Autor Wątek: od kiedy można?  (Przeczytany 33964 razy)

Offline Mężczyzna robertrobert1

  • Wiadomości: 701
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.04.2009
Odp: od kiedy można?
« 15 Wrz 2012, 20:50 »
Ja swoje dzieci wpakowąłem do fotelika jak miały 11 miesięcy czyli wtedy kiedy już samodzielnie i pewnie trzymały głowkę. Jednak widziałem gościa, który podróżował z kilkutygodniowym oseskiem. Malec był przewożony na leżąco w foteliku samochodowym, który był w sprytny sposób doczepiony do bagażnika. Jednak jak dla mnie to już jest zbyt wielka ekstrema.

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 19 Wrz 2012, 19:36 »
Witam,
pierwsze rowerowe koty za płoty :D
moja czteromisięczna córa przjechała z nami podczas ostatnich wakacji około 90km.
Zaczęło się dość spokojnie bo od 5km mini wyprawki, podczas której chwyciłem kapcia. Niestety założyłem że na krókim wypadzie dętka nie strzeli, ale jak widać długość wyjazdu ma się nijak do  prawdopodobieństwa chwycenia kapcia :P
Potem były jeszcze cztery wyprawki, córa ogólnie dawała radę. Na trzeciej miniwyprawce chwycił nas deszcz, ale nie zrobiło to na córze specjalnego wrażenia. Ostatni wyjazd to 34km.   
Mam wrażenie że takie podróżowanie bardzo się jej spodobało, tym bardziej że byliśmy na Mazurach a tam tereny są po prostu przepiękne!
Wózek Chariota jest REWELACYJNY!!!! bez dwóch zdań był to strzał w dziesiątkę. Próbowałem też z nim biegać (bez zestawu do jogginu) i też daje radę.
Jak będę miał chwilę to wrzucę parę fot z wypadu.
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Kobieta Monday

  • Wiadomości: 95
  • Miasto: Radom
  • Na forum od: 23.02.2012
Odp: od kiedy można?
« 20 Wrz 2012, 09:40 »
piszesz, że tereny na Mazurach rewelacyjne - chodzi o nawierzchnie dróg czy samw widoki?
Ja i moje dziecko mamy zupełnie inne zdanie na temat rewelacyjnych widoków :) Ja lubię ciszę, sielankę otaczających nas łąk, rozległe krajobrazy...a Adam woli duży ruch, najlepiej jakieś wielkie samochody i szybko zmieniające się widoki (czyli po prostu centrum miasta :) )
I jak tu dogodzić? Jak wytłumaczyć, że wyjeżdża się rowerem w spokojne miejsca ??? :icon_twisted:

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: od kiedy można?
« 20 Wrz 2012, 11:24 »
Poczekać, przejdzie mu :)
Dla takiego malucha warto pojechać gdzieś, gdzie są krowy, kury kaczki i inny drób (rejony agroturystyczne: podlasie, Mazury Garbate). Spodoba mu się!
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 20 Wrz 2012, 21:26 »
piszesz, że tereny na Mazurach rewelacyjne - chodzi o nawierzchnie dróg czy samw widoki?

po raz pierwszy miałem okazję poznawać Mazury z perspektywy roweru, bo do tej pory były to głównie żagle albo samochód. Poza głównymi ośrodkami typu Mikołajki albo Giżycko Mazury to piękna wieś - w poztywnym tego słowa znaczeniu. Fajne oczka wodne oddalone od głównego szlaku żeglugowego, lekkie pagórki, po prostu miód :D
a co do nawierzchni to z tym niestety różnie, boczne drogi to raczej sfatygowany asfalt, choć były przyjemne odcinki. Najgorzej było pod granicą z obwodem kaliningradzkim w okolicy Bań Mazurskich, głęboka wieś i drogi takie że musiałem momentami schodzić z roweru żeby nie telepało za bardzo Młodą w wózku. 
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 20 Wrz 2012, 21:47 »
i kilka fot:
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 20 Wrz 2012, 21:49 »
kolejne :)
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 20 Wrz 2012, 21:50 »
i ostatnie:
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6700
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: od kiedy można?
« 29 Wrz 2012, 23:21 »
Paweł, podobno od 1 roku to już dookoła świata można  :D

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 2 Paź 2012, 21:43 »
Młoda już się szkoli, mam już z nią plany wyprawowe na przyszły rok :D
moze nie od razu swiat dookoła, ale jakąś rundkę zrobimy ;)
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: od kiedy można?
« 3 Paź 2012, 00:20 »
Dzieci, kiedy są małe, są tak słodkie, że chciałoby się je zjeść. A kiedy dorosną, żałuje się, że się tego nie zrobiło  ;D
Paula wygląda super w swojej pryczepce, dzielna dziewczyna.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Kobieta Monday

  • Wiadomości: 95
  • Miasto: Radom
  • Na forum od: 23.02.2012
Odp: od kiedy można?
« 1 Lut 2013, 11:30 »
Odnowię temat w nowym roku.
Spodziewam się drugiego dziecka pod koniec kwietnia, czyli na majóweczkę będzie :)
I teraz ja mam dylemat od kiedy można :P A niby doświadczoną mamusią już jestem i Adama w przyczepę na wiosnę pakowałam bez żadnego hamaku bo się już nie mieścił(urodzony na samym końcu sierpnia).
A teraz kombinuję, czy z nową dzieciną w hamaku w wakacje mogę gdzieś się przejechać :)
No cóż, chyba zobaczę, czy córa będzie równie silna i duża jak jej brat.

Piszecie o nierównościach terenowych....u mnie z Adamem jeździliśmy po lasach, wolno bo wolno (raczej tempo piesze miejscami było), ale korzenie były...lepiej zasypiał :)
W ogóle, w wózku na dworze, żeby przestał mi płakać to musiałam znaleźć nierówny chodnik i go w tył i przód energicznie wozić.

Szczepan - a jak ten hamak. Dziecko w nim trochę buja? Jest w miarę ok?
Hamaczka nie widziałam realnie, tylko na zdjęciach....nie wiem jak dziecko w tym będzie leżało. Jak bym zobaczyła, to byłabym w stanie okreslić czy to w miarę stabilne czy nie.

Offline Mężczyzna muzycom

  • Wiadomości: 51
  • Miasto: Świeradów - Zdrój
  • Na forum od: 19.05.2009
Odp: od kiedy można?
« 28 Lut 2013, 17:45 »
Hamaczki są ok. Dzieci je lubią bo jeszcze nie siadają a już coś widzą.  Hamak w jakimś tam stopniu na pewno amortyzuje.
Zależy jak mocno naciągniesz te popręgi ;)

Tu dwie zawodniczki:

Offline Kobieta Monday

  • Wiadomości: 95
  • Miasto: Radom
  • Na forum od: 23.02.2012
Odp: od kiedy można?
« 1 Mar 2013, 07:33 »
A ile te panny na zdjęciach mają?
Czy takie 2-3 miesięczne ktoś wsadziłby w hamak?

Offline Mężczyzna muzycom

  • Wiadomości: 51
  • Miasto: Świeradów - Zdrój
  • Na forum od: 19.05.2009
Odp: od kiedy można?
« 1 Mar 2013, 11:37 »
Mają już ponad pół roku na tym zdjęciu. Dokładnie nie pamiętam, ale na początku to miałem Baby bivi bo chcieliśmy aby miały płaską podłogę. Do tego dwie się je fajnie nosiło w tych walizkach i zawsze można było na spacerze jedną wypiąć i zanieść do domu.



Jak wyrosły z nosidełek to były idealne pod hamaki.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum