Autor Wątek: Litwa - jakie mapy  (Przeczytany 1390 razy)

Offline Mężczyzna sim1982

  • Wiadomości: 6
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 26.03.2012
Litwa - jakie mapy
« 26 Mar 2012, 19:30 »
Witam wszystkich.
W czerwcu wybieram się z moją Panią na kolejna wyprawę rowerową. Tym razem nasze 2 kółka wozić nas będą po Litwie (trasa Suwałki, Kowno, Troki, Wilno, powrót do Polski i Szlakiem Bocianim do Białegostoku).  Moje pytanie jakie mapy Litwy możecie polecić?? czy kupować mapy samochodowe w Polsce czy lepiej kupić coś na Litwie w jakimś większym mieście? A może ktoś z Was się orientuje jak to jest z używaniem nawigacji w telefonie. Mam od niedawna Nokie C6-00 i zastanawiam się czy korzystanie z navi za granicą nie będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami (w Polsce jest za darmo).

Offline Mężczyzna oszej

  • Niejeżdżący teoretyk - forumowy mędrek
  • Wiadomości: 1942
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.01.2011
Odp: Litwa - jakie mapy
« 26 Mar 2012, 19:31 »
Musisz wyłączyć A-GPS w ustawieniach telefonu i w każdym programie - będzie wtedy za darmo. Jak chcesz to poinstruuję :)

Offline Mężczyzna rafalb

  • Wiadomości: 1998
  • Miasto: Łuków/ Gdynia
  • Na forum od: 26.03.2008
    • Wciąż w drodze...
Odp: Litwa - jakie mapy
« 26 Mar 2012, 23:14 »
Nawigacja w telefonie to raczej wyjście awaryjne. Do ciągłej nawigacji w czasie wyprawy to...no ociera się o nieporozumienie. Kup zwykłe mapy drogowe w Polsce i ruszaj śmiało. Na Litwie możesz ewentualnie jakiś plan Wilna kupić, bo miasto może nie gigantyczne, ale atrakcje są trochę pochowane.

Ja po Litwie jechałem z GPS-em i jakimiś darmowymi mapami.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Litwa - jakie mapy
« 26 Mar 2012, 23:20 »
Kupując mapę warto sprawdzić czy uwzględnia ona nawierzchnię drogi.
Specyfiką Litwy, Łotwy i Estonii jest spora ilość szutrowych dróg całkiem wysokiej rangi i informacja o tym że droga jest szutrowa może być cenna.

Offline Mężczyzna Kotu

  • Wiadomości: 40
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 18.01.2012
    • Koci blog rowerowy :)
Odp: Litwa - jakie mapy
« 27 Mar 2012, 09:17 »
Kupując mapę warto sprawdzić czy uwzględnia ona nawierzchnię drogi.
Specyfiką Litwy, Łotwy i Estonii jest spora ilość szutrowych dróg całkiem wysokiej rangi i informacja o tym że droga jest szutrowa może być cenna.
+1

Ja mogę polecić mapę z której korzystałem podczas zeszłorocznego wypadu do Wilna. Obejmuje ona niestety jedynie południowo - wschodnią część kraju, ale z opisu planowanej wyprawy wynika, że taka wystarczy :) Mapa jest jak na swoją skalę bardzo dokładna i aktualna - miałem sytuacje, że nawigowaliśmy według tej mapy po drogach które składały się z dwóch wygniecionych w trawie "śladów" po traktorach - i zawsze trafialiśmy tam, gdzie chcieliśmy - wszystkie ewentualne błędy w nawigacji były tylko efektem naszego (ehm... mojego ;) ) gapiostwa.
Mapa to Dżukija, 1:200 000, Jana Seta Map Publishers Ltd, wyd. 2009, http://www.karsuveikals.lv/en/veikals/regions/prece/?shop_id=33783

<edit> względem GPS-u w telefonie - ja również nie widze dla niego zastosowania jako podstawowego narzędzia nawigacyjnego - owszem miałem i używałem sporadycznie jako uzupełnienie mapy w momentach trudniejszych nawigacyjnie, ale jednak jesli GPS na rower to tylko turystyczny, w telefonie bateria pada momentalnie.
« Ostatnia zmiana: 27 Mar 2012, 09:24 Kotu »

Offline Mężczyzna sim1982

  • Wiadomości: 6
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 26.03.2012
Odp: Litwa - jakie mapy
« 27 Mar 2012, 11:15 »
Nawigacja w telefonie to raczej wyjście awaryjne. Do ciągłej nawigacji w czasie wyprawy to...no ociera się o nieporozumienie. Kup zwykłe mapy drogowe w Polsce i ruszaj śmiało. Na Litwie możesz ewentualnie jakiś plan Wilna kupić, bo miasto może nie gigantyczne, ale atrakcje są trochę pochowane.

Ja po Litwie jechałem z GPS-em i jakimiś darmowymi mapami.
Z telefonem rzecz oczywista ze to wyjście "bardzo" awaryjne. Zawsze jak jeździmy to korzystamy z map papierowych.

Offline Mężczyzna oszej

  • Niejeżdżący teoretyk - forumowy mędrek
  • Wiadomości: 1942
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.01.2011
Odp: Litwa - jakie mapy
« 27 Mar 2012, 11:18 »
Mimo wszystko często lepiej w ogóle go mieć, niż nie mieć. Tak jak pisałem, żeby operator Ciebei nei pogrążył kosztami za transfer danych w roamingu, wejdz w menu->ustawienia->telefon->ustaw. aplikacji->ustalanie pozycji->metody ustalania pozycji-> i tam zostaw tylko Zintegrowany GPS. Wtedy jest pewność, że będzie wyłączony A-GPS, co niestety skutkuje dłuższym czasem oczekiwania na fixa.

Offline Mężczyzna sim1982

  • Wiadomości: 6
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 26.03.2012
Odp: Litwa - jakie mapy
« 27 Mar 2012, 14:05 »
Mimo wszystko często lepiej w ogóle go mieć, niż nie mieć. Tak jak pisałem, żeby operator Ciebei nei pogrążył kosztami za transfer danych w roamingu, wejdz w menu->ustawienia->telefon->ustaw. aplikacji->ustalanie pozycji->metody ustalania pozycji-> i tam zostaw tylko Zintegrowany GPS. Wtedy jest pewność, że będzie wyłączony A-GPS, co niestety skutkuje dłuższym czasem oczekiwania na fixa.
Dzięki wczoraj już wyłączyłem, w maju wybieram się do Norwegii to sprawdzę ;)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum