Autor Wątek: Zlot rowerowy dla rodzin z dziećmi  (Przeczytany 17233 razy)

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: ZLOT ROWEROWY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
« 11 Sty 2012, 21:40 »
Co do maratonu "dziecięcego". Raczej słabo to wychodzi, dzieci po 3-4 dniach "zaczynają" być marudne. Max wersja to 4 dni, bo potem to już same się będą nakręcały.

"Dzień dziecka" w okolicy Wenecji wydaje się bardzo dobrym terminem i miejscem (Trójmiasto + Bydgoszcz, Poznań, Inowrocław). A skupienie "dziecięcych" atrakcji (Biskupin, Wenecja, Żurpark w Rogowie, jeziora) umożliwia zrobienie ciekawej weekendówki.

No i jeszcze jedno: termin bożocielny jest dla wielu "święty" :( Nie wiem, czy my "przypadkiem" my nie wyskoczymy pomoczyć tyłków.

ps. A Zuzka to potrzebuje "motywacji", spokojnie da radę, najwyżej trochę sznurka się weźmie. Pablo, pomożesz? :)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Odp: ZLOT ROWEROWY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
« 12 Sty 2012, 22:45 »
Tylko, że nasza córka jest już za duża na foteliki i przyczepki i pojedzie na własnym rowerze, i myślę, że nie da rady przejechać więcej dziennie niż 10-15 km
Witaj Pustelniku, nie doceniasz własnych dzieci chyba pisząc, że po 15 km opadną z sił. Na pewno dadzą radę o wiele więcej. Mogę się z tobą o to założyć. A jak nie dadzą i przegram to będzie to dla mnie przyjemność bo będzie to oznaczało że się w końcu spotkamy na trasie.
Tak czy siak, propozycja jak to nazywacie kinderwyprawki w Kołobrzegu jest jak najbardziej aktualna. Termin Bożego Ciała. Chcę przypomnieć, że właśnie z tego względu że to kiderwyprawka proponuje zrobić to w Kołobrzegu. Mam opracowane 3 trasy do 30 km. wydzielone z ruchu (możecie nie wierzyć, ale są u mnie ścieżki rowerowe poza miastem) rok mnie nie było i się wybudowały. Jedna do Dźwirzyna druga do Ustronia trzecia na południe od Kołobrzegu do pięknego jeziora. Podczas takiej wyprawki jak pogoda się skiepści to zapewnię rozrywkę dla was i dla dzieci. Mam w tym wprawę. Społecznie prowadzę różne zajęcia dla dzieci 5-15 lat (zajrzyjcie na facebooka i wpiszcie Klub Małej Przygody) więc na niepogodę mam gotowce. Poza tym jak pisałem do 10 osób mogę przenocować w moim domku letniskowym. więc koszty lecą w dół. Nadal czekam na podjęcie przez dzieciatych mojego wątku. Jak nie wypali w Kołobrzegu z powodu słabego zainteresowania, nie mówię nie dla okolic Poznania, oby było na trasie pociągu relacji Kołobrzeg-Poznań. Bo ja nawet feli nie mam, nie wspomnę już o fieście. pozdrowerek
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
Odp: ZLOT ROWEROWY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
« 13 Sty 2012, 10:48 »
Niestety w połowie czerwca wyjeżdżamy na wakacje i nie będziemy mogli przyjechać do Kołobrzegu. Ostatni możliwy termin to właśnie pierwszy weekend czerwca. Po namyśle chcielibyśmy wyjechać Góry Sowie. Jesteśmy na etapie szukania trasy, która byłaby w ramach szlaków, czyli bez samochodów i jednocześnie możliwie płaska, do pokonania przez dziecko na własnym rowerku. Zresztą napiszę o tym w nowym wątku, żeby nie siać zamętu.
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline Kobieta magfa

  • Wiadomości: 1017
  • Miasto: Poznań, najlepsza dzielnica
  • Na forum od: 14.07.2009
Odp: ZLOT ROWEROWY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
« 16 Sty 2012, 15:56 »
Hej, hej!!

Zróbmy kinderwyprawkę na 1 czerwca, dopisuję się chętnie z moją (moimi) pociechą. Jakby co oferuję nawet luksusy spania w moim domu. Obok Puszcza Zielonka, jeziora do kąpieli (hm, a jaka pogoda?). Ogród z ogniskiem, do Gniezna 22km, do Wenecji 47. Spokojnie może nocować k. 3 rodzin, a w ogrodzie kolejne namioty.
Ale oczywiście wybiorę sie i dalej  :D
"Iwo [18:50]:   to się nazywa dorosłość
Księgowy [18:53]:   że się odechciewa?
yoshko [18:55]:   tak, masz wybór, i najprostsze jest nicnierobienie :)"

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: ZLOT ROWEROWY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
« 16 Sty 2012, 15:59 »
1 czerwca wypada piątek, więc akurat, posiedziałoby się do 3 czerwca i powrót. Na razie jestem za, ale to bardzo wcześnie Magfa. Ale planować coś można.

Offline Mężczyzna sparky

  • Dobry asfalt... to: czerwony asfalt :-)
  • Wiadomości: 26
  • Miasto: Paryż Północy (metaforycznie)
  • Na forum od: 19.01.2012
    • bubiteam.blox.pl
Odp: ZLOT ROWEROWY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
« 19 Sty 2012, 18:32 »
Jesteśmy zainteresowani udziałem w tym zlocie/kinderwyprawce w terminie czerwcowego weekendu 1-3 czerwca. Będziemy obserwować tzw. rozwój sytuacji  ;D
Stan osobowy: 2 +2 , stan sprzętowy : 3 + 1 w "Kruzenszternie".

Offline Kobieta agni

  • Wiadomości: 17
  • Miasto: warszawa
  • Na forum od: 01.04.2012
Hej, jakoś cicho w tym wątku - jaki jest status? Bo brzmi interesująco, może bym się wybrała :)

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
podejrzewam, że po weekendzie majowym coś się ruszy, bo taki zastój.
Ja planuję w czerwcu na długi weekend być nad morzem, mam  nadzieję spotkać się tam z Maciejem Mężyńskim, a czy tak będzie się okaże. Może się jakiś zlocik z tego zrobi.
Więc czekamy.

Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
Ponawiam propozycję wyjazdu w Góry Sowie z dziećmi. Zapraszam również osoby bez dzieci.

Szczegóły pod linkiem:
http://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=5473.0
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline PABLO

  • Wiadomości: 3674
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 20:20 PABLO »

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Ja planuję w czerwcu na długi weekend być nad morzem, mam  nadzieję spotkać się tam z Maciejem Mężyńskim, a czy tak będzie się okaże. Może się jakiś zlocik z tego zrobi.
Milo, że się do nas wybierasz. I tu niespodzianka. W dlugi weekend robię imprezę rowerową dla rodzin z dziećmi, skoro nie bylo odzewu z forum to zacząlem szukać ludzi z mojego miasta i okolic. efekty poznam niebawem. Plan jest taki, ze w piątek 8 czerwca {organizator przesunął termin tej imprezy na 16-17 czerwca, więc zostaje nam opcja zorganizowania wyprawki we własnym zakresie, co wydaje sie lepszym pomysłem bo nasze dzieciaki raczej zaprawione w bojach}wyjedziemy z Kolobrzegu z dziećmi i na rowerach dojedziemy nad piękną przystań kajakową nad rzeką Parsęta. Tam nocujemy w namiotach, jedzenie z kuchni polowej ognisko i zabawy terenowe dla dzieciaków. I co ważne, impreza jest za darmo (nocleg w namiocie organizatora, wyżywienie i transport bagażu) bo uzyskalem dotacje na jej organizacje w ramach Klubu Malej Przygody jaki prowadzę w Kolobrzegu. Wejdź na facebooka i wpisz klub malej przygody to zobaczysz co to takiego. Pozdrowerek
Maciek
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2012, 11:30 Maciej Mężyński »
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Macieju, zapisuję to sobie w kalendarzu. Planuję więc weekend tam. O szczegóły będę pytał jak będzie bliżej terminu. Oczywiście z dziećmi to jasne, byleby pogoda dopisała. Ja bazę będę miał koło Kazimierza Pomorskiego na wsi u kolegi. Będziemy po weekendzie majowym w kontakcie.

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
ok, czekam zatem na wieści.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Kobieta agni

  • Wiadomości: 17
  • Miasto: warszawa
  • Na forum od: 01.04.2012
Zajrzę na FB, ale obawiam się, że półtoraroczna dziewczynka nie dorosła jeszcze do Małej Przygody ;) Zlot ma z reguły nieco luźniejsze zasady, dlatego bardziej o tym myślałam. Będę monitorować sprawy, może się gdzieś spotkamy :)

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Masz rację. 1,5 roku to trochę za wcześnie. Zobacz co to za pomysł ten Klub Małej Przygody i może się sama zdecydujesz na podobną inicjatywę, zwłaszcza że w Wawie to pewnie jest więcej ciekawych miejsc i ludzi z dziećmi chętnych do współpracy.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum