Autor Wątek: ZaliczGmine.pl  (Przeczytany 174393 razy)

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2135
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: ZaliczGmine.pl
« 21 Maj 2021, 07:30 »
Zabawa fajna, a reguły wymyślasz sam dla siebie.

Kilku WujTom (wójtom) przybijałem już piątkę.
Jeszcze od Wójtów nikt mnie nie wyzywał ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2021, 07:47 WujTom »
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna M-kwadrat

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 31.07.2012
Odp: ZaliczGmine.pl
« 22 Maj 2021, 11:29 »
Po Zlocie wpadło 20 gmin.
Nigdy nie pamiętam jakim klawiszem aktualizować na stopce gminy, może ktoś pamięta?
Przycisk w stopce aktualizuje się sam na podstawie danych z zaliczgmine.pl. Niestety nie zawsze to widać bo przeglądarka trzyma w pamięci podręcznej starą wersję obrazka. Wymusić załadowanie grafiki na nowo można odświeżając stronę kombinacją ctrl+F5.

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3298
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: ZaliczGmine.pl
« 23 Maj 2021, 06:43 »
Po Zlocie wpadło 20 gmin.
Nigdy nie pamiętam jakim klawiszem aktualizować na stopce gminy, może ktoś pamięta?
Przycisk w stopce aktualizuje się sam na podstawie danych z zaliczgmine.pl. Niestety nie zawsze to widać bo przeglądarka trzyma w pamięci podręcznej starą wersję obrazka. Wymusić załadowanie grafiki na nowo można odświeżając stronę kombinacją ctrl+F5.
Dzięki

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2135
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: ZaliczGmine.pl
« 23 Sie 2021, 10:51 »
Na stronie zaliczgmine.pl pojawiła się zrzutka na nowa mapę myślę warto wesprzeć.

Strona zapewnienia nam dużo rozrywki więc chyba warto?

link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/6xt4ff
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna skaut

  • Wiadomości: 1197
  • Miasto: Józefów - Emilianów
  • Na forum od: 30.11.2014
Odp: ZaliczGmine.pl
« 23 Sie 2021, 14:38 »
@WujTom, dziękuję za informację i linka.

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 11:04 »
A ja sobie tak pomyślałem, jakby się serwis sam ze Stravą synchronizował, jak statshunters.com <marzyciel>

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4961
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 11:42 »
A ja sobie tak pomyślałem, jakby się serwis sam ze Stravą synchronizował, jak statshunters.com <marzyciel>

I jeszcze wrzucał na strawę zdjęcie z mapką traski i pokolorowanych zaliczonych gmin...  :P

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 12:03 »
nie no, aż tak to nie trzeba... ;)

Offline Mężczyzna Bubu

  • Wiadomości: 552
  • Miasto: Ziemia Dobrzyńska
  • Na forum od: 06.06.2018
    • Relacje z wycieczek i wypraw
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 12:06 »
Strava ma publiczne API, więc teoretycznie byłoby to możliwe. Problemem byłoby określenie kryterium zaliczenia danej gminy - ludzie podchodzą do tego różnie, np. część uznaje gminę za zaliczoną, gdy sfotografują się na tle budynku UG, a innym wystarczy przejazd 100 m w obrębie granic danej gminy. Ja, dla przykładu, uznaję gminę za zaliczoną, gdy przejadę przez jakąś istotną miejscowość w tejże, ew. przejadę istotny odcinek w granicach gminy - czyli dość mało przejrzyste to kryterium.
Ale myślę, że dałoby się to zrobić tak, by ściągnąć automatycznie ślady z konta na stravie (po wybraniu zakresu dat, na przykład) i pokazać na mapce. Tylko po co? :)

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 12:09 »
No na zasadzie śladu trasy pobranego z serwisu. Tak jak można ślad wgrać ręcznie. Wiem, że ludzie kryteria mają różne, ale Ci robiący z gpx mają jasne kryterium raczej ;)

Ale myślę, że dałoby się to zrobić tak, by ściągnąć automatycznie ślady z konta na stravie (po wybraniu zakresu dat, na przykład) i pokazać na mapce. Tylko po co?
No po to, żeby nie robić tego ręcznie po prostu :D

Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1683
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 12:26 »
Wcale te kryteria nie są takie jasne. Wiele osób zalicza gminę, gdy tylko wsunie koło poza jej granicę. Dla mnie natomiast gmina jest zaliczona, gdy przejadę jakiś jej istotny fragment. I ten istotny fragment też różnie rozumiem, bo dla dużej gminy to może być 4-5 kilometrów przejechanego śladu, a dla małej gminy miejskiej wystarczy 1 km, bo 4 kilometry to już jest więcej niż cała jej średnica. Więc jak widać jest to moja bardzo subiektywna ocena.
I na dodatek wcale bym nie chciał żadnej automatyzacji we wprowadzaniu tych danych na stronie, bo odebrałoby mi to ważną dla mnie część tej zabawy.

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: ZaliczGmine.pl
« 26 Sie 2021, 12:27 »
I na dodatek wcale bym nie chciał żadnej automatyzacji we wprowadzaniu tych danych na stronie, bo odebrałoby mi to ważną dla mnie część tej zabawy.

No ale nikt nikomu przecież nic nie każe :)

Offline Mężczyzna Alois Lerche

  • Wiadomości: 1412
  • Miasto: Orzesze
  • Na forum od: 25.11.2015
Odp: ZaliczGmine.pl
« 27 Sie 2021, 22:56 »
dla mnie fajnie jest takjakjest ale mam zaufanie i wdzięczność dla autora więc przekazałem datek by mógł robić co chce zrobić...

Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
Odp: ZaliczGmine.pl
« 28 Sie 2021, 08:35 »
Strava daje pewne ograniczenia. 100 żądań na kwadrans i 1000 dziennie.

Cytuj
Strava API usage is limited on a per-application basis using both a 15-minute and daily request limit. The default rate limit allows 100 requests every 15 minutes, with up to 1,000 requests per day.

Co oznacza, że przy większej ilości osób, po chwili klikania skończą się limity. Obejściem tego jest zasubskrybowanie np dodawania aktywności i po każdym dodaniu przez użytkownika zaliczgmine.pl byłoby wywoływane przez stravę i trasa byłaby zapisywana w zaliczgminę, ale to oznaczałoby, że starsze trasy trzeba importować do zaliczgmine.pl wyczerpując limity, albo użytkownik czekałby aż będzie limit dostępny. Gdyby ten limit był na użytkownika, to byłoby ok, ale on jest na aplikację (czyli zaliczgmine.pl).
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline Mężczyzna LKRISS

  • Wiadomości: 425
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 04.11.2018
    • simrace.pl
Odp: ZaliczGmine.pl
« 8 Wrz 2021, 12:10 »
Ciekawe jak to obeszli na squadrats.com?
Polski Klub MTB

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum