Autor Wątek: [pomocy] 5 najlepszych tras wycieczkowych w PL i 5 w Europie  (Przeczytany 4739 razy)

Offline Mężczyzna Robb

  • "Ojciec Założyciel"
  • Wiadomości: 15
  • Miasto: Kraina Wygasłych Wulkanów
  • Na forum od: 04.06.2006
    • Robb Maciąg
No właśnie
taka mała dyskusja
co w PL jest rowerowo najatrakcyjniejsze wg Was ?


Rozumiem, że Wschodnia Ściana (czyli Polska Egzotyczna)
Pewnie Mazury, Jura itp

ale może coś jeszcze ?
Co jest w PL "woooow!" wg Was ?

Dla mnie np. "moje" tereny - zamki i wygasłe wulkany.
… why so serious ?

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Stawałem przed tym problemem kilka razy w wakacje przy okazji różnych warmshowersów i wychodzi mi tak:

W Małopolsce: bardzo dziękowano mi za polecenie Jury a szczególnie drogi Doliną Prądnika
do tego dorzuciłbym Beskid NIski z wyjechaniem z asfaltów i zgubieniem się wśród ruin domów i starych drzew owocowych w środku lasu ;)

Po ostatniej wycieczce każdego będe rzucał na Roztocze,miejscami klimat beskidoniski, zajebiste wąwozy i malowniczy krajobraz.

z rzeczy o które warto zahaczyć po drodze:
wielka dziura pod Bełchatowem czy jej kghmowskie zalane odpowiedniki  na Dolnym Śląsku

Krzyżtopór, zamki Krzyżackie i Sudety jako całość tam jest dużo rzeczy do zobaczenia

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Myślę, że odpowiedź zależy od tego kogo chcemy po Polsce oprowadzać.
Rozmawiałem w Belgii z Wietnamczykiem. Powiedział mi, że tym co na nim zrobiło największe wrażenie były kolorowe domy. Nie chodziło mu o jakieś szczególnie intensywne barwy, tylko o to że u siebie miał dookoła same białe domy.
Wycieczka Holendrów jadąc oglądać bagna nad Biebrzą zatrzymała autobus kiedy nad nim przeleciał bocian lądujący na gnieździe przy drodze, gdzieś we wsi. Powiedzieli że bagien mają u siebie dosyć, ale czegoś takiego nie.
Analogiczniee nie sądzę, żebyśmy powalili na kolana Finów pokazując im Mazury, które z kolei mogą być superatrakcją dla kogoś np z Mongolii (zgaduję, nie pytałem Mongołów).

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Cytat: "dudi_"
Nikiszowiec!


oj tak:) Niestety tylko raz byłam. Rozmaite góry to jeszcze pewnie niejedna osoba poleci, ja w takim razie coś bliżej siebie - kompleksy Stawów Milickich.

Mongołom pewnie by się podobały puszcze, lasy:)

Faktycznie moze warto się zastanowic, czego te osoby u siebie nie mają i co przypuszczalnie będzie im sie podobało...
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Pawel90

  • Wiadomości: 103
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 05.01.2009
    • http://rasiu.bikestats.pl
Cytat: "dudi_"
Nikiszowiec!

O tak! Miejsce warte odwiedzenia. Można tam zobaczyć obraz prawdziwego Śląska.
Familoki niedaleko gruby. Można zobaczyć hajerów spacerujących po szychie ulicami Nikiszowca. To miejsce ma klimat!

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Dla Tybetańczyków mam podlaskie niziny :)

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Bardzo atrakcyjny jest Kazimierz Dolny i okolice. Mnóstwo wąwozów lessowych ( najwięcej w Polsce, podobno do 10/km2), pagórkowate tereny, Wisła i samo miasteczko. Bardzo niewielki obszar,ale będąc w okolicy na pewno warto odwiedzić.

Tylko czy to jest aż takie super i "woow"? Bunkry Hitlera na Mazurach, Malbork czy Góry robią większe wrażenie...

Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Cytat: "hose morales"
Bunkry Hitlera na Mazurach

Bunkry Hitlera na Mazurach to jest mały pikuś przy MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony). Nawet słynna Linia Magionota się chowa.
Wprawdzie nie my MRU budowaliśmy, ale przynajmniej z obawy przed nami go wybudowano  :)

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
dobrze powiedziane - zależy czego kto szuka (już pal sześć skąd jest - jedni wolą architekturę, inni przyrodę...każdy szuka czego innego i warto przeprowadzić z owymi rowerzystami "wywiad' przed zaplanowaniem trasy)

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Cytat: "Remigiusz"
Bunkry Hitlera na Mazurach to jest mały pikuś przy MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony)

No faktycznie :shock: Aż wstyd się przyznawać,ale o owym MRU wcześniej nie słyszałem :oops:. Pewnie więcej by się takich rodzynków przy nieznanej mi zachodniej miedzy się znalazło

Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Polecam zwiedzenie, koniecznie z przewodnikiem, który w szczegółach opisze "inżynierską niezawodność" tego systemu i zaskakujący sposób zdobycia przez Armię Czerwoną w 1945 r.

Offline Ma_rysia

  • eko groszek
  • Wiadomości: 1076
  • Miasto: Golina
  • Na forum od: 05.04.2009
A ja w pierwszej kolejności pokazałabym swoje trasy niedaleko Konina.  :)
 Mój typ to trasa po Nadwarciańskim PK i jego obrzeżach. ( Konin, Stare Miasto,przeprawa promem w Sławsku, Zagórów, Ląd, Pyzdry )
 I dla zainteresowanych trasa industrialna- elektrociepłownie i tereny kopalni odkrywkowej węgla brunatnego- wielka dziura i kopara robią wrażenie! :mrgreen:

No a w Polsce Suwalszczyzna( kraina jak z bajki! ) i wspomniane już Stawy Milickie i Dolina Baryczy.

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4812
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
przyrodniczo?
Ojcowski PN
Dolina Czarnego Dunajca/Popradu > jezioro Czorsztyńskie > Pieniny > Tatry (podnóże) - do zrobienia na rowerze w jeden dzień
Podjazdy i lasy w okolicy Krynicy górskiej są wspaniałe
Kotlina Kłodzka?
lubię też okolice Zgorzelca - lasy lasy lasy lasy!

architektura?
Stargard Szczeciński
Kujawy - sporo zamków
Gdańsk!



edit: byłbym zapomniał... LICHEŃ  :!:  :lol:  :lol:  :lol:

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Cytat: "rysiama"
A ja w pierwszej kolejności pokazałabym swoje trasy niedaleko Konina.  :)
 Mój typ to trasa po Nadwarciańskim PK i jego obrzeżach. ( Konin, Stare Miasto,przeprawa promem w Sławsku, Zagórów, Ląd, Pyzdry ).


O, to to! Spotkanemu rowerzyście Christianowi mówiliśmy, że koniecznie musi sie załapać na jakis przepływ promem przez rzekę!:)

Jego np. fascynowały przejazdy kolejowe (a w szczególności ludzka, ręczna obsługa szlabanu - czegoś takiego u siebie nie widział)

A ja dodam jeszcze Wolsztyn, jesli kogos oczywiście interesują parowozy...Dla mnie rewelacja, można wejść, zwiedzać, dotykać, włazić do środka parowozów...

No i co do MRU - fakt, aż mi głupio ze sama nie wpadłam, przeciez też mam niedaleko....


aaa Licheń! Racja Vagabond:D Kiedys pojechalismy z Jackiem i Wilczymstadem, i bylismy pod wielkim, niekoniecznie pozytywnym wrażeniem (ale to się spodziewaliśmy że tak to będzie)
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum