Autor Wątek: Zimą dookoła Tatr - relacja  (Przeczytany 3629 razy)

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19643
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 20 Lut 2017, 12:04 »
Wiadomość usunięta.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty 2017, 12:41 Wilk »

Offline Mężczyzna tomeko

  • Wiadomości: 449
  • Miasto: Radzików
  • Na forum od: 11.01.2008
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 14 Sty 2009, 11:36 »
Michał, przeczytałem z zaciekawieniem, gratuluję wyjazdu, mocno inspirujesz do rowerowej aktywności. Cenne są też praktyczne rady w podsumowaniu.

Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 14 Sty 2009, 12:06 »
Też poczytałem, gratuluję.
A przy okazji można znaleźć w tekście wiele cennych uwag odnośnie naszych forumowych rozważań o jeździe w ujemnych temperaturach.

Offline Mężczyzna marek.dembowski

  • Wiadomości: 1643
  • Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 14 Sty 2009, 12:42 »
Ja też gratuluję udanej wyprawy, a przede wszystkim ciekawego na nią pomysłu :D Jak widać stawiasz ciągle przed sobą nowe wyzwania rowerowe. Jak napisał tomeko są one bardzo inspirujące i dzięki dokładnym opisom zachęcają do naśladownictwa :D
Mam pytanie jak Ci się jechało na Marathonach XR? Ja na co dzień zimą jeżdżę starym rowerem z oponami Dębica z dość grubym bieżnikiem i one bardzo dobrze sprawują się na śniegu. Trochę się obawiam jeździć teraz na XR-ach, bo wydaje mi się, że są za śliskie. Może jednak niepotrzebnie się boję :roll:
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Offline Mężczyzna marek.dembowski

  • Wiadomości: 1643
  • Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 14 Sty 2009, 13:04 »
Ok, jak zdążę to może jeszcze dzisiaj zmienię opony ze zwykłych Marathonów na XR i zobaczę jak się na nich jeździ po śniegu :D
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 14 Sty 2009, 13:39 »
Wow. Setka w zimie przy tak krótkim dniu i tak ujemnych temperaturach to jest coś. Spotkałeś kogoś może na drodze? :)

Offline Mężczyzna marek.dembowski

  • Wiadomości: 1643
  • Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 14 Sty 2009, 20:10 »
No i próba wykonana. Opony Marathon XR faktycznie całkiem dobrze sprawują się na śniegu. Zdążyłem zrobić co prawda zaledwie 10 km rundkę ale już widać, że da się na nich jeździć nawet po warstwie miękkiego śniegu (u nas trochę pada). Jedyna uwaga to taka, że znacznie lepiej i pewniej się jedzie gdy zmniejszy się ciśnienie w oponach. W moich oponach o rozmiarze 26x2,25 musiałem je obniżyć do 1,2 bar.
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7903
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 15 Sty 2009, 08:29 »
Gratulacje dla Michała. Po raz kolejny błysnął hartem ducha i ciała. Miałem zaproszenie na ten wyjazd, ale z wielu,wielu przyczyn był on  niemożliwy. Pozostaje czekać na następne wyjazdy :D  A dla Michała jeszcze raz gratulacje.


Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 15 Sty 2009, 11:08 »
Bardoz długi dystans. Zimowe wycieczki są cudowne. Wielkim minusem jest niestety bardzo krótki dzień. No i trzeba wstrzelić się w słoeczną pogodę. Gratulacje!
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline anooshka

  • Wiadomości: 115
  • Miasto: tu i tam:)
  • Na forum od: 04.06.2006
    • http://www.ku-sloncu.org
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 16 Sty 2009, 13:20 »
Poczytałam i podziwiam !! Piękna Zima!! hu hu ha!
Mam dwa małe pytania.. Na wielu zdjęciach z wyjazdów nosi opaski na kolanach.. Czy masz problemy z kolanami.. Czy tez może właśnie im zapobiegasz? oraz..
Czy spodnie paclite były wystarczająco cieple na tak niskie temperatury.. plus bawełniane skarpetki, podkolanówki (syntetyczne?) i opaski? Nie marzły ci uda?

Pozdrawiam

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4816
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 22 Sty 2009, 00:04 »
Michale mógłbyś napisać coś więcej o samych opaskach? masz takie zwykłe bawełniane z gumowym przeplotem? jak te:
http://www.allegro.pl/item536023379_ochraniacze_opaski_na_kolana.html
?

Offline Medelin

  • Wiadomości: 89
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.10.2008
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 22 Sty 2009, 17:46 »
A nie zsuwają Ci się one podczas jazdy? Bo moje, to tak średnio się trzymają na nogach, chociaż może już zbytnio się rozciągnęły...

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6050
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 24 Sty 2009, 22:01 »
Cytat: "VAGABOND"
Michale mógłbyś napisać coś więcej o samych opaskach? masz takie zwykłe bawełniane z gumowym przeplotem? jak te:
http://www.allegro.pl/item536023379_ochraniacze_opaski_na_kolana.html
?


Vagabond, odradzam te opaski. Raz mi gdzieś wcięło moje "podstawowe" (firmy "Pani Teresa", kupowane w aptece - te są ekstra!) i musiałem założyć takie z gumką jak w Twoim linku. Masakra! Zsuwały się non stop! Pech chciał, że to była druga najdłuższa dzienna trasa w moim życiu i użyłem z nimi jak pies w studni ;) Michał Wolff świadkiem, bo jechaliśmy razem ;)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 25 Sty 2009, 21:50 »
http://www.allegro.pl/item536023379_ochraniacze_opaski_na_kolana.html

Czy te przedłużone onuce nie uciskają Wam mięśni podczas pedałowania? Mam wrażenie, że taki wynalazek, to bardziej może zaszkodzić niż pomóc.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6050
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Zimą dookoła Tatr - relacja
« 25 Sty 2009, 23:07 »
No, te z allegro to dokładnie te, które odradzam :)
Nie, mięśni mi nie uciskają. A jeśli nawet, to tego nie zauważam. Ale też nikogo nie namawiam do ich użytkowania - jeśli nie masz problemów z kolanami, to opaski nie są Ci potrzebne :D
A jesli je masz, to jeszcze nie oznacza, że opaski na pewno te problemy rozwiążą, ale... warto spróbować :)

[ Dodano: Wto 03 Mar, 2009 ]
No, wreszcie znalazłem czas na przeczytanie relacji z Tatr. Gratulacje Michał!
Powiem szczerze, zaskoczyłeś mnie wtedy decyzją, żeby jechać. Myślałem, że dasz się namówić na późniejszy termin. Ale może dobrze się stało, bo mnie się w sumie nie bardzo chciało jeździć pod koniec zimy i może w ogóle nic by z tego nie wyszło...? A tak to chociaż Ty sobie pojeździłeś ;)

Dwie uwagi:
(1) naprawdę hotel za 50 EUR? To jakaś masakra! Podejrzewam, że to połowa kosztów całego wyjazdu!
(2) podziwiam Cię za jazdę w tak wielu warstwach pod górę. Ja na pewno bym się rozebrał do maks dwóch, tym bardziej, że wiem, jakie tam są podjazdy - nielajtowe :)
No, a na zjazdach miałbym na sobie dużo więcej niż Ty. Nie marzłeś zjeżdżając? :o
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum