Autor Wątek: zakup namiotu wyprawowego  (Przeczytany 271313 razy)

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 421
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 29 Sie 2024, 21:37 »
Napiszcie jeszcze co to jest "15D silicon nylon". Do czego to porównać? 2000, 3000 mm słupa wody? Czy to będzie wystarczające na konkretną ulewę?

Edit. Już doczytałem. 3000. Co to znaczy 15D, też już wiem. Kolorystyka nie jest idealna i trochę ciężki. 1,75 kg.  Trzeba to przemyśleć.
« Ostatnia zmiana: 29 Sie 2024, 22:25 TripRider »

Offline Mężczyzna pawelpodroznik

  • Wiadomości: 236
  • Miasto: Gajówka, Pogórze Izerskie
  • Na forum od: 18.04.2014
    • http://www.MagiczneIzery.pl
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 31 Sie 2024, 21:06 »
Kupiłem po analizach ten namiot:

https://en.columbus-outdoor.com/ultra-1-tienda-de-campa-a-ultra-ligera-333.html

i po kilkunastu nocach w namiocie z deszczem też  - jestem zadowolony. W środku wielkość OK. Idzie się nawet przebrać (mam 187cm). Lekki i mieści mi się do toreb bikepacking.
--
Rower to moja wielka pasja :) Wszystkich pasjonatów zapraszam na piękne Pogórze Izerskie. Są tu świetne trasy na każdy rodzaj roweru. Dla rowerzystów zawsze znajdę miejsce na namiot i podpowiem moje ulubione szlaki :)

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 421
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 2 Wrz 2024, 12:04 »
Ten Columbus wydaje się być bardzo dobry. Niestety, chyba nie jest już nigdzie dostępny. W Tekkinn widzę tylko wersję 2-osobową.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 387
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 2 Wrz 2024, 14:42 »
Wygląda jak klon MsRowej Hubby. Tyle że hubba ma jednak bardziej pionowe ścianki, co ma znaczenie w przypadku wystepowania kondensacji.

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 421
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 3 Wrz 2024, 18:45 »
Jeszcze gonię króliczka  ;)

Wpadł mi w oko takie namioty.

Naturehike Taga
https://www.amazon.pl/Naturehike-Ultralekki-Plecakowy-Jednopoziomowy-Rowerowy/dp/B0B4SG124L/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

+ Dobra cena
+ Tunelik na pałąk
+ Aluminiowy stelaż
+ Dodatkowy przedsionek
+ Waga 1,25 kg
+ Tropik połączony z sypialnią, co ułatwia rozkładanie w deszczu.

- Ostatni plus jest też minusem. Wysoka kondensacja. Część użytkowników w komentarzach na Amazonie na to narzeka.

Tu jest recenzja, z której wynika, ze plusy przeważają nad minusami.
https://ginvilla.blogspot.com/2018/05/namioty-naturehike-taga-1-czesc-1.html

Ferrino Light 1 Pro
https://www.amazon.pl/Ferrino-Light-Pro-Namiot-gladki/dp/B08Y4X449L/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

+ Tunelizewnętrzne na pałąki - można rozbić najpierw tropik, a później dołożyć sypialnię - przydatne w deszczu.
+ Aluminiowy stelaż
+ Waga 1,50 kg

- mało opinii n/t użytkowania, kondensacji.

Ktoś z Was użytkował któryś z tych namiotów?
« Ostatnia zmiana: 3 Wrz 2024, 18:59 TripRider »

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2784
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 3 Wrz 2024, 19:05 »
No to się wypowiem ;)
Dobra cena - zbyt niska jak na taka wagę i podane właściwości, przecież to dwójka.

Tunelik na pałąk - wada nie zaleta - utrudnia szybkie zwijanie/rozbijanie namiotu.

Aluminiowy stelaż - to norma (wolałbym jednak wiedzieć jaka średnica rurek)

Przedsionek - daję plus

Waga  1.25 to 1 czy dwójka? (czasami podają bez szpilek, worka  np. - sprawdzić)

Tropik połaczony z sypialnią - moim zdaniem utrudnia rozkładanie w czasie deszczu (zresztą to rozkładanie w deszczu to taki mit (że niby podwieszanie wcześniej sypialni coś daje)).

W czasie deszczu ważna jest szybkość rozkładania namiotu, narażenie sypialni na deszcz u mnie to jest 30s max w czasie rozkładania a  wynika z prostoty konstrukcji/rozkładania.
A tutaj mamy niesamonośną konstrukcję - trzeba się bujać z naciągami aby to w miarę stało.

Nie brałbym.
« Ostatnia zmiana: 3 Wrz 2024, 19:14 sinuche »

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3785
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 3 Wrz 2024, 19:51 »
U mnie brak samonośności dyskwalifikuje całkowicie namiot. Bardzo często rozkładam tak, że tropik jest z jednej strony luźny, z drugiej trzyma się butelki wody albo sakwy. Nie wbijam szpilek itd.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 3 Wrz 2024, 20:58 »
Naturehike Taga

Namiot nie jest samonośny. Opiera się na jednym pałąku z poprzeczką i szpilkach. Dla mnie to dyskwalifikacja, ale są tacy, co powiedzą, że to w niczym nie przeszkadza. Za to zewnętrzny stelaż to duża zaleta. Dla mnie oczywiście, bo znów są tacy, co wolą rozbić najpierw sypialnię, a potem narzucić na to tropik. Ja wolę jak wszystko jest razem.

Ferrino Light 1 Pro

Typowy tunel. Znów brak samonośności. Ja odradzam. Ktoś inny pewnie Ci poleci.

U mnie brak samonośności dyskwalifikuje całkowicie namiot. Bardzo często rozkładam tak, że tropik jest z jednej strony luźny, z drugiej trzyma się butelki wody albo sakwy. Nie wbijam szpilek itd.

A są jeszcze namioty, które nie potrzebują butelki, by naciągnąć przedsionek. Np Naturehike Cloud Peak 2. Konstrukcyjnie jest rewelacyjny, chociaż oczywiście jest cięższy od innych wolnostojących namiotów.

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 692
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 4 Wrz 2024, 08:05 »
... Wpadł mi w oko takie namioty.

Naturehike Taga
https://www.amazon.pl/Naturehike-Ultralekki-Plecakowy-Jednopoziomowy-Rowerowy/dp/B0B4SG124L/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

Miałem i zdecydowanie nie polecam. Po nocy, szczególnie w miejscach o większej wilgotności lub w chłodniejszych, w rogach na podłodze zbierała się woda. Kondensacja okropna, czasem aż kapało po nosie  :) W suchym klimacie ujdzie, u nas nie bardzo. No i nie jest samonośny, po zakupie takiego (Star River 2) doceniłem szybko zalety.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1514
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 4 Wrz 2024, 08:34 »
Czy on ma rzeczywiście osobną sypialnię, czy jest jednopowłokowy a ma tylko siatkowane wejście?
Na żadnym zdjęciu nie idzie tego wyczaić.


Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 421
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 4 Wrz 2024, 11:40 »
Czy on ma rzeczywiście osobną sypialnię, czy jest jednopowłokowy a ma tylko siatkowane wejście?
Na żadnym zdjęciu nie idzie tego wyczaić.

Raczej jednopowłokowy i siatkowane element. Na filmikach na Youtube to widać.

Miałem i zdecydowanie nie polecam. Po nocy, szczególnie w miejscach o większej wilgotności lub w chłodniejszych, w rogach na podłodze zbierała się woda. Kondensacja okropna, czasem aż kapało po nosie  :)

Tym wpisem w zasadzie rozwiałeś moje wątpliwości... Dzięki.

Do tej pory namiotowałem w Polsce i raz w UK. Nigdy nie miałem problemu z twardym podłożem i nie widzę konieczności samonośności. Ale... Wsłuchując się w Wasze rady zaczynam się ku temu skłaniać. Im dłużej się zastanawiam, tym myślę nad zwiększeniem budżetu. Na pewno nie do ponad 2000zł za MSR, ale ~1000zł jest możliwe.
Jednak te kwestie są must have:
- do 1,5 kg,
- wejście z boku,
- aluminiowy stelaż,
- dobra kondensacja,
mile widziane najpierw rozkładanie tropiku, a dopiero później wkładanie pod niego sypialni (przydatne we razie deszczu).

Fajnie wygląda ten Ferrino. Brak mu tylko samonośności. Nie wiem jak z kondensacją.
https://www.amazon.pl/Ferrino-Light-Pro-Namiot-gladki/dp/B08Y4X449L/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8
« Ostatnia zmiana: 4 Wrz 2024, 11:46 TripRider »

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 4 Wrz 2024, 13:14 »
mile widziane najpierw rozkładanie tropiku, a dopiero później wkładanie pod niego sypialni (przydatne we razie deszczu).
To teoria. W praktyce działa to inaczej. Sypialnię pod tropik podwieszasz raz, przy pierwszym rozbiciu namiotu zaraz po zakupie. Potem już tego nie ruszasz. Zwijasz namiot razem z podwieszoną sypialnią i tak samo rozwijasz. Dlatego to jest takie szybkie, fajne, wygodne i rewelacyjne podczas deszczu. Ale uwaga: namioty z zewnętrznym stelażem są cięższe od tych z wewnętrznym. Nie pytaj dlaczego. Nie wiem. Tak po prostu jest.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 387
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 4 Wrz 2024, 14:11 »


Ktoś z Was użytkował któryś z tych namiotów?

Miałem tagę, jeszcze w czasach wędrówek z plecakiem. Odsprzedałem - nie polecam.
Pal licho kondensację, bo z tym można sobie radzić. Ale taga, a przynajmniej mój egzemplarz miał strasznie ciasne pasowanie stelaża do powłoki namiotu. Żeby go napiąć, to trzeba się było nieźle namęczyć, a jak miałeś mokre ręce to zapomnij.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 387
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 4 Wrz 2024, 14:17 »

Jednak te kwestie są must have:
- do 1,5 kg,
- wejście z boku,
- aluminiowy stelaż,
- dobra kondensacja,
mile widziane najpierw rozkładanie tropiku, a dopiero później wkładanie pod niego sypialni (przydatne we razie deszczu).



Kup sobie decathlonowego forlclaza mt900 jednoosobowego. Nawet teraz jakaś obniżka jest na niego (650zl):
https://www.decathlon.pl/p/namiot-trekkingowy-kopulowy-forclaz-mt900-dla-1-osoby/_/R-p-305777?mc=8545744&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=pl_t-perf_ct-shopp_ts-bra_f-cv_o-roas_xx-brand&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiuC2BhDSARIsALOVfBJRfLbUFo2bvdVx2tl-PKMp8ySKuEQMoatUOQ6HpKdqrfSv4Fsr5sMaAhx5EALw_wcB

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum