Autor Wątek: Śpiwór dla dziecka  (Przeczytany 9536 razy)

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 8 Lip 2013, 10:23 »
zawiązuje śpiwór jakby odwłok tworzy i dziecko nie "topi się" w nim
Z Waszych wypowiedzi wynika, że macie raczej problem z "topieniem" się dzieci w dorosłych śpiworach.
U nas jest odwrotnie. Syn mi ze śpiwora "wychodzi". No szlag mnie trafia, jak w nocy muszę się budzić do pół godziny i go w śpiwór wkładać (konia, co jest bezwładny i waży 15kg!), normalnie zdarza się, że całkiem ze śpiwora wylezie i pałęta się on nam gdzieś w nogach.
Znacie jakiś patent na rozwiązanie tego problemu? Nie wiem, szelki mu doszyć, czy co?
Śpiwór mamy taki dorosły-dziecięcy, 160cm długości, ale szerokość dorosła - i to może jest problem? Niestety silne zawiązanie kaptura i ściągacza nie wchodzi w rachubę, bo na to syn nie pozwala.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 8 Lip 2013, 12:51 »
mi też wyłazi. Moja nie zasypia pod śpiworem tylko na śpiworze. Jak śpi jak kamień to wtedy delikatnie ją zamykam w śpiworze lub też śpimy pod dwoma razem tak jak pod zwykłą kołdrą.
Jakaś klaustrofobia czy co?

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10681
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 8 Lip 2013, 22:23 »
Naszych dzieciakom żona uszyła taki specjalny śpiworek z rękawami, w którym dzieciak mógł się dowolnie wiercić, nie będąc skrępowanym i jednocześnie nigdy się nie wygrzebywał, bo "śpiworek" był zapięty pod szyję.

Offline kajtostany

  • Wiadomości: 9
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 24.07.2013
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 1 Wrz 2013, 20:38 »
Czołem,

wróciliśmy właśnie po 3 tygodniach. Pierwszy wyjazd, na którym Kajtek spał w swoim śpiworze.
Kupiliśmy normalny dorosły śpiwór - Małachowskiego (by spinał się z moim śpiworem). Kajtek bardzo chętnie w nim zasypiał i spał, oczywiście rozkopywał się co jakiś czas, ale to norma także w domu, więc po prostu czasem trzeba go poprawic i tyle.
Robiliśmy tak, że jeden śpiwór pod spód na karimaty, drugi miał Kajtek, a trzecim przykrywałam się z mężem. Wszystko sprawdziło się idealnie. Pewnie jakby było zimniej pokombinowalibysmy z jakimś innym układem śpiworów i ich spinaniem, ale póki co pogoda nad Bałtykiem się udała wyśmienicie.
Nie zauważyłam, żeby Kajtek jakoś sie topił w tym śpiworze. Zawiązaliśmy mu na jedną noc końcówkę, żeby był na jego wzrost, ale wtedy bardzo szybko z niego wychodził, więc później spał normalnie.
Wydaje mi się, że nie ma co przepłacać za śpiwory dedykowane dzieciom. Taki dla dorosłych sprawdza się doskonale.
A Kajtka do śpiwora przekonał jego ukochany Miś Muki:) Polecam dla wszystkich dzieciaków, a przede wszystkim tych niechętnych śpiworkom.

Pozdrawiam,
Ola Fasola
kajtostany.peron4.pl
kajtostany.peron4.pl

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 1 Wrz 2013, 21:56 »
My też wróciliśmy z 2,5-tygodniowego wyjazdu częściowo pod namiotem.
Ostatecznie po wielu dywagacjach, co i jak długie kupić, zdecydowaliśmy się na zakup dla dzieci śpiworów puchowych szytych na wymiar. Kupiliśmy dwa śpiwory o długości 150cm (na dorosłe się nie zdecydowaliśmy, bo ja nie wiem, czy syn będzie miał 160, czy 220cm, czy mam mu kupić M, czy XL). Dla nas kluczowa jednak była niska waga, ciepłota i duża kompresja (wycieczki w góry).

Problem, o którym kiedyś pisałam: "wychodzenia" dzieci ze śpiworów (młodszy syn potrafił tak wyjść, że spał w poprzek nad naszymi głowami) po paru próbach rozwiązujemy tak, że rozbijamy się lekko z górki, wtedy dzieci nie wychodzą, ale raczej wpadają w śpiwory.

Offline kajtostany

  • Wiadomości: 9
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 24.07.2013
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 9 Paź 2013, 10:21 »
My się zastanawialiśmy nad puchowymi, ale ceny nas skutecznie odstraszyły. Chyba, że macie jakieś tanie miejsce?
kajtostany.peron4.pl

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 9 Paź 2013, 20:13 »
My zamówiliśmy w krakowskiej firmie Explo. Nie wiem, czy drogo, czy tanio, taki na 160cm, nienajtańszy z oferty (nie najmniej puchu i bardzo lekki) zapłaciliśmy 570PLN.

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 4 Cze 2014, 14:30 »
Podbijam temat.
Przeczytałem cały ale dalej mam wątpliwości, głównie dla tego, że na rynku tyle tego jest, a i budżet mam ograniczony (do 250 zł max).
Ogólnie nie wiem co będzie odpowiednie dla Młodego czyli mam mętlik w głowie.

Obecnie moje typy to:
HUSKY KIDS MERLOT -10°C,
HUSKY KIDS MAGIC -12°C,
HUSKY KIDS MILEN -5°C,
REK X2 JR,
ŚPIWÓR KILÓWKA L,
Pinguin BLIZZARD JUNIOR,
Pinguin Savana,
Pinguin treking

Najciekawsza dla mnie jest kilówka Małachowskiego. Pytanie czy wystarczy dla rocznego dziecka jeśli chodzi o termikę.
Jak by się dało to proszę o typy zakupowe czyli konkretny model, a nie ogólnie nazwę producenta.
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 4 Cze 2014, 19:19 »
Kilówka Małacha raczej będzie za słaba - zakładam, że piszesz o wersji dla dorosłych. Z Pinguina zdecydowałbym się na Mistral Junior  - ze względu na ilość wypełnienia = termikę.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 12 Cze 2014, 11:53 »
Chyba zdecyduję się a tego Pinguina. Parametrowo-cenowo to chyba niczego lepszego nie znajdę. Dzięki za podpowiedź.
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna micaj

  • Wiadomości: 1
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 22.04.2013
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 30 Cze 2014, 11:04 »
A co z Deuterem? Mają, przynajmniej ja widziałem, dwa modele. Jedne większy, drugi mniejszy. Oczywiście nie podają termiki, ale kto w poprawnej Europie zrobi testy na dzieciakach? :)

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 6 Lip 2014, 17:04 »
Pinguin Mistral Junior jak na razie bardzo dobrze sie sprawuje. Dziecku jest ciepło i śpi spokojnie.
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 6 Lip 2014, 18:40 »
A co z Deuterem? Mają, przynajmniej ja widziałem, dwa modele. Jedne większy, drugi mniejszy. Oczywiście nie podają termiki, ale kto w poprawnej Europie zrobi testy na dzieciakach? :)

Testy robi się na manekinach. Dzieciaka po prostu w normie nie uwzględnili. Śpiwory Deutera niczym nadzwyczajnym nie zachwycają. Przynajmniej na tyle żeby był sens płacić za nie 30% więcej niż za tzw. "średnią półkę".
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline kajtostany

  • Wiadomości: 9
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 24.07.2013
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 29 Lip 2014, 23:24 »
My zamówiliśmy w krakowskiej firmie Explo. Nie wiem, czy drogo, czy tanio, taki na 160cm, nienajtańszy z oferty (nie najmniej puchu i bardzo lekki) zapłaciliśmy 570PLN.
Niby jak na puch to spoko cena, ale i tak tyle nie mieliśmy i dobrze, bo w planach Afryka to puch nam się specjalnie nie przyda;)

A w czym spały wasze dzieciaki jak mialy około 3 miesięcy? Za chwilę wyjazd i póki co to myślę o śpiworku niemowlęcym z polara... jakieś inne patenty?
« Ostatnia zmiana: 29 Lip 2014, 23:29 kajtostany »
kajtostany.peron4.pl

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Śpiwór dla dziecka
« 13 Sie 2014, 22:43 »
hej też musze kupić - noce we wrześniu  moge byc bardzo zimne i martwie sie że my zmarzniemy, bo dziecko między rodzicami w środku ma mega ciepło.

Skałniam się ku opcji- kup lepszy śpiwór niż masz będziesz go mógł sam używać. Co polecacie - lekkiego- żey mozna było spac w okolicach zera?

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum