Autor Wątek: Polska - mapy papierowe  (Przeczytany 6246 razy)

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7073
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
jak z mapą
« 28 Cze 2011, 23:52 »
ja właśnie zazwyczaj kseruje mapy i wtedy sobie mogę po nich mazać do woli :)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2672
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
jak z mapą
« 29 Cze 2011, 13:06 »
Mi kiedyś mama zebrała cały atlas polski, który był dołączany, odcinkami, do Gazety Wyborczej. 1:230000. Nic nie trzeba rozszywać, wszystkie kartki luźne. Biorę te, które będą potrzebne i już. Ale my jeździmy szosowo, więc taka skala jest ok.

Offline Mężczyzna Zielkq

  • Wiadomości: 138
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 12.05.2010
    • http://mecenas-zielinski.pl
jak z mapą
« 29 Cze 2011, 16:08 »
Cytat: "Wilk"
Lepiej to po prostu zeskanować cały atlas, a potem drukować interesujące nas fragmenty, nie trzeba się bać o stan atlasu (cały zalaminowany to będzie poza tym ważył tonę i zajmował nielicho miejsca), a wozić je zgięte na pół w koszulce formatu A3

Nie no, chyba nikt nie myśli o tym, aby cały atlas wozić ze sobą. W sumie drukowanie kartek nie jest takim głupim pomysłem - mając raz zeskanowane nie trzeba tego po raz kolejny przerabiać, jeżeli coś się zniszczy. Tylko jedno pytanie, bo ostatnie zdanie rozumiem na dwa sposoby: (1) wszystkie części, które są potrzebne ładujesz do jednej koszulki i następnie szukasz w niej tej odpowiedniej, czy (2) każdą kartkę do osobnej koszulki? :)
Cytat: "memorek"
Mi kiedyś mama zebrała cały atlas polski, który był dołączany, odcinkami, do Gazety Wyborczej. 1:230000.

Wyborcza to kiedyś co chwile coś takiego wypuszczała - czy to Polskę, Europę, czy nawet w szufladzie mam jakieś części 'świata'... ;)
Pozdrawiam

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
jak z mapą
« 29 Cze 2011, 20:08 »
Cytat: "Zielkq"
Tylko jedno pytanie, bo ostatnie zdanie rozumiem na dwa sposoby: (1) wszystkie części, które są potrzebne ładujesz do jednej koszulki i następnie szukasz w niej tej odpowiedniej, czy (2) każdą kartkę do osobnej koszulki? :)

Ło matko, Zielkq, zrób tak, jak Ci wygodnie! :)

Offline Mężczyzna Zielkq

  • Wiadomości: 138
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 12.05.2010
    • http://mecenas-zielinski.pl
Odp: jak z mapą
« 30 Cze 2011, 00:21 »
@Janusushi, wygodnie byłoby właśnie każdą w osobnej, aby nie bawić się w przekładanie, ale pierwsze skojarzenie miałem z opcją 'wszystko do jednego' i tylko z ciekawości pytam. ;)

Offline Mężczyzna krzychu

  • Wiadomości: 271
  • Miasto: Rzeszów/Rymanów
  • Na forum od: 04.07.2011
Odp: Mapy papierowe
« 19 Lip 2011, 14:52 »
Ja nigdy nie używam atlasów, może przez to, że nie jeżdżę na długie wyprawy a na kilkudniowe wycieczki. Bazuję na mapach w skali 1: 50 000 czy 1: 100 000, do tego biorę jakąś sztukę w mniejszej skali. Ważne, żeby było dokładnie, mogę wieźć nawet 10 sztuk :)   

saimon1987

  • Gość
Odp: Mapy papierowe
« 25 Lip 2011, 16:30 »
Z google maps korzystam tylko podczas planowania długości trasy. A z papierowych używam aby skala wynosiła min. 1:150 000. Jeżdżąc po górach czasami drukuje szlaki górskie z poziomicami.

Offline arkuus

  • Wiadomości: 4
  • Miasto:
  • Na forum od: 10.08.2011
Odp: Mapy papierowe
« 10 Sie 2011, 15:32 »
Potwierdzam. :) Papierowe Google Maps są idealne. :)

Offline Mężczyzna Zielkq

  • Wiadomości: 138
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 12.05.2010
    • http://mecenas-zielinski.pl
Odp: Mapy papierowe
« 10 Sie 2011, 21:30 »
Macie jakiś specjalny system 'wyciągania' map z tego? Jak próbowałem drukować to do pdf'a to wychodzi strasznie rozmazane...

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7326
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Mapy papierowe
« 10 Sie 2011, 21:41 »
jest takie coś jak "mobile atlas creator", zrzuca w wybranej skali obszar z OpenStreetMap..

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Mapy papierowe
« 11 Sie 2011, 11:37 »
tu jest opis jak ściągnąć mapy google w jpg'u na komputer:
http://www.dq.winsila.com/tips-tricks/how-to-capture-large-maps-from-google-maps.html

sprawdzone, działa.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna Zielkq

  • Wiadomości: 138
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 12.05.2010
    • http://mecenas-zielinski.pl
Odp: Mapy papierowe
« 11 Sie 2011, 12:05 »
Dziekuję, potestuję oba sposoby  :D

Offline Mężczyzna aleks172

  • Wiadomości: 6
  • Miasto: Mielec
  • Na forum od: 23.03.2013
Mapa
« 23 Mar 2013, 22:22 »
Witam . Zacznę od tego , że mam na imię  Aleks i jestem tutaj nowy .Mógłby mi ktoś z doświadczonych napisać , jaką mape polski  najlepiej wybrać ? , jaką skale itp . Może ktoś  by mi polecił jakiś konkretny przewodnik, który warto zakupić . Chcę tylko dodać , że jestem lajkiem w tym sprawach . Mam zamiar w tym roku kupić dobry rower .Na wakacje wyruszyć w podróż  i zwiedzać całą Polskę ^^ . Na pewno zachaczę o Mazury , ponieważ tam zawsze chciałem pojechać , a nigdy nie miałem okazji, i to rowerem ^^.Mam jeszcze 2 pytanka  .Pierwsze : Używacie gps , czy też nie ?  Oraz  drugie : Wyznaczacie sobie trasę , czy czasami lubicie na oślep ?:) .Ps: Jeżeli nie ten dział ,  to przepraszam ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2013, 15:55 aleks172 »

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Odp: Mapa
« 24 Mar 2013, 07:48 »
Według mnie najlepiej mieć ogólnie wyznaczoną trasę, wspomagać sie GPSem, wieczorem oglądać mapę i też fajnie czasem jak ten GPS nawali i pojeździ się trochę na czuja ;) Jechaliśmy np. z Olsztyna do Nidzicy i przypadkiem natrafiliśmy na świetny chyba czerwony szlak, który krętymi asfaltowymi pagórkami przeprowadził nas lasami do Nidzicy. To był strzał w dziesiątkę. Trzeba się rozglądać ;)

Offline Mężczyzna endriu68

  • Wiadomości: 206
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 21.11.2011
Odp: Mapa
« 24 Mar 2013, 09:34 »
cześć , ja biorę wojewódzką mapę, szukam , czy są boczne , utwardzone, zakreślam flamastrem  , porównuję z atlasem, z bikemap.
Na wycieczkę zabieram wycięty i posklejany z atlasu fragment
W praktyce różnie wychodzi, błądzenia i pomyłki też są fajne , jeśli nie zapada noc.
Zacznij jeździć z obojętnie jaką mapą , im dokładniejsza ,wiadomo tym lepsza. GPS dobra sprawa, ale droga. Staram się jechać wg. planu.



Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum