Autor Wątek: Weekend majowy nad jeziorem Garda  (Przeczytany 1716 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3785
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 13 Kwi 2013, 20:42 »
W...
« Ostatnia zmiana: 6 Cze 2021, 20:45 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Kobieta starlinkazn

  • always look on the bright side of life
  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.04.2013
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 20 Kwi 2013, 23:01 »
hej rzeczywiscie wyglada spoko- i serpentynki asfaltowe i szutr sie pojawia, malowniczo! a jak tam sie dostac naprosciej? pewnie autem dojechaliscie?
always look on the bright side of life

Offline Mężczyzna ambi

  • Wiadomości: 379
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 21.02.2010
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 20 Kwi 2013, 23:18 »
Całkiem nieźle też się da samolotem -- tanie linie do Mediolanu (tak na prawdę do Bergamo)

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 20 Kwi 2013, 23:28 »
opłata za rower i bagaż mocno to przedroży
Przedroży? :o

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 20 Kwi 2013, 23:37 »
Nie znałam tego słowa i nigdy się z nim nie spotkałam. Mam nadzieję, że nie ma go w słownikach, bo według mnie jest koszmarne ;)

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 21 Kwi 2013, 13:57 »
... a ja takie słowotwórstwo bardzo lubię. Moim zdaniem
'przedrożyć' jest całkiem... ciekawe. Takie 'podrożyć'
ponad zakładany limit :]


A majówka nad Gardą - super.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 22 Kwi 2013, 08:21 »
Nie wiem,nie zastanawiałem się nigdy czy słowo to istnieje w oficjalnym :) słowniku polszczyzny,ale używam często i słyszę równie często w mowie potocznej.Może to kwestia miejsca zamieszkania? Jako,że my "pyry" jesteśmy ponoć "złotówami",często liczymy,przeliczamy i zdarza się,że zakładany budżet coś przedroży. :)
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 22 Kwi 2013, 18:51 »
Będąc nad jeziorem Garda warto przejechać się ścieżką rowerową usytuowaną tuż nad urwiskiem, wyryta w skale - Strada de Ponale, która rozpoczyna się w miejscowości Riva del Garda. Dla przykładu dwa zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/111095219344076457744/RoweremPoDolomitachWOchy2011#5668195643022364418

https://picasaweb.google.com/111095219344076457744/RoweremPoDolomitachWOchy2011#5668196072501460818
Pozdrawiam M :)

Offline Mężczyzna ambi

  • Wiadomości: 379
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 21.02.2010
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 22 Kwi 2013, 21:40 »
Całkiem nieźle też się da samolotem -- tanie linie do Mediolanu (tak na prawdę do Bergamo)
Tak, ale opłata za rower i bagaż mocno to przedroży, a stamtąd nad Gardę jest jeszcze kawałek. Koleją wychodzi tak, że jak się startuje z Gorlitz o świcie, to akurat się zdąży do wieczora dojechać do Rovereto na taryfie regionalnej.
To zależy jak się trafi. Ja w tamtym roku z koleżanką polecieliśmy za 215zł na głowę (w tym bilet za nas, rower i jeden bagaż na spółę). My nad Gardę jechaliśmy półtora dnia, bo po górkach. Po płaskim spokojnie w jeden dzień da się uwinąć. W wątku z polecanymi miejscówkami na nocleg pisałem o świetnym miejscu przy ścieżce o której wspomniała m+k.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 16 Maj 2013, 15:19 »
Ja preferuję takie zwroty, aniżeli kopiowanie z angielskiego. Dodawanie przedrostków nie jest sztywno ograniczone. Przykładem prawie idealnym (nie wszystkie możliwości są wykorzystane) jest "pierdolić". Przedrostek "prze" wzmacnia w tym przypadku znaczenie negatywne, nadając kontekst nieodwracalnej straty.
Podjazdy, czytając powyższe uśmiałem się po pachy. Powaga wypowiedzi mnie rozbroiła... a przykład świetny ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna maciek.klenczon

  • Wiadomości: 108
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 25.12.2014
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 4 Lip 2015, 03:52 »
Nie chcę zakładać nowego tematu, tak więc pozwolę sobie odświeżyć już istniejący.
Prawdopodobnie na początku sierpnia dojdzie do skutku mój kilkudniowy wyjazd nad jez. Garda. Czy wieźć na dachu swoje rowery czy lepiej wypożyczyć coś na miejscu ?
Planujemy wycieczki jednodniowe ze stałą kwaterą w jakimś hotelu
Pomożecie/doradzicie ?  :wink:

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 4 Lip 2015, 14:41 »
Czy zabrać swoje czy nie to musisz już sam zadecydować. :)
Na miejscu jest sporo wypożyczalni rowerów, zwykłych popierdziawek, mtb, e-bike, szosowych czy enduro. Jak z dostępnością w sierpniu to nie nie wiem, bo nigdy nie byłem i nie będę w tym okresie nad Gardą, tłumy, tłumy...
Wiele hoteli posiada też dla gości rowery.
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna maciek.klenczon

  • Wiadomości: 108
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 25.12.2014
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 4 Lip 2015, 16:59 »
Dzięki za pomoc.
Mam zwykłego crossa a żonka trekkinga i stąd moje obawy czy brać nasze czy też na miejscu pożyczyć. Ale trochę poczytałem i chyba każdy może tam znaleźć coś dla siebie (chodzi mi oczywiście o trasy ), więc weźmiemy nasze. Poza tym macie rację, lepiej korzystać ze sprawdzonych swoich no i gwarancji to ja nie mam, że na miejscu w środku sezonu uda mi się coś sensownego wypożyczyć  :wink:

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 4 Lip 2015, 18:21 »
O jakość i awarie wypożyczanego sprzętu nie musisz się martwić, najczęściej to markowy sprzęt wysokiej klasy. Żadne nietypowe włoskie rozwiązania techniczne :)
Ceny wypożyczenia wahają się od około 15 E za trekkinga do 50 E za enduro/doba, odpowiednio   80 E do 230/tydzień.
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna maciek.klenczon

  • Wiadomości: 108
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 25.12.2014
Odp: Weekend majowy nad jeziorem Garda
« 4 Lip 2015, 22:34 »
Dzięki Mariusz
Weźmiemy swój sprzęt a w razie potrzeby i chęci na jeden/dwa dni wypożyczymy coś na miejscu :wink:

Tagi: włochy alpy 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum