Autor Wątek: zakup namiotu wyprawowego  (Przeczytany 271220 razy)

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 421
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 11 Wrz 2024, 14:47 »
d = denier = gramatura materiału. Zakładając dwie tkaniny z tego samego tworzywa i tak samo powleczone, tkaninę z większą gramaturą będzie trudniej przetrzeć czy rozerwać. Ale będzie też cięższa. Na wodoszczelność to raczej nie ma wpływu.

OK. To wszystko wynika z linku przedmówcy. Namiot, który podałeś ma tropik 10D. Namioty nad którymi się zastanawiam 15D, a inne nawet po kilkadziesiąt D.

Pytanie: Ile D, to kompromis pomiędzy lekkością, a trwałością?

Z wyjątkiem krów. Te głupie istoty rozdeptają wszystko, co stanie im na pastwisku, a namiot najchętniej by zjadły. I jest im obojętne czy jest to namiot z zewnętrznym czy z wewnętrznym stelażem. Przetestowane. Nie polecam.

Nie polecasz namiotu z zewnętrznym stelażem, sąsiedztwa krów, czy tego i tego? ::)

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 692
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 11 Wrz 2024, 14:55 »

Pytanie: Ile D, to kompromis pomiędzy lekkością, a trwałością?


Moim zdaniem 20D to rozsądna waga i wytrzymałość. Mam z takiej tkaniny i póki co nic złego się nie dzieje. No ale fakt, że nie jest strasznie ciorany. 

Cytuj
Nie polecasz namiotu z zewnętrznym stelażem, sąsiedztwa krów, czy tego i tego? ::)

No raczej obecności krów  :)
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 11 Wrz 2024, 15:04 »
No raczej obecności krów

No raczej :) Krowy to jednak kiepscy sąsiedzi.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 11 Wrz 2024, 15:08 »
Wydaje mi się, że zwierzęta nie biegają na oślep, a jak czują coś nowego to podchodzą do tego bardzo ostrożnie.

Z wyjątkiem krów. Te głupie istoty rozdeptają wszystko, co stanie im na pastwisku, a namiot najchętniej by zjadły. I jest im obojętne czy jest to namiot z zewnętrznym czy z wewnętrznym stelażem. Przetestowane. Nie polecam.
Nie tylko krów.
Yoshko kiedyś postawił namiot na ścieżce w lasku i w nocy odwiedziły go w sypialni sarny.
Potem miał nowy namiot.

Offline Mężczyzna marek.dembowski

  • Wiadomości: 1643
  • Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 11 Wrz 2024, 15:38 »
A @łatośłętka miał bliskie spotkanie z zającem, który chcąc przeskoczyć namiot trafił tylnymi łapami w tropik i zrobił w nim piękne dziury :P
Tak więc na zające też trzeba uważać ;D
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1513
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 11 Wrz 2024, 17:02 »
Mnie sypialnię podziurawiły ślimaki. Nie wiem tylko czy przez wygryzienie dziur czy wytrawienie płynami ustrojowymi gdym takiego gada zawinął w namiot.

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1281
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 12 Wrz 2024, 12:42 »
Wydaje mi się, że zwierzęta nie biegają na oślep, a jak czują coś nowego to podchodzą do tego bardzo ostrożnie.

Z wyjątkiem krów. Te głupie istoty rozdeptają wszystko, co stanie im na pastwisku, a namiot najchętniej by zjadły. I jest im obojętne czy jest to namiot z zewnętrznym czy z wewnętrznym stelażem. Przetestowane. Nie polecam.
Marabuta nie rozdeptały, ale konserwę wieprzową z przedsionka wyciągnęły i zjadły (wcześniej otwartą).
Wniosek: unikać pastwisk i zwierząt udomowionych.

edit (brak cytatu)
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2024, 13:08 qbab »

Offline Mężczyzna Siara_iwj

  • Wiadomości: 1000
  • Miasto: Sheffield
  • Na forum od: 19.11.2016
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 13 Wrz 2024, 08:39 »
Rozbiłem się kiedyś koło strumyka w Walii. Wieczorem przyszło stado owiec, żeby się napić. Obchodziły namiot, żadna na niego nie wpadła, tylko dużo beczały i głośno chłeptały wodę. Owce są ok.

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1513
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 17 Wrz 2024, 11:25 »
Czy już wybrał? @wojtek w innym wątku wymienił takiego:

https://www.thouswinds.com/products/thouswinds-sagittarius-sgr-1p-tent?srsltid=AfmBOoqn96SMXbMQ8T9fg0vRBf3acu5ADS_IieQ5Kvr73ZI-U7-C7MFN

Coś tam tysiaka przekracza ale jaki letki ;)

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 421
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: zakup namiotu wyprawowego
« 17 Wrz 2024, 13:50 »
Po długich analizach zdecydowałem się na Forclaz MT900 z Decathlonu. Wprawdzie kolor mi nie do końca pasuje, ale trudno.
Ten film mnie ostatecznie przekonał.
&ab_channel=Bushcraftowy

Kupiłem z dodatkową podłogą, która pozwoli (w razie deszczu) rozstawić najpierw tropik, a później sypialnię.
Za jakiś czas opiszę swoje doświadczenia z tym namiotem. Dzięki wszystkim za pomoc.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum