Autor Wątek: Karimata, mata czy materac  (Przeczytany 122185 razy)

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Lut 2015, 16:41 »
Dziwactwem jest wypełnienie syntetyczne? Słyszałem o materacach puchowych, ale o takim wypełnieniu jeszcze nie.
No właśnie. Jak przeszukałem temat bliżej, to za wielką wodą takich materacy jest w cholerę http://www.rei.com/product/846692/big-agnes-air-core-insulated-sleeping-pad

My home is where my bike is.

jendrzych

  • Gość
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Lut 2015, 16:45 »
Można znaleźć znacznie bliżej: LINK

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Kwi 2015, 07:45 »
Ma ktoś pod ręka poradę dotycząca porządnej karimaty rolowanej? :)

Offline Mężczyzna oszej

  • Niejeżdżący teoretyk - forumowy mędrek
  • Wiadomości: 1942
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.01.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Kwi 2015, 08:09 »
Ale co, jak zwijać?

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Karimata, mata czy materac
« 10 Kwi 2015, 08:40 »
Wzdłuż. :-D

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 21 Maj 2015, 21:35 »
Przespałem jedną noc na karimacie i niby jest ok, ale jednak jej rozmiary (po założeniu na bagażnik) denerwują mnie bardziej niż bym przypuszczał ;) Z tego powodu chyba nie będę jej używał poza wyjazdami na ponad miesiąc (gdy liczy się niezawodność) lub gdy będzie chłodno.

Zamówiłem więc (po części z ciekawości) taki materac:


Jak wiadomo powietrze tak sobie izoluje. Zastanawiam się czy podłożenie folii NRC znacznie poprawi termikę. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

jendrzych

  • Gość
Odp: Karimata, mata czy materac
« 23 Maj 2015, 20:23 »
Spałem teraz przez tydzień na zwykłym dmuchańcu marki Volven i dość ciągnęło od gruntu - podłożenie folii NRC nie dało zauważalnego efektu w postaci poprawy komfortu termicznego a poza tym koc szeleścił niemożliwie. Tu pewnie będzie podobnie...

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 23 Maj 2015, 20:32 »
Dzięki za informację, dobrze wiedzieć, że nie warto ;) Termicznie lepszym rozwiązaniem byłoby położenie folii na materacu, ale wtedy to dopiero by się ślizgało i szeleściło. Może spróbuję zamiast tego położyć na górze alumatę.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Daniel-san

  • Wiadomości: 341
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 15.01.2014
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 04:05 »
Jak zaczynałem rowerowanie to kupiłem samopompę z GoSport za 70-80 zł. Taka docinana. Po jakimś czasie stwierdziłem, że rano to i tak nie ma znaczenia, wszystko jest twarde jak kamień, wiec kupiłem składaną matę thermarest z-lite. Na ten moment to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie - szybko sie rozkłada i składa, nie zwija się mogę na niej medytować - siedzę na złożonej a stopy leżą na trzech rozłożonych częściach maty. Wolę mate jeszcze z jednego powodu - jak robie siestę w ciagu dnia to tez ja rozkladam i sie klade i od razu odpoczywam. Pompowac czegokolwiek by mi się nie chiało.

Przepraszam, za brak polskich znaków. Piszę z telefonu. Poprawię się :)
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2015, 07:21 yoshko »
Książka: Bike'owa podróż - z Sydney do Szczecina

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 08:42 »
Kupiłem sobie w Juli grubą (2cm) karimatę, żeby nic nie musieć pompować. Dziewczyna kupiła sobie chyba 4cm samopompę, żeby mieć super wygodnie. Wobec tego ja mam mniej wygodnie + muszę pompować i zwijać.. Ale karimata lepsza na krótkie postoje i przy tej grubości i sztywności całkiem dobrze wyrównuje teren.

worek foliowy - My jak mieliśmy swój wielki 3kg materac, to kładliśmy pod niego taką alumatę (folia alu+ cienka pianka) i kocyk na wierzch. W letnie miesiące nie ciągnęło od spodu. Może trafisz jakieś mega przecenione alumaty na szyby samochodowe?
Sama NRC może nie pomóc, bo NRC tylko odbija promieniowanie podczerwone. Nadal pozostaje konwekcja i oddawanie ciepła przez bezpośredni kontakt powietrza z zimnym podłożem.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2015, 08:48 wikrap1 »

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 09:06 »
Spałem teraz przez tydzień na zwykłym dmuchańcu marki Volven i dość ciągnęło od gruntu - podłożenie folii NRC nie dało zauważalnego efektu w postaci poprawy komfortu termiczneg

My tez mamy te volveny i jak jest chłodniej, to kładziemy na materacyk kurtki (tam gdzie mają wypaść plecy i zadek). Na materacyk, nie pod. W zime czasem zabieram swoją zniszczona alumate i tez słuzy jako docieplacz + kurtka, ale tez kładę na, nie pod materacyk.
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 14:42 »
Ale to tak z doświadczenia, po porównaniu efektu "na" i "pod" czy intuicja Wam podpowiedziała?

jendrzych

  • Gość
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 14:47 »
@martwawiewiórka
Nie rozjeżdżają się Wam takie kanapki (materacyk + alumata + kurtka)?

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 17:24 »
Alumatę to ja mam, jest trochę węższa i krótsza, ale nie powinno mieć to większego znaczenia. Jednak trochę mija się to z celem, bo alumata objętościowo jest ze trzy razy większa od małego materacyka. Folia NRC nie posiada pianki, która zwiększa objętość, a w przypadku podkładania pod materac i tak nic nie daje.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Maj 2015, 17:32 »
Ale to tak z doświadczenia, po porównaniu efektu "na" i "pod"

z doświadczenia, po porównaniu efektu na i pod

Nie rozjeżdżają się Wam takie kanapki

są bardzo rzadko uzywane takie złożone kanapki:D i nie pamiętam żeby się jakoś irytująco rozjeżdzały, alumatę chyba zabrałam dodatkowo z raz czy dwa, jak miało byc rzeczywiście zimno i jak o tym pamiętałam, zazwyczaj po prostu kładłam kurtkę na materacyk; osobiście nie lubie materacyków, nie cierpię ich nadmuchiwać i mam wrażenie że na samopompie a przedtem na karimacie było mi cieplej; jednak oczywiście coś za coś, materacyk jest znacząco mniejszy, a te volveny - jak na razie, bardzo wytrzymałe....
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2015, 17:39 martwawiewiórka »
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum