Autor Wątek: Przyczepka czy fotelik  (Przeczytany 17322 razy)

Offline kajtostany

  • Wiadomości: 9
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 24.07.2013
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 25 Lip 2013, 19:26 »
Wszystko zależy od tego gdzie i jak będzie się jeździło. My jesteśmy fanami przyczepek i w zasadzie tylko z niej korzystamy. Ale wydaje mi się, że na jazdę po mieście spokojnie fotelik wystarczy, na dalsze wyjazdy raczej nie. Chodzi o bezpieczeństwo, wygodę Twoją i dziecka. Więcej o przyczepkach na naszym blogu www.kajtostany.peron4.pl. Wrzuciliśmy właśnie absolutnie subiektywny przewodnik po przyczepkach rowerowych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji:)


kajtostany.peron4.pl

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 26 Lip 2013, 07:21 »
fotelik z tyłu to nie taka porażka, bez przesady! Przejechałem z córką foteliku prawie całą ścianę wschodnią na raty co roku po kawałku. Foteliki są amortyzowane poza tym. To nie jest tak, że dziecko siedzi jak na sztywnym krześle. Póki nie użyłem fotelika na wyprawie pierwszy raz to nie doceniałem fotelika. Ja konkretnie miałem hamaxa i to bez regulacji oparcia. Prosty model. Pręty tak amortyzują, że przejazd przez krawężnik to dla dziecka przyjemne bujanie.
Zrobiłem kilka wypraw i córka sama chciała wsiadać do fotelika i spała w nim nawet. Nie było krzyków, płaczy czy czegoś takiego. Jak finanse nie pozwalają na zakup dobrej przyczepki amortyzowanej, to fotelik jest niezłą alternatywą.

http://www.roweremdoprzodu.za.pl/z_dzieckiem.htm

Offline kajtostany

  • Wiadomości: 9
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 24.07.2013
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 26 Lip 2013, 10:58 »
Jasne, wszystko się da. Nasza przyczepa nie kosztowała więcej niż fotelik Hamax:) Więc dla nas decyzja była prosta.Więcej sprzętu się mieści, sprzętu Kajtkowego, wygodniej, więcej swobody...
Swoją drogą mieliście świetne wyjazdy!
kajtostany.peron4.pl

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 31 Lip 2013, 19:53 »
Ja mam pytanie - czy lepszy będzie fotelik mocowany z tyłu czy z przodu? Chodzi i o wygodę, i o bezpieczeństwo. Jestem zielona na razie w tym temacie i poszukuję porad. Z góry dziękuję
Wg mnie zdecydowanie lepszy jest fotelik z przodu. Tylko niestety ma więcej ograniczeń, a jednego z nich nie da się ominąć (wzrost dziecka). Poczytaj sobie, było parę wątków w których Bobike Mini+ się pojawiał.
Kwestia bezpieczeństwa.. Fotelik na tył jest statystycznie bardziej niebezpieczny niż ten z tyłu. Szczególnie niebezpieczne są wywrotki "boczne" (kiedy dziecko ma akurat ręce na zewnątrz..). W przednim groźne jest praktycznie tylko OTB.
Foteliki "na pałąku" są dla dziecka bardzo komfortowe, pomijając naprawdę ekstremalne sytuacje dziecko "lata" miękko. Na rynku zdecydowanie panują dwie firmy: OkBaby i Hamax. Ten druga firma jest zdecydowanie lepsza z powodu braku możliwości "wyjścia" dziecka z pasów i łatwości zapinania z kaskiem.
Przyczepka? Wg mnie zdecydowanie trudniej jeździ się z nią po bezdrożach. No i przenoszenie składu (np. w czasie dwuosobowych wycieczek, co gorsza z dodatkiem w postaci PKP) jest zdecydowanie trudniejsze.
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna Elovelo

  • Wiadomości: 19
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 28.03.2013
    • Wolny Rower
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 16 Wrz 2013, 11:32 »
I fotelik i przyczepka ma swoje plusy i minusy. Według mnie przyczepka jest bardziej uniwersalna, wszystko zależy od naszych potrzeb. Ostatnio trochę pisałem o przednich i tylnych fotelikach oraz porównaniu z przyczepkami. Nie chce się powtarzać, więc odsyłam do wpisu na blogu: http://www.wolnyrower.com.pl/2013/09/pierwszy-raz-z-przednim-fotelikiem.html

O różnych aspektach dość komepletnie pisał też kiedyś Adam Łaczek tu: http://ibikekrakow.com/2012/06/13/na-rowerze-z-malym-dzieckiem/
To jednak różne aspekty jazdy z dzieckiem w mieście, a nie na wyprawach, Adam jest bardziej miejski i nie ma specjalnie doświadczenia podróżniczego.

Według mnie na wyprawy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przyczepka.

Offline Kobieta lavinka

  • Wiadomości: 44
  • Miasto: Żyrardów
  • Na forum od: 04.03.2014
    • lav stats
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 4 Mar 2014, 19:02 »
My się bardzo napaliliśmy na jeżdżenie z przyczepką, ale dziecko odkąd nauczyło się chodzić, dostaje szału na samą myśl, że mogłoby jechać w zamkniętym wnętrzu. No i fotelikujemy, póki co na krótkie dystanse rzędu kilku, kilkunastu kilometrów. Może jak mała podrośnie, to zmądrzeje ;)

Jeśli chodzi o fotelik, to mogę z czystym sumieniem polecić polisport guppy maxi, co prawda nie ma regulowanego oparcia, ale przy odrobinie pomysłowości i improwizacji za pomocą kocyka - da radę w nim drzemać. Kask mamy do nauki jazdy konnej, bo rowerowe wyglądały podejrzanie tandetnie.

Z tego co miałam okazję zauważyć, do krótkich jazd po mieście zdecydowanie wygodniejszy jest fotelik, po prostu ładuje się malucha na tył i z głowy. Tam gdzie trzeba brać bagaże, przyczepka jest nieodzowna. W sumie u nas na dłuższych wycieczkach do lasu przyczepka robiła za bagażówkę, bo na rowerze z fotelikiem nie dało się zamontować sakw.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 4 Mar 2014, 20:04 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 19:52 PABLO »

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 6 Mar 2014, 09:57 »
Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest jednak przedni fotelik
Najpiękniejsze lata w "turystyce" :) Tylko czemu tak szybko Natala wyrosła i po prostu przestała się mieścić? Ten fakt jest zdecydowanie największą wadą tego typu fotelika.

Można spróbować połączyć tylny fotelik i sakwy
EasyRider był prowodyrem "ultra long" bagażnika. Po odpowiednich modyfikacjach (zmiana haków) bagażnik spokojnie sprawował swoje zadanie (drobne okoliczne wycieczki, wyprawka do Pobiedzisk). Tylko problematyczne jest dostanie odpowiednio mocnych śrub.. standardowe pękają jak gumy :)
https://picasaweb.google.com/101341840701285740459/WyprawkaNOLOGO#5807431038299701810. <auto-reklama mode="on">Jakby byli zainteresowani, to "forumowo" może przejść na następną ramę.</auto-reklama>
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 6 Mar 2014, 12:41 »
Przy takim tylnym "ultra longu" to prawie obowiązkowy "heavy front" ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 22 Mar 2014, 22:17 »
Mam dwa pytania. Posiadamy (Ja i Glizdawka) rowery Unibike Vipery zarówno męski jak i damkę (dokładnie takie jak pod tym linkiem http://www.bikekatalog.pl/2011/rowery/1578/Unibike.VIPER/) Pytanie czy da się do nich zamontować fotelik WeeRide Kangaro. Chodzi mi zwłaszcza o przód bo mam problem z wyobrażeniem sobie montażu w tym miejscu.

Czy ten fotelik nie przeszkadza np. wbijając się w klatkę piersiową rowerzysty lub po przez gniecenie dziecka tą samą częścią ciała i np. zmuszanie go do pochylenia.
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Lady_Bird

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 10.01.2011
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 24 Mar 2014, 08:10 »
Może wybierz się do wypożyczalni i zrób przymiarkę?Np. w actiff widzę, że mają ten fotelik, o którym piszesz.
Ja mam yeppa mini i akurat na moim rowerze jeździ się mega wygodnie z nim, ale już mąż na swoim rowerze tego fotelika nie zamontuje.

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 24 Mar 2014, 12:22 »
Myślałem o zrobieniu przymiarek, ale tak jakoś ciągle czasu brak.
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6041
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 24 Mar 2014, 12:47 »
Jeździłem na Viperze, jak córka była maleńka - przymierzaliśmy się do tego fotelika i właśnie po przymierzeniu w sklepie zrezygnowałem. Dziecko co prawda miało by wygodnie, ale tylko gdy nie było by "duże". Więc taki fotelik odpada, jeśli maluch jest większy niż mniejszy. Dodatkowo założenie mu kasku powoduje, że masz bardzo mało miejsca do jego głowy.

Wiele też zależy od Twojego wzrostu i budowy. Ja wysoki nie jestem, mam 174, więc zrezygnowaliśmy z WeeRide i ostatecznie wzięliśmy fotelik do tyłu.

Obecnie, córka ma 4 lata prawie i na tym z tyłu jeszcze spokojnie jeździ. Na tym z przodu byłoby to niemożliwe.
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 24 Mar 2014, 15:17 »
Popiel.. Foteliki na kierownicę mają dwa ograniczenia: rozmiar brzucha rodzica i wzrost dziecka. Oba rosną z czasem :)
Natalka do 110-115 mieściła się ze mną bez problemu (sam mam 184). Przy wsiadaniu fotelik trochę ugniatał mi wątrobę, potem bezproblemowo. Żona nie miała luksusu jazdy z Młodą.. bo się nie mieściła.
Inna sprawa to że fotelik trochę przeszkadza w jeździe (wali się kolanami) i trzeba ekstremalnie wysoko podnosić siodło. Jest to "średnio" wygodne.
"Przyjemność" skończyła się jak Natala była w stanie trafić mnie kaskiem w nos (a dokładniej jak zrobiła to tak skutecznie, że prawie zobaczyłem gwiazdki..).

Ja miałem Bobike Mini+, Kangurek zostawia (podobno??) trochę więcej miejsca. Pablo jeździł z młodszym chłopakiem, więc możesz pytać go bezpośrednio :)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna robertrobert1

  • Wiadomości: 701
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.04.2009
Odp: Przyczepka czy fotelik
« 15 Sty 2015, 10:23 »
Ja mam pytanie - czy lepszy będzie fotelik mocowany z tyłu czy z przodu? Chodzi i o wygodę, i o bezpieczeństwo. Jestem zielona na razie w tym temacie i poszukuję porad. Z góry dziękuję

Fotelik mocowany z przodu jest praktyczni dla dziecka o wadze do 10 kg czyli do około 1 roku życia. Mając na względzie fakt, że w wieku około 11 miesięcy dziecko dopiero zaczyna pewnie trzymać głowkę to użytkowanie z owego fotelika jest wyjątkowo krótkie w czasie.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum