Autor Wątek: Szlaki PTTK - opinie  (Przeczytany 1886 razy)

Offline Mężczyzna Devil4

  • Wiadomości: 62
  • Miasto: Siemianowice Śląskie
  • Na forum od: 09.02.2012
Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 12:27 »
Witam,

To mój pierwszy samodzielny wątek na forum. Chciałbym zasięgnąć opinii wśród Was forumowicze, na temat szlaków rowerowych PTTK. Przeglądając forum natknąłem się jedynie na zdawkowe informacje o tych trasach, niektóre z zeszłego roku i starsze. Wydaje mi się, że turystyka rowerowa w naszym kraju rozwija się, dlatego postanowiłem założyć wątek, dzięki któremu można by dowiedzieć się w jakiej kondycji aktualnie znajdują się szlaki, które PTTK proponuje m.in. na swojej stronie internetowej. Jaka jest ich jakość, oznakowanie, walory krajoznawcze, zgodność przebiegu trasy z opisami? Czy warto wybrać się na wyprawę którymś z tych szlaków? Pozdrawiam! :)

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 16:07 »
Oczywiście nie wszystkie szlaki rowerowe PTTK są prowadzone przez taki syf jak na zdjęciu wilka. Czasem idą czystym głębokim piachem  ;)

Offline Mężczyzna Zielkq

  • Wiadomości: 138
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 12.05.2010
    • http://mecenas-zielinski.pl
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 17:30 »
...albo leśną przecinką po korzeniach, która powstała tam tylko dlatego, że wyżej leci linia wysokiego napięcia...  ;) (choć po kolegach wyżej widze, że w sumie nie trafiłem najgorzej...)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 17:33 »
I najważniejsze jest to, że oznakowania szlaków standardowo kończą się w połowie drogi..;)

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 17:48 »
Ogólnie uważam, że szlaki znakowane są dla ludzi, którzy potrzebują żeby ich ktoś prowadził za rękę, bo sami się gubią/boją/nie umieją zaplanować. Jest to świetna okazja żeby gdzieś pojechać, wrócić i nie wiedzieć gdzie się było, bo całą trasę odbyliśmy pilnując się kolejnych znaczków.

Oczywiście jeśli ktoś bez znaków czuje się niedobrze to znakowane szlaki są jak najbardziej dla niego, niech z nich korzysta, życzę udanych wyjazdów.

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6699
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 20:59 »
To samo możesz powiedzieć o jeździe z gpsem albo chociażby z drugą osobą która nawiguje ;)

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 21:28 »
A pewnie że mogę! Kto mi zabroni?  ;)

I co więcej, uważam że to prawda. A Ty nie uważasz, że kiedy sam myślisz o tym dokąd i którędy pojechać to zdecydowanie lepiej się orientujesz gdzie jesteś i lepiej pamiętasz później którędy jechałeś?

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6699
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 21:38 »
Zgadzam się.

Ogólnie uważam, że szlaki znakowane są dla ludzi, którzy potrzebują żeby ich ktoś prowadził za rękę, bo sami się gubią/boją/nie umieją zaplanować

Ale z tym się nie zgadzam. Zależy na co się nastawiam. Potrafię znaleźć się w terenie, ale jak ktoś inny prowadzi, albo jest łatwo znajdowalny szlak, to po prostu na czym innym się skupiam, np na widoczkach albo rozmowie ;)

Nie mówiąc już o tym, że większość szlaków turystycznych w Polsce i tak wymaga mapy i kompasu żeby się nie zgubić ;)

Offline Mężczyzna Czeker

  • Wiadomości: 213
  • Miasto:
  • Na forum od: 11.10.2011
    • rowerkiem.eu
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 10 Lut 2012, 23:28 »
Mogę odnieść się tylko do kilku oznakowanych szlaków rowerowych PTTK w rejonie Bartoszyc, Kętrzyna, Giżycka i Węgorzewa, Mrągowa. Kilka jest dobrze oznakowanych inne już niestety są słabo czytelne. Szlaki prowadzą po różnym terenie.
Osobiście wybierając jakiś szlak rowerowy PTTK - czytam o nim, przeglądam mapę/mapy, szukam co jeszcze mogę zobaczyć po drodze lub gdzie w bok uskoczyć kilka kilometrów dla lokalnej atrakcji turystycznej, krajobrazowej itp.
Generalnie tras rowerowych PTTK nie jest tak dużo jak mogłoby być. Może mało znakarzy jest w oddziałach i kołach PTTK.
Najważniejsze, że turystów rowerowych coraz więcej jest na tych szlakach z roku na rok.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 11 Lut 2012, 08:11 »
Zdecydowanie lepsze są szlaki Eurovelo, prowadzone przez ciekawe miejsca, najczęściej bocznymi drogami o małym natężeniu ruchu.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 12 Lut 2012, 20:40 »
ja mam mieszane uczucia, dobrym szlakiem który pamiętam był czerwony transroztoczański :)
nie jechałem całym, ale dużą jego częścią i był naprawdę spoko

Offline Mężczyzna biber

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Zabrze
  • Na forum od: 03.09.2006
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 18 Lut 2012, 20:27 »
Witajcie

Najważniejsze, że istnieje instrukcja znakowania szlaków.
http://www.kztt.org.pl/wstep.html
Cóż, że wykonanie...
Ale "papier" jest!

Pozdrawiam

Offline Mężczyzna Gallicjanin

  • Wiadomości: 351
  • Miasto: Tarnów
  • Na forum od: 10.01.2012
Odp: Szlaki PTTK - opinie
« 13 Maj 2012, 20:51 »
...
« Ostatnia zmiana: 5 Mar 2014, 13:12 Gallicjanin »

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum