Autor Wątek: Jak motywować  (Przeczytany 3199 razy)

Offline Kobieta tynia

  • Wiadomości: 31
  • Miasto: Aleksandrów Ł.
  • Na forum od: 20.04.2011
Jak motywować
« 11 Maj 2011, 14:41 »
Od czasu, gdy córka (7 lat) opanowała jazdę rowerem w takim stopniu, że nie boimy się jej wypuścić dalej niż do lasu, pojawił się problem z motywacją :)

Wprawdzie młoda lubi jeździć na rowerze, ale najlepiej:
*nie po piasku
*nie po błocie
*nie po dziurach
*nie pod górkę :D

Ponieważ chciałabym aby była dobrym partnerem na dłuższe wycieczki, które planujemy, zastanawiam się, jak zmotywować ją do jazdy.

Zrobiłam jej już odznakę rowerową za przejechane 100 km, którą z dumą pokazała pani i koleżankom w zerówce.

Zastanawiam się nad innymi sposobami motywacji, może macie jakieś pomysły?

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Jak motywować
« 11 Maj 2011, 17:32 »
nie ciągnąć jej po piasku, błocie, dziurach i górkach, tylko po asfaltach  :wink:

może pttk'owska odznaka turystyki rowerowej ? albo na bikestacie niech sobie konto założy  :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna Księgowy

  • .::Kolarska Patologia::.
  • Wiadomości: 4025
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
Jak motywować
« 11 Maj 2011, 19:05 »
to dopiero będzie ryk:D
"maaaamooooo a on ma już 1000 ;)"
i bedzie wszystko tylko nie nauka i szkoła;D :mrgreen:  :mrgreen:
Jadę tam gdzie znika horyzont.
MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`|PGR 550km - 80h04`

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Jak motywować
« 11 Maj 2011, 21:09 »
zacytuję Memorka:

"Nic tak nie motywuje jak spotykani rowerzyści, którzy chwalą kondycję dziecka"
 :mrgreen:

Na zdjęciach PABLA z wypraw Klubiku Karpackiego widziałam tez ognisko z kiełbaskami (to chyba tez taki motywator...)
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2672
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Jak motywować
« 12 Maj 2011, 12:32 »
Myślę, że warto też dziecku jakiś określać jakiś celu. Mówić, że jedziemy do jakiegoś miejsca, albo, żeby coś zrobić. Chcemy dziś dojechać do ... bo tam jest coś ciekawego, albo bo tam można wykąpać się w jeziorze, albo bo tam będzie ognisko.

Offline Kobieta tynia

  • Wiadomości: 31
  • Miasto: Aleksandrów Ł.
  • Na forum od: 20.04.2011
Jak motywować
« 16 Maj 2011, 10:51 »
Dzięki za rady.

Najbardziej sprawdziła się ta z ogniskiem. Tyle że ognisko w ogrodzie a nie w trasie, bo po pierwsze jeszcze na kilkudniowe wycieczki nie jeździmy, a po drugie ja mam jakieś opory z rozpalaniem ogniska na dziko...

W każdym razie było ognisko i kiełbaski i ogólna radość dzieciaków. Ognisko i obietnica pikniku w połowie trasy to jak widzę bardzo dobre motywatory dla mojej Patrycji.

Waxmund - Dzięki za inspirację pttk - znalazłam na ich stronie coś takiego - Konkurs Turystyczna Rodzinka , może się skusimy :)

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Jak motywować
« 16 Maj 2011, 11:37 »
cieszę się że pomogłem, choć w kwestii wypraw z dziećmi jestem hmm..... no jeszcze mi dzieci muszą trochę urosnąć żebym z nimi zaczął jeździć  :wink:
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Jak motywować
« 16 Maj 2011, 13:48 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 20:33 PABLO »

Offline kudłaty

  • Wiadomości: 317
  • Miasto: Toruń/Drezno
  • Na forum od: 18.03.2011
Jak motywować
« 17 Maj 2011, 10:55 »
Nie wiem, na ile jeszcze nasze motywatory się sprawdzą, ale planujemy z żoną kupić i powiesić w pokoju u naszego synka jakąś kolorową, fajną mapę i razem z nim zaznaczać, gdzie już był i co zwiedził. Będziemy też mówić, że udajemy się w podróż na poszukiwanie najlepszych placów zabaw :) Z reguły ogniska, spanie w namiocie i interesujący "przygodowy" kontekst wyprawy to dla większości maluchów świetna zachęta. Oczywiście metody trzeba dopasowywać do wieku, ale tu chyba każdy z rodziców ma rozeznanie i potrafi oszacować, co na ich pociechy może zadziałać motywująco.

Offline Kobieta tynia

  • Wiadomości: 31
  • Miasto: Aleksandrów Ł.
  • Na forum od: 20.04.2011
Jak motywować
« 17 Maj 2011, 12:18 »
Pablo - a jak z tym rozpalaniem ogniska? Nikt nie miał do Was o to nigdy pretensji? Ja bym miała ochotę na takie ognisko w trasie, ale nie ukrywam, że się boję, że zaraz jakaś straż pożarna na sygnale przyjedzie  :roll:
A przy okazji - jestem pełna podziwu dla Waszych chłopców!  

Kudłaty - świetny pomysł z mapą! Tylko w pokoju córki trudno będzie znaleźć już kawałek wolnej ściany hmmm, może jej kupię jakąś mapę mini ;)


Pozdrawiam,
Marta

Offline kudłaty

  • Wiadomości: 317
  • Miasto: Toruń/Drezno
  • Na forum od: 18.03.2011
Jak motywować
« 17 Maj 2011, 12:25 »
W przypadku braku miejsca na ścianie proponuję utworzyć mapkę w dziale dla motywacji dużych dzieci, czyli w klubie zdobywców gmin :) jak widać nawet i my dorośli lubimy motywację (pretekst) do jazdy w postaci mapek.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Jak motywować
« 17 Maj 2011, 12:54 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 20:33 PABLO »

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2672
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Jak motywować
« 17 Maj 2011, 13:40 »
Cytat: "PABLO"
Dziękuję w ich imieniu, chociaż - powiem nieskromnie - biorąc pod uwagę ciężar wyjazdów z dziećmi - te słowa należą się raczej rodzicom ...

Raz jeden spotkaliśmy panią, która popatrzyła na Mateusza i powiedziała do mnie: "temu małemu to się nie dziwię, ale że panu tak się z nim chce jeździć to podziwiam" :mrgreen:

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Jak motywować
« 18 Maj 2011, 18:44 »
tynia, jedyne czego Ci potrzeba to rozmachu :D Nie bój się dzikich ognisk, po prostu je rozpal. Kup wielką mapę i powieś ją w kuchni albo w przedpokoju, niech mała zobaczy, że to jest ważne. Mini-mapa nie zadziała bo sprowadza wszystko do marginesu... My mamy mapę wielkości tarczy antyrakietowej na wschodnich sąsiadów, jest biało-czarna do samodzielnego zamalowywania krajów Europy, które odwiedziliśmy. Kolorowa, zapełniona plakatówkami i akrylami wcale nie jest dziełem sztuki, ale radość mamy wszyscy troje (plus pies). Mamy trochę łatwiej z tzw. motywacją bo całą trójką działamy aktywnie w harcerstwie, wyjeżdżamy na biwaki i regularnie jesteśmy w górach. Nieprzerwanie stoją u nas w ogródku namioty, Marysia zna podstawy pionierki i nie boi się outdooru. W tym roku już mamy wykupione bilety lotnicze na dwutygodniowa wyprawę rowerowa, jej pierwsza dłuższa (kilkudniowe już ma za sobą ). Podoba mi się pomysł z medalem za pierwsze 100 km, tylko ja nie pamiętam kiedy Marysi pierwsza setka stuknęła :)  
A teraz chyba najlepsza motywacja: pozdrowienia dla córeczki od koleżanki-rowerzystki z Irlandii,  Marysi (lat PRAWIE 7, ale nie było jeszcze urodzin, wiec nie wolno nam mówić inaczej niż 6.5):) Zachęcamy do obejrzenia naszych fotek, z chęcią popodziwiamy Wasze :)
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Bitels

  • Gość
Jak motywować
« 18 Maj 2011, 19:28 »
Naszego młodego nie trzeba motywować. Jakby mógł to rozpalił by ognisko na środku pokoju :D Jak zamierzamy gdzieś jechać, to opowiadamy mu o tym miejscu (oczywiście same pozytywy) o komarach i innych "przyjemnościach" nie wspominamy :D

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum