Autor Wątek: Drezno / Saksonia /Niemcy  (Przeczytany 1338 razy)

Aga_Saksonia

  • Gość
Drezno / Saksonia /Niemcy
« 18 Lis 2010, 19:03 »
My, z racji tego, że od kilku lat mieszkamy w niemieckim Dreźnie, zaczęliśmy od jakiegoś czasu zwiedzać rowerami nasze okolice. Generalnie trzeba przyznać, że terenów na wycieczki rowerowe jest mnóstwo i są one bardzo dobrze przygotowane i zadbane. Na całe szczęście, bo ja póki co nadaję się tylko do tras bardzo rekreacyjnych, a do tego od jakiegoś czasu ciągniemy za sobą przyczepkę z psem. O niektórych naszych wycieczkach (także pieszych ) piszemy na blogu www.poznajsaksonie.pl.  Ja jednak bardzo chciałabym polecić trasę rowerową wzdłuż Łaby ( na przyszły rok planujemy przejechać całą trasę od granicy czeskiej aż na północ Niemiec). Dotychczas udało nam się przejechać tylko fragment tej trasy (od miejscowości Pirna do Miśni), ale z całą pewnością warto wybrać się na kilkudniową dłuższą wycieczkę (tutaj link do całej trasy www.elberadweg.de - wymienione są także pensjonaty i miejsca, gdzie po drodze można coś zjeść, albo jakie zobaczyć zabytki).  Ja z całą pewnością mogę polecić część Drezna i okolic - akurat wzdłuż trasy ( w większości pięknej asfaltowej drogi-- oczywiście tylko do użytku rowerzystów)  i jednocześnie rzeki Łaby  położone są najpiękniejsze zabytki, takie jak pałac Pillnitz, most Blaues Wunder, Zamki na winnicach, starówka drezna, potem w Miśni pałac. Widoki są naprawdę wspaniałe, zarówno na odcinkach miejskich jaki poza nimi. Trasa ta nadaje się w szczególności dla osób, które nie lubią podróżować w całkowitej samotności, ponieważ korzysta z niej wielu rowerzystów, również poza sezonem letnim. Jeśli ktoś planuje dłuższą trasę, warto wcześniej dowiedzieć się, czy przypadkiem jakieś fragmenty nie zostały odcięte przez wodę (tak się dzieje, gdy przez dłuższy okres pada deszcz, trasa w niektórych miejscach jest pozamykana), ale wiadomo, zawsze można pojechać objazdami. w Niemczech nie ma też zakazu wożenia dzieci w przyczepkach, spokojnie można więc się udać na wyprawę z maluchem (jeśli się go posiada), my jeździmy w miarę możliwości z psem.
Teraz zrobiło się już trochę chłodno, ale jak tylko pierwsze promienie zagrzeją ziemię wybierzemy się na - również saksońską- wycieczkę rowerową po górach (są tu średnie góry Rudawy), gdzie przedsiębiorczy Niemcy również stworzyli całą sieć dróg rowerowych.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum