Autor Wątek: Gorce- na której trasie kręcony był ten filmik?  (Przeczytany 745 razy)

Offline kristosz

  • Wiadomości: 7
  • Miasto:
  • Na forum od: 20.02.2012
Witam serdecznie, mam pytanie do osób które już troche znają gorce i może udało by im się odgadnąć trasę którą  poruszały się osoby na tym filmiku. Z góry bardzo dziękuje.


Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2773
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Moim zdaniem ten filmik to nie jest zapis jednego zjazdu. W początkowej i końcowej części wygląda mi to na zjazd z Turbacza (schronisko widać) w kierunku Starych Wierchów. Środek - nie mam pojęcia.
Wracam do jeżdżenia.

Offline kristosz

  • Wiadomości: 7
  • Miasto:
  • Na forum od: 20.02.2012
O to już coś :) Dzięki za odpowiedź. Może byś coś polecił (lub ktoś inny) jeszcze w tych okolicach. Powiem tak jadę pierwszy raz w góry na rower z kilkoma znajomymi. Termin kwiecien albo maj. Jedziemy na dwa lub trzy dni.Zatrzymujemy sie w nowym targu i bardzo by nas interesowały takie tereny jak w tym filmiku. Jedyna trasa o jakiej myslalem to podjazd na turbacz żółtym szlakiem, no i nie wiem co dalej (poki co faza organizacyjna dlatego m.in. ten wątek). Czy te podjazdy w tych okolicach są wymagające? Zaznacze ze kondycja w miare ok, za to mniejsze obycie z podjazdami. Ale nie ma ciśnienia z ilością kilometrów. I czy w tym terminie nie będzie za mokro (wiem że tu wróżek nie ma, ale chociaż jakieś prawdopodobieństwo)?

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
Kilku miejsc nie rozpoznałem, ale większość kręcona jest zdecydowanie wzdłuż czerwonego Turbacz - Stare Wierchy (być może te nierozpoznane momenty w środku to odbicie z Obidowca w kierunku Tobołowa/Koninek ale pewien nie jestem)

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3428
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Cytuj
czy w tym terminie nie będzie za mokro

Chcesz mieć jako-tako pewność, to zacznij na jakiś czas przed wyjazdem obserwować aktualną pogodę, chyba najlepiej brać dane z obserwatorium na Suhorze.

Poza tym, w kwietniu/maju to możesz jeszcze na śnieg trafić ;)

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
Uzupełnię:
na Turbolocie często jest mokro - na grani wielkie kałuże można spotkać nawet w lecie przy stabilnej ładnej pogodzie Zatem zaraz po roztopach raczej nastawcie się na błocko
Jeśli nie jesteście obyci z podjazdami to z NT bardziej polecałbym szlak bodajże zielony - sporo wysokości zdobywa mniejszym kosztem, żółty to miejscami szarpanie/pchanie Co dalej? żeby nie było krótko i monotonnie może wspomnianym czerwonym do Starych Wierchów, w dół do Obidowej i dalej na przeciwległą grań, stamtąd granią aż do połączenia z żółtym szlakiem o którym pisałeś
Nie mam mapy przed sobą, piszę z głowy więc musisz kolory szlaków dodać sobie sam po opisie

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Z tego co pamiętam to szlaki wokół Turbacza to tak gwiaździście się rozchodza. No i długo śnieg zalega na szlakach, bo drzewa gęste i słońce nie dochodzi.
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum