Autor Wątek: Litwa,Łotwa, Estonia lub tylko Litwa 29.04 - 11.05.2011.  (Przeczytany 1227 razy)

Offline buczi

  • Wiadomości: 5
  • Miasto: Sosnowiec
  • Na forum od: 29.03.2010
Litwa, Łotwa, Estonia
Trasa:
Białystok-Suwałki-Kowno-Ryga-Tallin-Helsinki-Gdynia
Do Białegostoku pociągiem (ja startuję z Sosnowca), rowerem aż do Tallina, prom do Helsinek, prom do Gdyni-pociąg do domu
Planowany dystans dzienny 100-150km
Całkowity dystans wyprawy ok. 900km.
Noclegi: tanie hotele, hostele, schroniska, kwatery.
Wyżywienie: restauracje, gospody.
Budżet: pociągi ok, 150zl, noclegi ok. 350zl, promy ok, 400zl.+ jedzenie.
Sposób spędzania czasu - zwiedzanie, poznawanie kultury i kuchni, sauna, relaks przy piwku itp.
Deszcz: niewielki - można jechać, gęsty - czekamy (rezerwa kilku dni wzięta pod uwagę)
Preferowane drogi: w miarę możliwości lokalne.

Tylko Litwa
Trasa: Białystok-Troki-Wilno-Kowno + inne ciekawe miejsca - Białystok.
Do i z Białegostoku pociągiem.
Całkowity dystans: 600-700km
Reszta podobnie jak wyżej.

Trasa, termin, podobnie jak wszystko do uzgodnienia. Jeśli ktoś ma inny pomysł na wycieczkę w tamte strony - jestem otwarty na propozycje.
Zapraszam.

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
Możesz zerknąć w przypadku wariantu Litewskiego na nasz wypad - ok 800km (pętla Suwałki-Suwałki) głównie bocznymi drogami, poza tym co wymieniłeś są jeszcze okolice Druskiennik
Tu mapki
http://skolioza.rowerpower.org/z_sakwami/litwa/mapka.htm
jak poklikasz znajdziesz i foty i relację ;)

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Podobnie jak Skolioza, proponowałbym kółeczko po Litwie. Wileńszczyzna o tej porze roku jest przepiękna (no.. tylko szkoda jeziorek, trochę zimno jeszcze może być..). Bardziej polecam wschodnią Litwę. Ruch samochodowy mniejszy, co prawda drogi też gorsze. Raczej nie licz na 150km dziennie, drogi szutrowe wybiją ci to z głowy (albo raczej z d..)

Co do Łotwy i Estonii. Dość drogie kraje. Co więcej "promowanie się" jeszcze bardziej dobije wyprawę finansowo (tylko 400zł? coś wydaje mi się mało.. czyżby w mocnej "first minute"?)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline buczi

  • Wiadomości: 5
  • Miasto: Sosnowiec
  • Na forum od: 29.03.2010
Postawmy więc na kółeczko po Litwie ! Ktoś chętny ? Inflanty następnym razem. Dla zainteresowanych - koszt promu Helsinki-Gdynia jedna osoba + rower 87 euro, dane aktualne.

Offline malypalecbuddy

  • Wiadomości: 7
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.04.2011
Ja planuję również uderzyć na Litwę i Łotwę tego roku. Najprawdopodobniej 18.czerwca-2.lipca. Będzie to moja pierwsza zagraniczna, wielodniowa wyprawa ;D Chcę jechać planowanymi trasami Eurovelo LT3 i LV3 (szkoda, że nie mają Greenwaysów...) Planowana trasa: Trakiszki-Marcinkonys-Vilnius-Daugavpils-Riga. Powrót autokarem z Rygi do Warszawy za 22 euro :-) Ma to być niskobudżetowa wyprawa, więc prom odpada w moim przypadku ;-)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum