Autor Wątek: Śpiwór dla dziecka  (Przeczytany 8704 razy)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Śpiwór dla dziecka
« 23 Kwi 2011, 22:32 »
Nurtuje nas kilka pytań. Zamierzamy skoczyć na kilka dni pod namiot z córką (będzie miała wtedy 1,5 roku).

Czy zabieracie na wyjazd z dzieckiem 3 maty, czy tylko dwie? Czy z małym dzieckiem da radę zmieścić się na dwóch matach, czy będzie za wąsko?

Jaki śpiwór dla dziecka? Czy jest sens kupować stricte dziecięcy, taki jak - http://www.e-horyzont.pl/spiwor-syntetyczny-dzieciecy-moss_33377t.html np. Fjord Nansen Moss. Dziecięce, oprócz tego, ze są krótsze, są również węższe, co pozytywnie wpłynie na termike. Jakieś inne spiwory możecie polecić?
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 23 Kwi 2011, 22:47 »
Wg naszych doświadczeń 2 maty (50 cm szer) wystarczają.
Co do śpiworów - patent z dwoma śpiworami połączonymi i dzieckiem pomiędzy mną i żoną nie zdał egzaminu - za duża pustka powietrzna w przestrzeni pomiędzy mną a żoną i wentylacja przez okolice szyi - śpiwór nie leży na dziecku, tylko jest napięty przeze mnie i żonę.
Na następny wyjazd będziemy optować za dodatkowym śpiworem. Ewentualnie system 1 osoba dorosła + dziecko (ale wtedy jest problem z zapięciem śpiwora przy ciasnym śpiworze)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 24 Kwi 2011, 10:34 »
Raczej każdy ma swój :) tak jak Tomzoo pisze..
Jak dziecko/druga połowa ma tendencję do częstych zmian pozycji to jest to zestaw obowiązkowy.
Zwróć uwagę, że dzieci mają znacznie gorszy poziom komfortu (znaczy się śpiwór musi być "cieplejszy"). Spokojnie można "poświęcić" zimowy spiwór dla dziecka (a ty sam marznij w letnim :) ). W razie spadku temperatury dziecko można jeszcze okryć "nogami" śpiwora.
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2672
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 24 Kwi 2011, 20:36 »
Nasze dzieci zawsze miały osobne "dorosłe" śpiwory. Żeby nie grzać pustej końcówki śpiwora, zawiązywaliśmy go sznurkiem poniżej nóg dziecka. Tworzyło to krotki śpiwór i nieużywany "odwłok".

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 24 Kwi 2011, 21:25 »
Patent ze skracaniem spiwora znam, ale problem pojawia się moim zdaniem z szerokością. Na 1,5 roczne dziecko śpiwór o szerokości 75-80cm jest zdecydowanie za szeroki.

Np. Deuter Starlight http://www.aktywnysmyk.pl/spiwory/102-spiwor-dzieciecy-deuter-little-star-exp.html ma szerokośc tylko 58 cm.

P.S.
Chociaż w naszym przypadku pewnie skończy się na Fjordzie, Deuter jest lekko przydrogawy.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 24 Kwi 2011, 22:14 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 20:34 PABLO »

Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 26 Kwi 2011, 08:15 »
No to ja będę oryginalny  :wink: Piąty rok jeździmy we dwa śpiwory - trzeba być twardkim.
Karimaty też bierzemy dwie i bez problemu się na nich mieścimy. Śpiwory łączymy razem. W takim przypadku najlepiej jest, gdy Natalia śpi po zewnętrznej. Gdy miała rok, dwa mieściła się nawet do jednego śpiwora razem z Justyną.
A na koniec bonus: w Armenii mieliśmy tylko jeden śpiwór na trzy osoby  :D

Offline Kobieta marchele

  • Wiadomości: 4
  • Miasto:
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 28 Lis 2011, 14:30 »
odkopujac troszke temat mam pytanie - planujemy wyprawe rowerowa z dwojka dzieci (wowczas rok i 3 lata). spanie m.in. pod namiotem. co byscie polecali (mate, materac?), zeby dzieciaki nam po pierwszej nocy nie zastrajkowaly? do tej pory spalismy na dmuchanych materacach, ale to i waga, i miejsce, i czas. bede wdzieczna za wszelkie sugestie  :)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 28 Lis 2011, 14:46 »
My osobiście stosujemy dla 2 dorosłych i 1 dziecka (2,5 roku) 2 karimaty + koc polarowy (cienki) na wierzch. Wg mnie nic więcej nie potrzeba - no oprócz śpiwora dającego radę w danych warunkach termicznych. Kocyk daje możliwość rozpięcia śpiworów i spania jak pod kołderką jak jest ciepło. Nie śpi się na samej piance.
Ewentualnie samopompy lub materacyki - najlepiej jakby te były połączone jakimś trokiem paskiem - co by się nie rozsuwały. Ale to i cięższe i bardziej czasochłonne niż karimaty ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 28 Lis 2011, 21:40 »
odkopujac troszke temat mam pytanie - planujemy wyprawe rowerowa z dwojka dzieci (wowczas rok i 3 lata). spanie m.in. pod namiotem. co byscie polecali (mate, materac?), zeby dzieciaki nam po pierwszej nocy nie zastrajkowaly? do tej pory spalismy na dmuchanych materacach, ale to i waga, i miejsce, i czas. bede wdzieczna za wszelkie sugestie  :)
Chyba nie ma opcji, zeby dzieciaki w takim wieku zastrajkowały, niezależnie od tego w jakich warunkach będziecie je usypiali. Gdyby były starsze i wychowane w cieplarni, to można byłoby mieć obawy - choć i tu mam poważne watpliwości, bo od wielu lat otoczona jestem dziećmi (własnym i cudzymi :D) i nie spotkałam się nigdy z takim, które nie lubiłoby namiotu. Jeśli to ma byc wyprawa rowerowa, to ważne jest pytanie kiedy i gdzie jedziecie. Włochy w lipcu - bardzo lekka karimata. Norwegia w październiku.... :) Karimaty są lekkie i nic w nich nie szwankuje (poza tym, że np jakiś pies przybłeda nam kiedys jedną poobgryzał na campingu), zwijasz, przytraczasz i do przodu.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Kobieta marchele

  • Wiadomości: 4
  • Miasto:
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 28 Lis 2011, 23:21 »
namiot dzieci lubia, tylko do tej pory spalismy na wielkich dmuchanych materacach. teraz wyjazd rowerowy, wiec te materace odpadaja. polnocna Hiszpania na poczatku maja  :)

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 30 Lis 2011, 00:29 »
A tak odpowiadajac na pytanie to latem w rumunii mielismy outwelle. To dobre spiwory ale na goracy lipiec troche przesadzilismy, kazdej nocy lezaly sklebione w rogu namiotu a my ledwo dyszelismy z upalu. Jezdzimy z 7-letnia corka:-)

Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 21 Sty 2013, 10:46 »
Odkopię ten wątek.
Zaczynam kompletować ekwipunek dla dzieci. I myślę o śpiworach. Chłopaków mam dwóch: 3 latek i 1,5-roczniak.
Śpiwory pod namiot (czyli ciepłe), ale nie tylko na wycieczki rowerowe, ale też w góry (i tu kluczowa jest waga i objętość). Nie mam pojęcia na jaką długość śpiwór im kupić. 120, 150, 180cm? (180cm za duże, 120cm za mało rozwojowe...). Nie chciałabym wymieniać spiworów co 2 lata, z drugiej strony żeby mi się chłopaki w nich nie "topiły".
Macie jakieś sprawdzone modele/rozwiązanie?

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 21 Sty 2013, 11:30 »
to nie mój pomysł, bodajże Remigiusza. Z tego co pamiętam ma śpiwory normalne dla dorosłych, ale zawiązuje śpiwór jakby odwłok tworzy i dziecko nie "topi się" w nim. Ja też mam normalny śpiwór dla dziecka i jest ok.


Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 21 Sty 2013, 12:13 »
to nie mój pomysł, bodajże Remigiusza
Nie mój, ja nie zawiązuję, nie widzę takiej potrzeby. Natalia własny śpiwór dostała w wieku 5 lat, wcześniej spała razem z nami w dwóch połączonych.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum