Autor Wątek: Karimata, mata czy materac  (Przeczytany 122182 razy)

Offline Mężczyzna menel

  • Wiadomości: 3311
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Sty 2015, 13:34 »
Cytuj
Waga 410 g, wymiary 183x57x1,8 cm.
Oczywiście wiesz że realna grubość to jakieś 0,7.

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Sty 2015, 13:35 »
Czy może ktoś z Was używał materaca dmuchanego EXPAND LR firmy Termite?
Waga i wymiary po złożeniu wręcz rewelacyjne,tylko ciekawi mnie czy za szybko się nie rozszczelni,albo przebije.W końcu trzeba na niego wydać przeszło 200 zł...

Używamy tego materaca od 5 lat (tylko wersja mumia, nie było innych dostępnych w sprzedaży a szczerze powiem,że wolelibyśmy prostokątne). Obecnie nawet jest w niższej cenie np. http://www.domenasportowa.pl/product-pol-23424-Materac-Termite-Expand-L-R.html. Jest super, bez zastrzeżeń. Mały, bardzo szybko się pompuje (ok 20-stu wdechów). Śpimy na nich nie tylko pod namiotem ale i bez namiotu, podkładając pod niego folię. Ten wskazany przez Laxigen wydaje się bardzo podobny a i widzę, że tańszy. Gdybym teraz miała kupować, kupiłabym ten wskazany przez kolegę (dla porównania i po prostu, że jest sporo tańszy).

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Sty 2015, 14:55 »
Umocować lampkę na bagażniku.  ;)

Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Sty 2015, 17:10 »
Każda miękka karimata wejdzie do sakwy. Ja robię taką szeroką rurę, wkładam do sakwy, potem nakładam do środka wszystkie rzeczy, zawijam brzegi karimaty i zamykam sakwę. Sprawdzone, bezproblemowe.
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 11:22 »
Umocować lampkę na bagażniku.  ;)
Właśnie jest na bagażniku i obawiam się, że będzie od góry zasłaniana ;)

Właśnie dostałem pierwszą z ostatnio zamawianych paczek z Chin. Czas oczekiwania 11 dni (zamawiane późno wieczorem, więc tego dnia nie wliczam). W folii pomarańczowa mata Naturehike (czyli kopia Z-lite Sol) z linku: http://www.aliexpress.com/item/New-Camping-Cushion-Outdoor-Mat-Ultralight-Moistureproof-Pad-Lightweight-NH15D006-X/32222414148.html. Widzę, że od czasu gdy kupiłem podrożała o 2 USD.

Waży 360 g bez siateczkowego pokrowca (jeszcze nie bardzo wiem po co on..) i gumek. Jest bardzo miękka w odczuciu, przez pierwsze 30 sekund na parkiecie leży się całkiem wygodnie ;) Długość 180 cm jest trochę na styk, stopy mają tendencje do wychodzenie poza. Realnie ma 56 cm (deklarują 57), więc całkiem sporo. Ogólnie robi niezłe pierwsze wrażenie.

Globalbus, dzięki za polecenie!
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 17:05 »
Właśnie jest na bagażniku i obawiam się, że będzie od góry zasłaniana ;)
No, jeśli klamoty na bagażniku wozisz w torbie z Biedronki to rzeczywiście może zasłaniać, ale w przypadku bardziej popularnych wariantów pakowania nie ma z tym, żadnego problemu.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 17:17 »
żeby zasłonić lampkę, to nie jest wcale trudna sprawa :P

tak, worek jest wyżej niż siodełko.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 17:46 »
Borafu, miałem na myśli zasłanianie lampki założonej na bagażnik - patrząc na nią od góry nie będzie widoczna.

Robiłem też przymiarkę co będzie przy mocowaniu jej na sztycy. W tym przypadku jeśli bagażnik nie będzie daleko od koła, powinno się udać, choć konieczne może być przekręcenie lampki żeby była ustawiona w poziomie (siodło mam ustawione dosyć nisko).

Chyba trzeba będzie też zainwestować w dmuchany materac na krótsze wyjazdy ;)
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 17:48 »
A nie lepiej przymocowac ja na sakwie od strony samochodow? Nic nie zasloni, nie zachlapie (zdarza mi sie regularnie kiedy mam na sztycy), bedzie tez bezpieczniej (wiekszy odstep od kierowcow).

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 19:57 »
Mi chodziło po głowie mocowanie lampki na magnesach neodymowych - przykleić/przykręcić czy co tam jeszcze jeden do obudowy, drugi od środka sakwy. Może komuś się będzie chciało przetestować :P

Offline Mężczyzna Karol

  • Wiadomości: 1345
  • Miasto: Mikołów
  • Na forum od: 21.02.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 20:34 »
Mi chodziło po głowie mocowanie lampki na magnesach neodymowych - przykleić/przykręcić czy co tam jeszcze jeden do obudowy, drugi od środka sakwy. Może komuś się będzie chciało przetestować
Ja tak mocuję panele słoneczne do ładowania elektroniki.

Offline Mężczyzna JazzBand

  • Wiadomości: 49
  • Miasto: Dolny Śląsk
  • Na forum od: 31.08.2014
Odp: Karimata, mata czy materac
« 9 Lut 2015, 21:07 »
Właśnie dostałem pierwszą z ostatnio zamawianych paczek z Chin. Czas oczekiwania 11 dni (zamawiane późno wieczorem, więc tego dnia nie wliczam). W folii pomarańczowa mata Naturehike (czyli kopia Z-lite Sol) z linku: http://www.aliexpress.com/item/New-Camping-Cushion-Outdoor-Mat-Ultralight-Moistureproof-Pad-Lightweight-NH15D006-X/32222414148.html. Widzę, że od czasu gdy kupiłem podrożała o 2 USD.

Jak się ten chiński wyrób sprawuje?
my name is Band
Jazz Band

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1271
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Lut 2015, 07:08 »
Fajna pompka jest też pokazana na tej aukcji.
Szkoda, że nie pokazali przeciętej tej maty żeby było widać wypełnienie (na aukcjach ze śpiworami tak robią).

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Lut 2015, 16:29 »
Jak się ten chiński wyrób sprawuje?
Ej. Dopiero wczoraj dostałem :D

Oczywiście trudno było się powstrzymać i przez godzinę próbowałem na nim usnąć. Nie udało się, jednak muszę stwierdzić, że jest całkiem przyzwoicie i od biedy dałoby się nocować na parkiecie. Karimata jest bardzo miękka, ale oczywiście brakuje wystarczającego ugięcia pod biodrem. Przydałoby się też jakieś bezpośrednie porównanie. Z tego co pamiętam dmuchany materac Karrimora miał denerwującą tendencję do bujania (odczuwalną zwłaszcza gdy powietrza było mało, a zdarzało się to ze względu na jego przebicie). Aluminium na wierzchniej stronie rzeczywiście jakby odbijało ciepło. Najciekawszym wrażeniem było to, że gdy wstałem zobaczyłem błysk ;)

wracając do chińskich dziwactw, takie coś znalazłem. Mata z wypełnieniem syntetycznym
Dziwactwem jest wypełnienie syntetyczne? Słyszałem o materacach puchowych, ale o takim wypełnieniu jeszcze nie.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum