według mnie dziwny, bo ludzie boją się cokolwiek zrobić, żeby nie wpaść w szpony prawników, którzy rządzą całym państwem. To jest chore, gdy trzeba na kubeczku pisać, że jest tam gorąca herbata i można się poparzyć. U nas sąd by taką sprawę wyśmiał. Gdybym wziął kogoś na wycieczkę, to bym za wszystko odpowiadał przed sądem, za to że gorąco i że ktoś nie miał wody przez pół dnia. Może bym jeszcze siedział w więzieniu po wycieczce do końca życia  :mrgreen:

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Mapy Google.
« 16 Wrz 2010, 00:25 »
dokładnie tak jak mówisz Susiedka...
słyszałem bodajże w zeszłym roku o jakimś pozwie przeciw google babki, która korzystając z ichnich map wlazła na autostradę i ją coś tam potrąciło....... głupota nie zna granic i pewne kroki są niezbędne żeby ją jakoś zwalczyć/nie dać się jej :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Mapy Google.
« 16 Wrz 2010, 07:07 »
Na "ogólną" mapę warto wziąć coś w formie książeczkowej (kołonotatniki), 1:200-1:300. Tylko czy Kazachstan był tak kiedykolwiek wydany (mam pewne wątpliwości..)

Do do użądzeń.. kup to albo tamto.. Nie zawsze jest to "cała" prawda. W odpowiedni sposób można "zdobyć" coś minimalnym kosztem (PDA przestały być modne i ich ceny spadły "trochę", na alledrogo można ustrzelić naprawdę dobre okazje). "Topowy" sprzęt to nie musi być (a nawet szkoda, żeby był: czasami "coś" może się popsuć)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna Susiedka

  • Wiadomości: 414
  • Miasto: Stuttgart
  • Na forum od: 03.09.2010
Mapy Google.
« 16 Wrz 2010, 07:19 »
A co to za skala? 1:200 to jest już plan :)
1:200 000 to jest całkiem porządna mapa i nic więcej nie jest potrzebne.
1:2 000 000? Chyba że tak, bo takie są mapy samochodowe.

Popatrzę na PDA na allegro. Ale coś zaproponuj, co by się nadawało, bo się zupełnie nie znam.  :|

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1297
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
Mapy Google.
« 16 Wrz 2010, 07:54 »
Ja używam jako czytnika map HP IPAQ 114. Kupiłem go za grosze na allegro. Dodatkowo ma WiFi i można się łączyć z siecią.
Najlepiej szukać okazji, gdy jakaś firma wyprzedaje stary sprzęt.

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Mapy Google.
« 16 Wrz 2010, 14:43 »
Dell/HP (nie wiem czy wszystkie) słabo się nadają do celu "mapowego": nie mają GPSa.
Baterie dobre mają Asusy: ale z drugiej strony bardzo lubią się psuć.
Acery, MIO są niezłe.
Z F/S znam tylko "wypasione" modele i na pewno ich nie polecam (a żre to baterię jak lokomotywa wodę), starszych nie znam.
Palmy to zupełnie "inny" sprzęt i koncepcja, spokojnie możesz omijać.

Ogólnie, szukaj okazji cenowych, sprawdzaj specyfikację..

System Windows Mobile albo CE. Z wbudowanym GPSem. Nie za szybki procesor (do "obrazków" starcza spokojnie nawet 150MHz), WiFi/BT też zbyteczne. Pamięci wewnętrzne.. też się nie przydadzą. Jeden port na kartę SD. Standardowe 3.5" QVGA (320x240) spokojnie wystarcza.

Czasami można za bezcen kupić coś z uszkodzonym gniazdem (i "przenieść" ładowanie np. na gniazdo słuchawkowe).

A na Allegro "na szybko" wyczepiłem dwie aukcje: jakiś MIO za 30 w licytacji i FS Loox 600 za 55 kup teraz..
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline rrozak

  • Wiadomości: 82
  • Miasto: Kłodzko
  • Na forum od: 21.02.2010
Mapy Google.
« 19 Wrz 2010, 08:45 »
Susiedka,

zainteresuj się darmowym programem Trekbuddy . To coś jakby nawigacja/program do zarządzania mapami. Instaluje się to na prawie każdym współczesnym telefonie. A co do map do tego programu, to możesz albo ściągnąć z sieci to co znajdziesz, albo zeskanować te które masz na papierze i wrzucić do programu.

Gorzej z zasilaniem, bo przy Twoich wymaganiach żadne źródło nie wydoli. Może warto byłoby rozważyć jakiś zestaw akumulatorów i do tego przetwornicę DC/DC.
Pozdrawiam,
Robert

Offline Mężczyzna Susiedka

  • Wiadomości: 414
  • Miasto: Stuttgart
  • Na forum od: 03.09.2010
Mapy Google.
« 19 Wrz 2010, 09:37 »
Dziękuję za propozycję programu, na pewno go sprawdzę, jak już będę miał sprzęt, bo na razie mam telefon, który tylko dzwoni.  :wink: Oglądałem na allegro, palmtopy używane są już od 100 zł, więc coś się wybierze.  
Z mapami z Kazachstanu będzie ciężko i obawiam się, że ich nie ma, bo drogi są sezonowo, jak się w tym miejscu wyjeździ, to tutaj jest, kiedy indziej droga przebiega dalej.
Już się ustawiłem psychicznie na jazdę przy pomocy kompasu z zaglądaniem może z raz dziennie na położenie miejscowości. W końcu ma się te umiejętności żeglarskie i może w końcu się przydadzą.  :D
Zasilanie chcę mieć ładowane za pomocą panelu słonecznego, słońca tam dostatek, więc powinno być bez problemu, a że będę rzadko zaglądał, bo wsiegda stiep, więc się nie martwię o to. Gorzej, że palmtopy są na płaskie baterie, więc trzeba zrobić przeróbkę elektroniki.  
Jakoś się to poukłada, boję się tylko awarii sprzętu i jakieś niespodzianki, ale mnie to nie paraliżuje, więc będzie dobrze.  :D

Offline Mężczyzna rafalb

  • Wiadomości: 1998
  • Miasto: Łuków/ Gdynia
  • Na forum od: 26.03.2008
    • Wciąż w drodze...
Mapy Google.
« 22 Wrz 2010, 15:57 »
Cytat: "pajak_gdynia"
Dell/HP (nie wiem czy wszystkie) słabo się nadają do celu "mapowego": nie mają GPSa.

No mój hp hw6515 ma i to całkiem niezłego.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum