Autor Wątek: Karimata, mata czy materac  (Przeczytany 122194 razy)

Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2247
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 19:50 »
No a te materacyki Thermrast....czy jakoś tak?  Mam od kilku lat - mniejszy i lżejszy do maty i karimaty.
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 20:06 »
Karimatę już mam, ale przy jeździe bikepackingowej ten rozmiar odpada. Do plecaka też słabo.

Znalazłem ciekawe oferty:
https://allegro.pl/oferta/wygodna-nadmuchiwana-podkladka-do-spania-10709684085?fromVariant=10705770392
Ten jeszcze lżejszy i nieco tańszy:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001431419850.html

Wiele wskazuje na to, że materace w większości przypadków są wykonane ze zbliżonego materiału.

No a te materacyki Thermrast....czy jakoś tak?  Mam od kilku lat - mniejszy i lżejszy do maty i karimaty.
A nawet zerkałem. Z tego co widzę wcale aż tak lekko nie jest, ale za to drogo. Thermarest NeoAir XLite w rozmiarze L - czyli ten największy, mający aż 63 x 196 cm - waży 460 g. Nieco mniejszy Chińczyk waży tyle samo. Gdyby uczciwie uwzględnić różnice w rozmiarze to wyszłoby kilkadziesiąt dodatkowych gramów na niekorzyść Chińczyka.

Wziąłbym gdyby tylko cena nie była 7 razy wyższa :D U mnie i tak będzie gównie leżał w pudle, bo nie lubię spać na glebie.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 21:10 »
Ostatnio szukałem materacyka. Dwie propozycje. Thermarest Neoair. Bardzo drogi i zdecydowanie najlepszy.
Budżetowo polecam Robens Vapour 60. Lekki ale dosyć chłodny. Ewentualnie Robens PrimaVapour 40, dużo cieplejszy.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 685
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 21:38 »
A Decathlonowy Forclaz ? Mam, używam i nie narzekam. W rozmiarze XL z pokrowcem 620g i objętość coś w okolicach 2L.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 21:48 »
Ostatnio szukałem materacyka. Dwie propozycje. Thermarest Neoair. Bardzo drogi i zdecydowanie najlepszy.
Budżetowo polecam Robens Vapour 60. Lekki ale dosyć chłodny. Ewentualnie Robens PrimaVapour 40, dużo cieplejszy.
Neoair nie jest jednoznaczne, bo jest więcej modeli z tej grupy. Z tego co widzę Pine Regular nie różni się zbytnio od niżej proponowanych. Dopiero X-lite jest leżejszy i cieplejszy.

Materace Robens zdają się być całkiem rozsądne, są faktycznie lepsze od materaca z Aliexpress. Może właśnie taki upoluję.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4961
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 22:51 »
Uważaj na chińczyki. Mam taki: "Zomake ultralight" kupiłem w ramach testu. Zimny jak diabli, cienki.
Ten dekatlonowy dobry, używam, dla mnie ciepły i wygodny, ale teraz zakupy w tym sklepie wiążą się ze strasznymi rzeczami.

Ostatnio myślę, nad takim "Klymit Inertia X Frame". Chętnie też zasięgnę opinii o tym patencie z dziurami, które wypełniają się śpiworem. Działa to jak się śpi na boku?

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 23:18 »

Materace Robens zdają się być całkiem rozsądne, są faktycznie lepsze od materaca z Aliexpress. Może właśnie taki upoluję.

Kilka lat używałem Robens i uważam, że w stosunku do swojej ceny jest ok. Osobiście mam pozytywne odczucia.

Co do Decathlonu, to zauważę, że to wspomagacze imperium rosyjskiego
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2022, 14:24 Król Julian »

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 14 Kwi 2022, 23:42 »
Uważaj na chińczyki. Mam taki: "Zomake ultralight" kupiłem w ramach testu. Zimny jak diabli, cienki.
Ten dekatlonowy dobry, używam, dla mnie ciepły i wygodny, ale teraz zakupy w tym sklepie wiążą się ze strasznymi rzeczami.

Ostatnio myślę, nad takim "Klymit Inertia X Frame". Chętnie też zasięgnę opinii o tym patencie z dziurami, które wypełniają się śpiworem. Działa to jak się śpi na boku?
Wygląda na to, że akurat po środku tam, gdzie wypadałoby biodro materac jest cały. Podobnie jest z barkami. Możliwe, że będzie działać.

Co do Decathlonu, to zauważę, że to wspomagacze imperium rosyjskiego
Pozostaje kupowanie używanych rzeczy pochodzących z decathlonu :P Niby z tego co czytałem wycofali się z Rosji, ale mocny niesmak pozostał i miejsca na moje prywatnej czarnej liście nie tracą.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

piechucki

  • Gość
Odp: Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 07:30 »
Ostatnio myślę, nad takim "Klymit Inertia X Frame". Chętnie też zasięgnę opinii o tym patencie z dziurami, które wypełniają się śpiworem. Działa to jak się śpi na boku?
Wygląda na to, że akurat po środku tam, gdzie wypadałoby biodro materac jest cały. Podobnie jest z barkami. Możliwe, że będzie działać.
Pod względem wygody działa, choć szału nie ma, natomiast warto zwrócić uwagę na "magiczny" współczynnik "R". Bez dodatkowego docieplenia od spodu tylko na ciepłe dni.

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4961
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 08:40 »
Niby z tego co czytałem wycofali się z Rosji, ale mocny niesmak pozostał i miejsca na moje prywatnej czarnej liście nie tracą.

Nie wycofali. Decathlon to tylko nazwa sklepu, choć część sklepów zamknęli ze względu na brak dostaw.
Jakby co lista sklepów tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Association_Familiale_Mulliez#Sp%C3%B3%C5%82ki_kontrolowane

Offline Mężczyzna Beder

  • Niech żyją rowerzyści !
  • Wiadomości: 182
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 15.05.2014
    • Facebook
Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 11:20 »
Hej używam chińczyka Naturehike. Działa bezproblemowo. Waga 550 g / R-value 2,1.  Bezproblemu wchodzi do frame baga. Na to idzie śpiwór cumulusa i śpi się komfortowo.



« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2022, 11:26 Beder »

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4961
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 11:46 »
śpi się komfortowo.

W jakich temperaturach?

Offline Mężczyzna Beder

  • Niech żyją rowerzyści !
  • Wiadomości: 182
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 15.05.2014
    • Facebook
Odp: Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 11:56 »
śpi się komfortowo.

W jakich temperaturach?
Letnich od 8+. On ma slabe R-value. Ale na lato jak znalazł. Musi być też dobry śpiwór.

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2781
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 13:05 »
W jakich temperaturach?
Letnich  od 8+. On ma slabe R-value. Ale na lato jak znalazł. Musi być też dobry śpiwór.

Myślę, że w zimie też nie będzie żle.
W porównaniu z karimatą (10mm) tu jest 65mm wysokości. A z karimatą w zimie dałem radę ;)

Wilkość po spakowaniu to niby 10cm x 30 a woreczek 70x35, to ile w końcu jest.

Offline Mężczyzna Beder

  • Niech żyją rowerzyści !
  • Wiadomości: 182
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 15.05.2014
    • Facebook
Odp: Karimata, mata czy materac
« 15 Kwi 2022, 13:17 »
Nie mam akurat pod ręką ale 10 x 30 realne. Ja to dość mocno zwijam i pakuję do frame baga /parówki od Ortlieba. Zajmuje ok 1/3 miejsca

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum