Autor Wątek: Rumunia i Bałkany 2011  (Przeczytany 6768 razy)

Offline peptek

  • Wiadomości: 156
  • Miasto: Włocławek
  • Na forum od: 04.01.2008
    • http://nakole.pl.tl
Rumunia i Bałkany 2011
« 13 Gru 2010, 01:28 »
Mam zamiar wybrac się do Rumunii od Trasy Transfogaraskiej na Bałkany przez Serbię, c
Czarnogórę i Chorwację. Nie chciałbym jechać sam. Planuje wyjazd w połowie czerwca na 2-3 tygodnie. czy wybiera sie ktoś w tym czasie w tamte strony i chciałby dołączyć albo uwzględnić mnie w składzie ? Bliższe konkrety do omówienia. Zbieram już informacje i mapy. wstepnie mam pomysł na trasę

Offline irbis1

  • Wiadomości: 26
  • Miasto: Wielkopolska
  • Na forum od: 28.11.2010
Rumunia i Bałkany 2011
« 13 Gru 2010, 20:38 »
Z tego co wiem czerwiec i lipiec to nie jest dobry czas na Trasę Transfogarską i Fogarasze ze względu na nagłe zmiany pogody i spore opady w tym czasie. Istotą Trasy Transfogarskiej są podjaździki i widoki, a jak jest deszcz to z widoków nici.
Pozdrawiam
E.

Offline peptek

  • Wiadomości: 156
  • Miasto: Włocławek
  • Na forum od: 04.01.2008
    • http://nakole.pl.tl
Rumunia i Bałkany 2011
« 13 Gru 2010, 20:55 »
Do Norwegii jak jechałem to też miałem mieć deszczową porę i tak zapowiadano. A poza kilkoma dniami pogodę miałem wyśmienitą tzn w tych miejscach gdzie były najśliczniejsze widoki widoczność 100%. Ale dzięki za cenna informację. wezmę to pod uwagę i ewentualnie zmienię porę na np połowę sierpnia

Offline toosh

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Żywiec
  • Na forum od: 14.02.2009
    • http://toosh88.blogspot.com/
Rumunia i Bałkany 2011
« 13 Gru 2010, 23:52 »
W sierpniu będą 40*C upały, ale po kilku dniach da się do nich przyzwyczaić ;)
www.toosh88.blogspot.com "prawie ULTRALIGHT"

Offline Shelter_kc

  • Wiadomości: 51
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 13.12.2010
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 17:44 »
Jeżeli mogę się wtrącić, kilka razy odwiedzałem Rumunię w nieco innej formule niż  wakacje z rowerem. Mówiąc o karpatach reguły na pogodę nie ma - to poprostu góry i z tym trzba się zgodzić. Jednak można przyjąc prawdopodobieństwo ładnej pogody - druga połowa lipca powinna być przyjemna, jednak wtedy masakra bedzie na bałkanach - tam pogoda będzie obłednie ładna.
Więc szukając optymalnego terminu na całą trasę decydowałbym się na termin Peptka lub dopiero koniec sierpnia/wrzesień.

BTW: może skrzyżują nam się roadbooki, to zrobimy jakąś wspólną biesiadę. Dołączyć nie możemy, to będzie nasz pierwszy wyjazd rowerowy tak daleko i nie chcemy być balastem.
Gdybyś potrzebował pomysłu na Rumunię mam jeden fajny roadbook off-roadowy. Generanie południe Karpat.
Rock\'n\'roll to nie rurki z kremem.

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7898
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 18:03 »
Cytat: "Shelter_kc"
mam roadbook off-roadowy

Może byś sobie jeszcze polish vocabulary zorganizował ?


Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 19:45 »
kurcze, sorki, co to jest rołdbuk ofrołdowy, bo naprawdę wstyd ale nie wiem...
edyszyn:
...hm taka rozpiska gdzie skręcić, z tego co widać z gugla? nazwa ma jakis polski odpowiednik (z ciekawości pytam)?
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4812
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 20:22 »
poczułem się 'nie na czasie' ;)

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 21:12 »
W języku polskim występuje słowo itinerer, to jest taka mapka ze schematami kolejnych skrzyżowań i innymi wskazówkami. Dają to np. na amatorskich rajdach samochodowych - gdzie nie liczy się prędkość, tylko orientacja, spostrzegawczość.

W tym przypadku byśmy mieli itinerer na bezdroża ;-)
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Shelter_kc

  • Wiadomości: 51
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 13.12.2010
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 21:52 »
nie znam dosłownego tłumaczenia, jednak dobrze opisał roadbooka Cinek. Off-road to jak najbardziej bezdroża lecz również nie zupełnie chodziło o całkowity brak dróg. Przez dłuższy czas obracam się w środowisku miłośników samochodów terenowych i stąd pojawia się ichnia nomenklatura- postaram się jej wyzbyć w rozmowach z Wami (Ciekaw jestem co napisaliby mi na rajdy4x4 gdybym napisał, że złapałem sejka :)). Roadbook czy jak Cinek wspomina itinerer, jest dość szczegółowym opisem trasy którą objeżdżałem - biegnie ona po drogach utwardzonych, szutrach, połoninach i duktach leśnych. w moim odczuciu trasa przejezdna w 100% dla rowerzysty, Bardzo widokowa z fajnymi miejscami na obóz.
Rock\'n\'roll to nie rurki z kremem.

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 23:03 »
Cytat: "cinek"
W języku polskim występuje słowo itinerer

Czyżby? http://www.sjp.pl/itinerer ;)

PS. Nie chodzi o to, by się czepiać, ale nigdy tego słowa nie słyszałem (co innego angielskie "itinerary"), a język polski znam nieźle ;)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Rumunia i Bałkany 2011
« 14 Gru 2010, 23:47 »
przypomniałam sobie - coś jak zły sen...W poprzedniej robocie organizowali takie różne imprezy dla pracowników innych firm, np przejażdżki jakimiś dżipami i wtedy dawali im coś takiego do ręki właśnie jak to. To coś myśmy biedni graficy zawsze robili po nocach, drukowali na drukarkach i bindowaliśmy na bindownicach, a nazywali to "kilometrówką"...ale to było właśnie chyba to samo (kilometry, mapki, skręty, opis drogi)...Brrrr, jak sobie przypomnę...
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
Rumunia i Bałkany 2011
« 15 Gru 2010, 01:03 »
Cytat: "martwawiewiórka"
różne imprezy dla pracowników innych firm, np przejażdżki jakimiś dżipami


Byłem świadkiem chyba czegoś takiego w Puszczy Zielonce. Ostatnie jesienne dni przed śniegiem wybrałem się na rower i mijały nas dżipy, a w każdym siedział ktoś z plikiem kartek jako pilot.  :shock:
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline toosh

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Żywiec
  • Na forum od: 14.02.2009
    • http://toosh88.blogspot.com/
Rumunia i Bałkany 2011
« 15 Gru 2010, 02:53 »
Cytat: "Shelter_kc"
Gdybyś potrzebował pomysłu na Rumunię mam jeden fajny roadbook off-roadowy. Generanie południe Karpat.


Wrzuć drogoksiążki albo namiary na nie tutaj:

http://www.podrozerowerowe.info/viewtopic.php?t=2912
www.toosh88.blogspot.com "prawie ULTRALIGHT"

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Rumunia i Bałkany 2011
« 15 Gru 2010, 07:49 »
Cytat: "aard"
Cytat: "cinek"
W języku polskim występuje słowo itinerer

Czyżby? http://www.sjp.pl/itinerer ;)

PS. Nie chodzi o to, by się czepiać, ale nigdy tego słowa nie słyszałem (co innego angielskie "itinerary"), a język polski znam nieźle ;)


Sam słyszałem jak brać rajdowa o itinereach gadała, a angielskiego słowa "itinerary" nie znałem do tej pory. Nie przyszło mi do głowy, że posługują się kalką językową, ze wszystkimi odmianami. Więc odszczekuję moje słowa: hał hał  :oops:
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum