Autor Wątek: Majówka z dziećmi  (Przeczytany 6392 razy)

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1281
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Majówka z dziećmi
« 28 Lut 2013, 08:49 »
Sugerujasz zatem że w nie ma potrzeby zabierania namiotu? Śpiworów też nie trzeba (zajmują najwięcej miejsca w sakwach), czy jednak warto wziąć? Jak się zapatrują w agroturystykach na jednodniowe pobyty?

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Majówka z dziećmi
« 28 Lut 2013, 08:57 »
ja bym śpiwór chociaż dla siebie wziął. Jak spalismy na 1 noc, to aby np. zejść z ceny lub nie robić kłopotu, bo mają 1 łóżko akurat wolne, to ja spałem np. na podłodze na karimacie w śpiworze a żona z dzieckiem w łóżku z pościelą. Bo tak się zdarzało że mieli tylko 1 łóżko wolne a nas były 3 osoby. Generalnie agroturytyski mają spore obłożenie, dużo wcześniej rezerwowałem. Kiedyś jakoś zapomniałem o 1 nocy i spaliśmy pod namiotem który na szczęście miałem, bo w agroturystyce akurat nic nie mieli wolnego. Ale dali koce itp.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Majówka z dziećmi
« 28 Lut 2013, 08:59 »
aha, ja większość bo chyba z 80 % noclegów szukałem na tej stronie:

http://www.zielonewrota.pl/index.php?p=50

i tak sobie jeździliśmy bo wschodniej ścianie.

powodzenia!

Offline AMMAJ5

  • Wiadomości: 164
  • Miasto: Trójmiasto
  • Na forum od: 05.06.2011
Odp: Majówka z dziećmi
« 28 Lut 2013, 22:06 »
Dokładnie qbab. Bez namiotu i śpiworów.
Ale jedna uwaga. Nie wszystkie agroturystyki "kochają" jednodobowców. Nie mniej jednak jestem przekonany, że znajdziesz takie które Cie przyjmą. Czasami trzeba dopłacić coś za pościel i tutaj przydadzą się śpiwory. Dopłata to jednak niewielkie pieniądze. My nie zapłaciliśmy ani razu. Jeżeli planujesz Białowieżę to rezerwuj najpóźniej do końca marca, bo później będą problemy z wolnymi miejscami w najciekawszych rejonach np Masiewo. :lol:

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Majówka z dziećmi
« 28 Lut 2013, 22:37 »
Hmmm... nigdy nie przyszlo nam do glowy nie wziac namiotu i spiworow, podobnie jak kuchenki. Posiadanie sprzetu daje olbrzymia swobode, nie jest sie przywiazanym do punktu A i B, nie jedzie sie jak po sznurku (okreslenie Janus, podoba mi sie, wiec pozyczam). Czy naprawde naj w Polsce jest tak zimny, ze trzeba pozyczac z agroturystki koce? Strasznie cieplarniane te wyprawy planujecie, chlopaki ;-)
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1281
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Majówka z dziećmi
« 28 Lut 2013, 23:42 »
Wszyscy macie rację choć macie przeciwne zdania :)
Aby rezerwować to musiałbym zaplanować już całą trasę i się jej trzymać.

Co do zimnego maja to:
1. ja akurat planuje wyjazd wakacyjny czyli lipiec
2. bywa chłodno, nie tylko w górach. Jak kopałem fundamenty pod dom 2 maja (5 lat temu) to był przymrozek a mieszkam pod Łodzią

Najchętniej bym nie zabierał śpiworów i namiotu ale chyba jednak wezmę. Niestety same śpiwory zajmują mi 2 sakwy (jedną dużą-nasze i jedną małą-dzieci)

Napisałem mial do Hajnówki i mam już obietnicę wysłania materiałow informacyjnych. Jak przyjdą to zacznę planowanie i przekonywanie żony, że nie trzeba od razu do Holandii jechać albo innej Norwegii :)

dzięki za info

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Majówka z dziećmi
« 1 Mar 2013, 08:03 »
w tytule wątku jest "majówka z dziećmi".
Hidniana, w maju w Polsce może być nawet mróz, co chyba Tobie mówić nie trzeba ;).
Dwa albo trzy lata temu na majówce z córką właśnie mieliśmy 4 stopnie i śnieg.

poza tym padaja pytania o agroturystyke.

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Odp: Majówka z dziećmi
« 3 Mar 2013, 21:18 »
Byliśmy na majówce na Rugii w zeszłym roku z małym dzieckiem (11 miesięcy). Pokonał nas wiatr. Może to akurat taki przypadek, ale tak wiało, że zjechali się chyba wszyscy windsurferzy z całych Niemiec .O tym wietrze więcej może powiedzieć Dewunska i Oszej, bo spotkaliśmy się z nimi wtedy tam na Rugii :-)
Z moimi dziećmi z tym wiatrem też walczyliśmy, ale w końcu zaczął nam w plecy wiać. Jak to się stało, byliśmy tak blisko siebie i się nie spotkaliśmy. Dalczego nie podpiąłeś się do nas? Wszak Oszej i Dewunska do nas dołączyli choć dzieci nie mieli, (i chyba nadal nie mają) ;D.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Majówka z dziećmi
« 3 Mar 2013, 21:58 »
Jak to się stało, byliśmy tak blisko siebie i się nie spotkaliśmy.

Już teraz nie pamiętam, ale zdaje się, że analizowałem różne warianty i nie mogliśmy się dopasować. Myślę, że to znak żeby w tym roku się spotkać na jakieś kinder-wyprawce :-)
Nie wiem jak tam stan potomstwa Oszejów wyglądal kiedy Ty pisałeś wiadomość, ale istnieje szansa że do chwili obecnej mógł się lekko powiększyć ;D
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna Waldemar

  • Wiadomości: 1891
  • Miasto: Reszel
  • Na forum od: 20.01.2010
Odp: Majówka z dziećmi
« 4 Mar 2013, 08:02 »
Ja to już tylko na wnuczki mogę liczyć !!!  ;)
   Nie ocze­kuj wzlotów, lecz tre­nuj upadki !

Offline Mężczyzna xomos

  • Wiadomości: 12
  • Miasto: Murowana Goślina
  • Na forum od: 22.03.2012
Odp: Majówka z dziećmi
« 8 Mar 2013, 15:02 »
Po głębszej analizie doszedłem do wniosku że nie będe się pchał zagramanice.
Mam przygotowane dwa warianty, w zalezności od prognoz pogodowych:
1. Szamotuły - Międzychód - Szamotyły - szlakiem SSJ i powrót NSR - W
2. Warszawa 2 dni i Białowieża - 3 dni - jeszcze brak konkretnego szlaku.
Jak ktoś jest chętny to zapraszam - szczególnie ekipy z dziećmi mile widziane.

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6041
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Majówka z dziećmi
« 17 Mar 2013, 22:42 »
Ja polecam wyjazd w okolice Lublina. Świetnie mi się tam jeździło w ubiegłym roku w weekend majowy (moja dwuletnia córcia kimnęła się na siodełku z Zarzeki do Kazimierza Dolnego). Trasa spokojna, przyjemna dla rodzinnych wypraw, ciut podjazdów ale generalnie cudownie się tam jeździ tymi wszystkimi jarami i wąwozami.

Sporo tras ciekawych, ładne krajobrazy i zabytki dookoła. Dziecko w Nałęczowie się wyszalało.
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Mężczyzna bob71

  • Wiadomości: 221
  • Miasto: Ząbkowice Śl.
  • Na forum od: 16.06.2011
    • Podróże rowerowe Bogdana i Romana
Odp: Majówka z dziećmi
« 17 Mar 2013, 23:29 »
A ja z jeszcze innej beczki, polecam czesko-polskie pogranicze, kilkudniowy wypad na Ziemię Kłodzką z odwiedzinami w Górach Stołowych, Wambierzycach, Kudowie Zdrój, a po czeskiej stronie w Nachodzie, Teplicach i Dvur Kralowe, Dla dzieci masa atrakcji a i dorosły żałował nie będzie. Jako że dzieci też trochę posiadam, sprawdziłem - podoba się!
Noclegi na kempingach lub ocalałych jeszcze schroniskach. Jak by ktoś potrzebował namiarów a nie zna tych terenów zawsze chętnie służę pomocą!
Bogdan 1/2 BRowery Team'u
www.browery2.fimeo.pl

Z tą Chorwacją to przesada.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Odp: Majówka z dziećmi
« 1 Kwi 2013, 20:43 »
Planuję majówkę szlakiem bunkrów i umocnień. MRU i okolice. Oszej opracowuje pomysł na trasę. Maks 60 km dziennie.

Są już może znane jakieś bliższe szczegóły?
Zastanawiam się właśnie, gdzie by tu zabrać swojego syna (12 lat) na jego pierwszą (a moją pierwszą po dłuuugiej przerwie) sakwiarską wyprawkę. Myślałem właśnie o jakichś 3 dniach w trakcie majówki i dystansie dziennym ok. 50-60 km.
Wprawdzie raczej skłaniałbym się ku bliższym okolicom domu, ale nie zaszkodzi rozważyć innych opcji.

Offline Mężczyzna Karol

  • Wiadomości: 1345
  • Miasto: Mikołów
  • Na forum od: 21.02.2011
Odp: Majówka z dziećmi
« 2 Kwi 2013, 18:24 »
MRU i okolice to bardzo fajne tereny na rower. Przy samodzielnym zwiedzaniu bunkrów trzeba mieć dobre światło i być ostrożnym. Jest sporo pułapek w postaci np. dziur w podłogach, w które można wpaść i zlecieć kilka metrów.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum