Autor Wątek: Zakopane  (Przeczytany 2072 razy)

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 09:23 »
Zakopane i Tatry w sierpniu mogą być dość traumatycznym doświadczeniem. Rozumiem, że liczysz się z korkami i trudnością ze znalezieniem miejsca parkingowego, ale podejrzewam, że i tak możesz być zaskoczony. Ja trzymałam się zawsze jak najdalej od Zakopca.

Co gorsza korki nie kończą się na drogach samochodowych. Nawet jeśli wyjdziesz na szlak o świcie i wybierzesz mało uczęszczane miejsce, czeka Cię powrót w tłumie. Wyjdziesz o 8? Będziesz szedł w tłumie cały dzień.

Orla Perć z racji swojej sławy jest bardzo zatłoczona. Chodzi tam sporo osób bez żadnego doświadczenia w górach - część radzi sobie dobrze, inni beznadziejnie, bo np. okazuje się, że mają lęk wysokości, nie znają podstawowych zasad bezpieczeństwa w górach czy mają nieodpowiednie buty. To wszystko sprawia, że jeśli źle się trafi, można utknąć w gigantycznej kolejce.

Główną trudnością na Orlej Perci jest ekspozycja i konieczność pokonania strachu na kilku odcinkach. Warto też mieć doświadczenie w łażeniu po szlakach z łańcuchami itp. albo chociaż poczytać o podstawowych zasadach. Koniecznie trzeba przygotować się na ewentualną nagłą zmianę pogody.

Tatry są zbyt piękne, by zniechęcać się do nich z powodu tłumów. Zostawiłabym je na koniec września, w sierpniu wybrałabym inny kierunek :)

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6699
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 09:30 »
Może 7 lat temu było z tym lepiej :)

Offline Mężczyzna kawerna

  • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Wiadomości: 1932
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 11:49 »

Ale żeście odkopali ;)  Od teraz to Odkopane...
... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 12:31 »
Heh, właśnie zastanawiałam się, o co chodziło mikiemu :P Porady rychło w czas ;)

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2460
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 13:24 »
Wyszła Ci z tego taka gorzka konstatacja. Po latach :)

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3420
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 13:37 »
Akurat to co Janus napisała o Tatrach i Zakopanym jest ponadczasowe ;)

Offline Kobieta emonika

  • Wiadomości: 1171
  • Miasto: Kościerzyna/Kaszuby
  • Na forum od: 26.05.2014
Odp: Zakopane
« 14 Lut 2018, 20:03 »
hehe Teraz się zastanawiam czy nie minęłam się z Krajewskim na Orlej w sierpniu 2011 :) Spotkałam tam wtedy  tylko dwie osoby :)
"Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność i daje więcej światła"

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Odp: Zakopane
« 15 Lut 2018, 07:29 »
hehe Teraz się zastanawiam czy nie minęłam się z Krajewskim na Orlej w sierpniu 2011 :) Spotkałam tam wtedy  tylko dwie osoby :)
Może tak właśnie było aczkolwiek już nie pamiętam. Swoją drogą dawno nie byłem w Tatrach

Tagi: małopolskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum