Autor Wątek: Wschodnie wybrzeże Bałtyku - rowerowe wakacje z dziećmi  (Przeczytany 2949 razy)

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Cześć,

Za niecałe 3 tygodnie, wyjeżdżamy na kolejną, rodzinną wyprawę rowerową nad Bałtyk. Jeżeli ktoś chciałby się podłączyć ze swoimi dzieciakami (lub bez), to zapraszam. Młodzież w wieku 5, 9 i 11 lat.

Wyruszamy ze Sławna 20 lipca 2024. Większość noclegów planujemy na kempingach. W tym roku najmłodsza córka jedzie na własnym rowerze (wspomagana holem). Z tego tytułu średnie dzienne przebiegi to około 30 km. Może być więcej, może mniej... maksymalnie do 50 km, jeżeli będzie czas i trzeba będzie dojechać w ciekawsze miejsce.

Część pierwsza ze Sławna do Swarzewa potrwa 9 dni - dystans około 300 km. Potem 6 dni spędzimy na kwaterze nad zatoką. W części drugiej do przejechania będzie około 160-180 km. Jeżeli zostanie czas możliwe, że na ostatnie 3-4 dni przeniesiemy się na Mazury. Łączna długość urlopu to 3 tygodnie.

Bałtyk część I

Bałtyk część II

Atrakcje i miejsca do odwiedzenia
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7073
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Imponująca jest szczegółowość Twoich przygotowań wyrażona w formie mapy z atrakcjami i miejscami godnymi odwiedzenia :)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Przezorny, zawsze zabezpieczony. Staram się by jak najmniej mogło mnie zaskoczyć, lubię mieć wszystko zaplanowane. Duża część tych pozycji jest "awaryjna", jak sklepy (gdy dzieci zamarzą o lodach), wiaty jak pojawi się nieoczekiwany deszcze itp. Jest tu coś dla każdego, trochę zabytków, ciekawostek i atrakcji dla dzieci.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Niestety, z przyczyn niezależnych od Nas (problemy z autem), musimy zmienić nieco plany i wystartować z Koszalina, zamiast jak pierwotnie zaplanowałem ze Sławna. Ruszamy planowo w najbliższą sobotę rano, poprawiona trasa poniżej:

Bałtyk część I

Niestety z uwagi na brak czasu, mapka atrakcji nie będzie zaktualizowana na zmienionym odcinku od Koszalina do Darłówka.

Zatem jeżeli ktoś chciałby się dołączyć np. na fragment kursu, zapraszamy!
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Z Koszalina do Sławna jest sporo pociągów, nie trzeba było zmieniać trasy.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Chyba nie podróżowałeś z dziećmi na rowerach  ;) Logistyka w takim przypadku jest trochę inna niż przy jeździe w pojedynkę. Mam 5 rowerów, 12 sakw, 5 tobołków... zakładając, że Ola pilnowałaby najmłodsze by nie wpadły pod pociąg, dłużej trwałby załadunek tego wszystkiego do pociągu niż czas przejazdu pociągu z Koszalina do Sławna.

Inna sprawa, że w Koszalinie będziemy około 10:00, by dojechać do pierwszego miejsca noclegu musielibyśmy wyruszyć ze Sławna około 15:00. Do tego czasu mielibyśmy 4 pociągi, 3 IC, w których pewnie nie ma już miejsc na rowery (5 rowerów), i 1 jakiś regionalny... nie wiem czy tam można tak po prostu wprowadzić rowery.

Nie neguję przydatności pociągu, ale w sytuacji jak nasza, nie jest to najlepsz sposób poruszania się ze stadem :) A przemyślałem już wiele opcji włącznie z kierowcą busa z przyczepką, wynajęcia auta ze zwrotem w Koszalinie (bo w Sławnie nie chcieli), itp, itd.

I tak cały wyjazd stanął na włosku, ale całe szczęście komputer pokładowy w aucie pokazuje, że do unieruchomienia silnika pozostało jeszcze 900 km. Więc tyle starczy nam na dojazd do Koszalina... mam tylko nadzieję, że tam go naprawią, bo inaczej do Warszawy będziemy wracać na rowerach  :P

Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
unieruchomienia silnika pozostało jeszcze 900 km

 :o
jak to uprzedza, że po prostu nie będzie działał? Z jednej strony straszne, ale z drugiej fajnie wiedzieć wcześniej że się zepsuję...
Nie rozumiem.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Tak się dzieje, jak to awaria układu oczyszczania spalin. Eko normy to wymuszają, auto pracuje normalnie, ale ma wymusić na użytkowniku naprawę.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Inna sprawa, że w Koszalinie będziemy około 10:00, by dojechać do pierwszego miejsca noclegu musielibyśmy wyruszyć ze Sławna około 15:00.
No jeśli tak, to gorzej. Myślałem, że tkwicie w tym Koszalinie z rozwalonym samochodem, to wtedy wejście do pierwszego porannego pociągu Regio o 4 z minutami nie powinno być problematyczne. W środku dnia Regio już cieszy się większą frekwencją, także rowerzystów. W intercity na cito na pewno nie będzie tyle miejsc, w szczycie sezonu luksusem jest jak jedno miejsce się znajdzie.

Tak się dzieje, jak to awaria układu oczyszczania spalin. Eko normy to wymuszają, auto pracuje normalnie, ale ma wymusić na użytkowniku naprawę.
W seicento nie było tego problemu. Odpalałeś i jechał, nigdy na trasie się nie zepsuł aż do zezłomowania. Niestety nie nadawał się na długie jazdy, bo brak strefy zgniotu, niski komfort podróży itd. No, ale był bezawaryjny.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Nie neguję przydatności pociągu, ale w sytuacji jak nasza, nie jest to najlepsz sposób poruszania się ze stadem :) A przemyślałem już wiele opcji włącznie z kierowcą busa z przyczepką, wynajęcia auta ze zwrotem w Koszalinie (bo w Sławnie nie chcieli), itp, itd.
A wystawienie ekipy z osobą dorosłą i rowerami z waszego samochodu w Sławnie (jeśli jedziecie we dwoje), oddanie samochodu na warsztat w Koszalinie i dojazd pierwszym lepszym pociągiem IC bez gwarancji miejsca do siedzenia? Wszak to mały kawałek pociągiem. A cała operacja jak masz umówiony warsztat nie zajmie jakoś koszmarnie dużo czasu.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Tak się dzieje, jak to awaria układu oczyszczania spalin. Eko normy to wymuszają, auto pracuje normalnie, ale ma wymusić na użytkowniku naprawę.

aa rozumiem, to chyba przy diesel?

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
We wszystkim, do czego się leje adblue.
Poza tym auta lubią przechodzić w tryb awaryjny z innych powodów, ale to nie blokuje jazdy zazwyczaj (tylko turlasz się 40km/h np)

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
podjazdy:
Z tą drugą opcją, którą podałeś to nie taki głupi pomysł nawet. Nie pomyślałem o tym. Tylko zamiast, wracać pociągiem z Koszalina pewnie wybrałbym rower. Niemniej, rodzinka musiałaby czekać z 2-3 godziny z bambetlami na rynku w Sławnie.

Nie ma dużego bólu z tą zmianą trasy, tym bardziej, że znalazłem kilka ciekawych punktów na trasie Koszalin-Dąbki, m.in. wieżę widokową na górze Chełmskiej oraz arboretum w Karnieszewicach z ponoć najgrubszą daglezją w Polsce... a po za tym "co się odwlecze to nie uciecze"  :)

EASYRIDER77:
Gdyby nie ta opcja z blokadą auta pojechałbym spokojnie na wakacje i po powrocie zaprowadził auto do ASO. Niestety w Warszawie terminy były dopiero na sierpień. Znalazłem ASO w Koszalinie, z terminem na 23 lipca, auto przetrzymają mi na placu.

globalbus:
Jest jak piszesz (już nie pierwszy raz). Mam disla, 7,5 roczne Berlingo z przebiegiem 65 tkm, garażonawy i jeżdżony głównie w trasy. Zero problemów. Ale półtora tygodnia temu poszedłem wymienić filtry oraz olej. Mechanik powiedział, że nie robią przeglądu bez płukania silnika więc się zgodziłem (nie jestem obeznany w temacie).

200 km po wyjeździe z serwisu zapaliła się lampka, że jest problem z czujnikiem emisji spalin i za 1 100 km nastąpi unieruchomienie pojazdu. Po powrocie od teściów zostało mi już tylko 900 km. Dopytywałem w ASO i u znajomego co 14 lat pracował z citroenie czy faktycznie nie ruszę po tym dystansie. Więc, póki silnik będzie pracował będzie ok, ale jak tylko zgaszę silnik to już go nie odpalę.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
W Darłówku zachodnim nie pomiń platformy widokowej.

https://www.google.pl/maps/@54.4329382,16.3701203,155m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

Można na nią wjechać od strony parkingu:
https://www.google.pl/maps/@54.4379801,16.3743334,127m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

albo wejść schodami wprost z ulicy na zachodnim krańcu.

Trochę omijasz unikat na skalę regionalną, a mianowicie rezerwat z rosiczkami, które aktualnie tam są bardzo okazałe. Fotki z 7 lipca br.

https://www.rosliny-owadozerne.pl/forums/topic/21911-rezerwat-przyrody-sieciemi%C5%84skie-rosiczki/

Takich miejsc, gdzie widzi się rosiczki wprost z pomostu jest w Polsce tylko kilka.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2024, 13:32 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Dziękuję, dodałem do mapki. Na tarasie byliśmy i chętnie dostaniemy się tam ponownie. Co do rosiczek to już będzie w dużej mierze uzależnione od tego kiedy dojedziemy do Koszalina, a z tym bywa różnie. Autem wyruszamy około 4:00. Gdybyśmy byli przy serwisie około 10:00 byłoby fajnie... ale po drodze mogą się trafić różne przygody: sikustopy, żyganka i inne wojenki :).
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum